Neobyčejní

Neobyčejní https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329999/bmid_neobycejni-CJN-329999.jpg 4 207 54

Darebáci (V. E. Schwab) série

1. díl

Skvělý příběh o ctižádosti, žárlivosti, touze a nadpřirozené moci… Victor a Eli, dva samotáři, kteří se poznali na studiích, brzy zjistí, že je pojí společná vášeň k nebezpečí a zážitkům blízkým smrti a také že při vhodných příležitostech dokážou dobře rozvíjet své mimořádné schopnosti, dokud se jim jejich odvaha nevymkne z rukou. Victor po deseti letech utíká z vězení a za pomoci mladé dívky hledá svého dávného kamaráda, zatímco Eli pokračuje ve své misi zbavit se všech dalších nadpřirozených bytostí až na svou tajemnou a nepřemožitelnou pomocnici. Oba poháněni vzpomínkou na zradu a prohru jsou k nezastavení, ale kdo nakonec vyvázne se zdravou kůží? V Neobyčejných autorka přichází s drsným komiksově laděným příběhem, který vás zavede do světa, kde získaná nadpřirozená moc nemusí nutně vést k hrdinství a kde se na spojenectví příliš nehraje. Budete svědky fascinující charakterové studie, která vás donutí přemýšlet o tom, co znamená být hrdinou nebo zločincem, a zda je mezi nimi nějaký jasně definovatelný rozdíl.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

Vicious , 2013

Nika431
03.10.2019 3 z 5

Kniha neurazila ani nepřekvapila. Líbila se mi myšlenka kdo je vlastně hrdina a také oceňuji knihy, které mají jen jeden díl a nemusím čekat na další knihu.

rajcatko
14.09.2019 3 z 5

Neurazilo, ale totální nadšení se také nekonalo. Takhle, myšlenka super, příběh si určitě budu pamatovat i po nějaké době, ale stejně tak si budu pamatovat, že byl poněkud ,,plochý". Dávám plusové body za to, že po přečtení ještě stále přemýšlím nad tím, s jakými schopnostmi bych se asi já vrátila do života? :)

anet8843
11.04.2019 3 z 5

SPOILER!
Od knihy jsem dost očekávala, ale nebyla to taková pecka. Četla se docela dobře, to nelze popřít, ale chybělo mi tam to pověstné něco. Nějaký cit, ale tím doopravdy nemyslím něco patetického, sladkého. Ve chvíli, kdy Eli zabil Viktora, čekala jsem něco, nevím přesně co, ale prostě něco. Třeba to přinese další díl :)

Lily-fairy
04.04.2019 2 z 5

Hezky se to četlo a základní myšlenka dobrá, ale jinak bída. Málo postav, skoro všechny nesympatické, hrdinové byli zlí bez nějaké hlubší motivace, prostě jenom aby zlí byli. A zápletka téměř nulová. Škoda

Atlantis
08.03.2019 5 z 5

Knihy, od kterých nic neočekáváte, jsou stejně ty nejlepší. U Neobyčejných mě zaujal popis, ale nečekal jsem tak naprosto strhující jízdu. Velice vkusně a zkušeně se zde prolínají různé časové linky, postavy nad svým jednáním přemýšlí, povídají si spolu jako normální lidé. Co víc si přát? Neobyčejní dávají lehce vzpomenout na seriál Heroes, ale s trošku drsnějším twistem. Velké doporučení.

Christine97
30.12.2018 4 z 5

Nejedná se o přelomový literární počin, to rozhodně ne. Ovšem kniha se četla téměř sama, její temnější příběh, zajímavé hlavní i vedlejší postavy a nevšední pohled na dobro a zlo vytvořilo nezapomenutelnou atmosféru, která mě provázela od začátku až do poslední stránky knihy.

baru.benesova
24.12.2018 5 z 5

Některým lidem se knihy V. E. Schwab příliš nelíbí, protože mají dlouhý rozjezd a často jsou takové „natahované“, nicméně já hltám každé autorčino slovo a tato knížka mě taky ohromně bavila a zajímala, i když nejsem zrovna největší fanynka superhrdinů. Skutečně nic v ní není černobílé a hrdinové zde nejsou ani kladní, ani záporní, což je fenomenální efekt. Historie postav byla téměř dokonale propracovaná a já za sebe knihu rozhodně doporučuji.

sgjoli
26.10.2018 5 z 5

Pokud jste fanoušky superhrdinů a nadpřirozených schopností a máte rádi trochu temnější příběhy, tohle vám můžu jedině doporučit. Kniha je nadupaná dějem od začátku do konce, žádná hluchá místa, je tu dost hutná atmosféra a skvělé postavy! Wow, prostě wow! Jsem naprosto nadšená. Rozhodně se jedná o jednu z nejlepších knížek, co jsem za tenhle rok přečetla.

planet129
02.09.2018 2 z 5

Chápu, proč je kniha tak populární, ale mě to nijak neohromilo...

