Dárek z pouti

Dárek z pouti https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30026/darek-z-pouti-30026.jpg 5 3 2

Tradicí, vznikem a významem náboženských poutí se zabývá první část zcela ojedinělé barevné výpravné publikace. Druhá část přináší charakteristiku jednotlivých předmětů, které se na poutích prodávaly, a dovádí historický výklad až k dnešní, začasté pokleslé formě poutí, jež s původním náboženským obsahem mají jen málo co do činění. Kniha je tedy určena jak čtenářům, které zajímají projevy lidového či zlidovělého umění, tak milovníkům historie, ovšem především zájemcům o náboženskou tradici, která dala vzniknout dnešní podobě naší kultury.... celý text

Vidlička
12.08.2019 5 z 5

Škoda tý tiskový chybajzny hned v úvodu, ale jinak knížka moc krásná, o nevšedním tématu a s atmosférou, která vás spolehlivě vezme do "starých zlatých časů". Jen, prosím, těch foteček příště klidně ještě jednou tolik!

Radim
01.02.2012 5 z 5

Málokdy je papír potištěn tak zajímavými informacemi, fotografiemi a komentáři. Neobyčejně poutavě umí pan Kafka psát o věcech, o ktrerých evidentně mnoho ví a uchovává v přitažlivé formě tuto paměť i pro nás. Kniha je krásná i "na oko", protože ty stovky předmětů, které si lidé z poutí nosili nebo je naopak coby poutníci přinášeli, je tu možno na unikátních fotografiích i vidět. Stejně tak i poutní místa. Kniha je nakladatelstvím LIKA KLUB mimořádně dobře vypravena, a to jak po stránce obsahové, redakční i polygrafické. Kniha je skutečným Dárkem.
Mimochodem právě skončila stejnojmenná výstava v muzeu Roztoky u Prahy inspirovaná touto knihou a dle jejích kurátorů byla mimořádně divácky navštívená.
Velmi doporučuji!

Kniha Dárek z pouti je v