Nikei
22.07.2018 4 z 5

Začátek knihy mě nadchl, líbil se mi styl autorky, ale čím více jsem se vzdalovala od začátku, tím více se děj knihy táhl.

Lethania
06.06.2018 4 z 5

Nápad určitě skvělý, ale provedení už podstatně horší. Nevím proč, ale místy mě to nudilo, protože se to furt opakovalo. Z darebáků by určitě šlo vitěžit víc. Zkusím i další díl (jestli vyjde).

whiolet
22.04.2018 3 z 5

Od této autorky jsem si zamilovala sérii Nejtemnější tvář magie, takže ,když se mi do ruky dostala tato kniha, která na první pohled vypadala dost originálně, opravdu jsem se moc na její čtení těšila.
Jenže...Nápad je to sice super, ale zpracování příběhu bylo nudné. Oba hlavní aktéři mě moc nezajímali, pro mě za mě se klidně mohli pozabíjet už na 20té stránce.
Tam kde by měl příběh gradovat, spadl do zívající zóny.
Bohužel tahle kniha se moc nepovedla.

Denisa153
13.04.2018 3 z 5

Nápad byl skvělí, ale to je asi vše. Celkově příběh mě moc neoslnil. Chyběl mi hrdina, kterému bych fandila. Upřímě mi by bylo celkem jedno co se s nimi stane. Ke konci jsem už čekala až se pozabíjí a bude konec :-D

HankaL
24.03.2018 2 z 5

Kniha měla víceméně dobrý nápad, ale nelíbilo se mi zpracování. Některé postavy mi sice byly sympatické, ale u toho to končilo. Způsob, kterým autorka psala knihu, se mi vůbec nelíbil. Vůbec jsem se nemohla začíst a byla jsem ráda, když jsem dočetla. Hodnotím 2**.

Veronicess
08.01.2018 5 z 5

"There are no good men in this game."

Veru nie. Iba jeden naozaj zlý a druhý tak isto zlý, ale oveľa viac sympatickejší. Victoria Schwab ukázala svoju genialitu a vytvorila naprosto fascinujúce postavy.

Veľmi sa mi páčila celá tá "no good men" myšlienka tejto knihy. Bolo to osviežujúco iné a unikátne a absolútne úžasné. Nemohla som prestať čítať, až skoro úplne po koniec knihy. Potom som sa vydesila, zastavila a počkala týždeň než som knihu dočítala, lebo som naozaj nechcela aby tento príbeh už skončil.

Takže hej, táto kniha naozaj stojí za prečítanie.

šneki
13.11.2017 3 z 5

Příběh sám o sobě mě nijak neohromil, jediná zajímavá věc jsou postavy, opravdu detailně promyšlené a neotřelé.

JajaCZ
03.11.2017 2 z 5

Už dlho sa mi nestalo, aby som sa pri čítaní nudila a odbiehala mysľou od deja. Táto kniha to dokázala. Téma zaujímavá, ale spracovanie žalostné, miestami trápne a neuveriteľné. Zachránil to troška asi len koniec. Mrzí ma to, možno som len na knihu nebola správne naladená. Ale väčšine sa páči a to je hlavné :)

Dani3
13.10.2017 4 z 5

Neobyčejný a velmi povedený příběh obyčejné pomsty.
I když jsem dopředu věděla, že kniha bude mít jen záporné postavy, tak mě stejně překvapila síla Eliho fanatismu a jeho pocit "posledního spravedlivého". Je opravdu těžké říct, která postava byla horší, protože mezi vrahy a manipulátory se opravdu špatně vybírá.
Kniha nutí k zamyšlení, kam až je člověk ochotný zajít. Vůbec to není o otázce dobra a zla. Žádné dobro tu totiž nebylo, jen mírné zaváhání, před tím „správným“ ospravedlněním daného činu.

jarynek
05.10.2017 5 z 5

Originální pojetí superschopností a pěkný příběh s poměrně dobře zvládnutým popsáním myšlení a pohnůtek hlavních hrdinů. Ke konci jsem měl trochu problém s tím, že je podsouváno, jak hlavní hrdina má vše do detailu promyšlené, ale těch proměnných, které na konečné rozuzlení mělo vliv, bylo tolik, že je až k neuvěření, jak to dopadlo. Každopádně kniha se čte moc dobře a mohu jen doporučit.

Domča
06.09.2017 5 z 5

Já si to TAK užila! Tahle knížka splnila všechny moje podmínky.
- skvělý, promyšlený příběh
- záporáci (protože ty já můžu)
- vysvětlení, jak se z těch záporáků záporáci vůbec stali
- rozbor vnitřního universa "hrdinů", jejich pohnutek a motivace
- otázka, kdo je horší, nebo co vlastně je "dobro" a co "zlo"
- akce a nadpřirozeno
- úžasnej styl psaní, ta zvukomalebnost a skladba... ach!
Číst tuhle knížku bylo prostě jako jíst čokoládu - naprostý blaho! :)

superschopnosti

V. E. Schwab (p)