Pohřešovaná

Pohřešovaná https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/4619/bmid_pohresovana-FEs-4619.jpg 4 180 44

Darby McCormicková série

Darby McCormicková z bostonského policejního vyšetřovacího týmu pátrá po pohřešované dívce a jejím únosci. Řetězec stop, který sleduje za pomoci zvláštního agenta FBI Evana Manninga, a rovněž náhodné nalezení ženy, již se podařilo únosci uniknout, ji vedou ke zjištění, že má co do činění se sériovým zločincem, který uvrhuje unesené ženy do temných cel a tam je podrobuje hrůznému mučení. Darby se s podobným případem nesetkává poprvé, bolestná připomínka minulosti ji však dodává o to víc sil a důvodů najít pachatele a především osvobodit jeho oběti. Sběh událostí ji nakonec přinutí pátrat na vlastní pěst a odhalit i to, co by si raději přála nikdy nevědět. Děsuplný a zároveň strhujícím způsobem podaný thriller, v němž proti sobě stanou psychopatický sériový únosce a vrah žen a policejní vyšetřovatelka či jedna z jeho uniknuvších obětí, má už (především zásluhou Mlčení jehňátek a Sběratele polibků) své čtenářské i filmové příznivce. Po bok těchto stěží zapomenutelných příběhů, které postupně odkrývají na jedné straně detaily, metody a motivy činů masových vrahů, na straně druhé pak osobní důvody, jež ženou vpřed jejich pronásledovatelky, vřazuje se Pohřešovaná Chrise Mooneyho, ne však jako pouhá variace na oblíbené a žádané téma, ale jako jeho osobité a do paměti se rovněž hluboko vrývající zpracování.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

The Missing , 2007

denib
denib
02.11.2023 4 z 5

Velmi čtivě napsaná detektivka, i když občas jsem musela přemýšlet, která postava je která. Žádné dílo, co by mělo vejít do dějin, ale to snad ani nikdo neočekává :-) Jen tak na relaxaci u čtení je to fajn, rozhodně nechybí napětí. Jen trochu nepravděpodobné (alespoň doufám) a konec už úplně mimo realitu.

iv.ča
iv.ča
24.06.2023 5 z 5

Výborná detektivka, skvěle napsaná.

ArwenAragorn
ArwenAragorn
04.06.2023 5 z 5

81%
Přečetla jsem si po letech znovu. Opět musím říct, že se jednalo o výborný thriller. Napínavý, s překvapivým odhalením spolupachatele, skvělým rozuzlením a hlavně to zjištění na závěr, to byla fakt síla.
Znovu musím doporučit!

dlabikk
dlabikk
18.05.2023 5 z 5

Pecka. Bavilo mě na tom snad úplně všechno. Napínavé, nechutné, zvrácené a tak mám thrillery ráda. Souhlasím, že ten konec byl trochu zbytečný, ale neubral na kvalitě příběhu.

de6978
de6978
15.05.2023 5 z 5

Hezky napsané, ale jak píšou ostatní, dalo se z knihy vyčerpat více, ale to nemění na tom, že to mělo spád, kniha byla napínavá .... !

MarianP
MarianP
03.11.2022 4 z 5

Kniha Nezvestné je výborne vystavaná detektívka, ktorá má veľmi rýchly spád, dobre sa číta, ale z autora je cítiť, že ju chcel rýchlo napísať a dopísať, čo priznal aj v poďakovaní. Mnohé scény a dejové linky sa dali vystavať lepšie a ísť do hĺbky. Na to že to je autorova prvotina, s ktorou sa pravdepodobne pasoval dlho, ide o výbornú knihu plnú napätia...

Jája92
Jája92
10.09.2022 3 z 5

Celkem chápu rozporuplné reakce na tuto knihu. Celkově mám z knihy spíše zmatený pocit. Přitom námět knihy je velice zajímavý.
Kniha se čte celkem rychlým tempem díky krátkým kapitolám, navíc Darby je sympatická postava, která se díky traumatu z dětství stane vyšetřovatelkou.
Přiznávám, že jak děj plynul, měla jsem trochu zmatek v mužských postavách. A konec knihy je těžko uvěřitelný a trochu překombinovaný.

smardice
smardice
24.08.2022 5 z 5

Výborná detektivka. Sympatická detektivní vyšetřovatelka, skvělý a napínavý příběh a zajímavé rozuzlení.

jaroiva
jaroiva
14.11.2021 3 z 5

Začátek mě hodně bavil. Jak holky viděly pachatele, bylo to chvilku napínavé.
Postupně ale kniha průměrněla a průměrněla, až mě úplně přestala bavit. Do konce jsem došla jen silou vůle.
V poděkování autora se píše něco v tom smyslu, že je při psaní spíš trpí, že knihu několikrát přepisoval. A na výsledku to bylo poznat. Chybí tomu to něco, na co mě dostávají jiní autoři. Takže v sérii určitě nebudu pokračovat druhým dílem. Možná, jestli se autor trochu rozepíše, tak nějaký šestý, sedmý díl bych zkusila, jestli bude přeložený do češtiny. Ale nedivila bych se, kdyby se nepřekládala série dál, nebude to asi zrovna kasovní trhák.

janka2000
janka2000
27.09.2021 5 z 5

Hodně hustý thriller či detektivka. Masový vrah žen, který to dělá čistě pro pobavení, unese v dětství kamarádku hlavní hrdinky, jež se pak stane detektivkou a řeší tento případ. Velmi děsivé a vskutku geniální.

janina66
janina66
04.06.2021 5 z 5

(audiokniha) Celý příběh se mi moc líbil. Zvláštní zápletky, super vyšetřování a gradace velmi napínavého konce. Také jsem už od první třetiny knihy tušila, kdo je ten "druhý".
Darby jsem si oblíbila. Ovšem ten úplný závěr knihy, myslím byl zbytečný.

knihomolka525
knihomolka525
28.02.2021 2 z 5

příběh Darby jejíž život ovlivňuje trauma z dětství .Stala se se dvěmi kamarádkami svědkem zločinu.To je ústřední motiv děje.Který se potom ubíral směrem kde už mě nebavil.

m_martina
m_martina
27.05.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila, mám ráda tento typ příběhů.

Zuzi237
Zuzi237
19.02.2020 odpad!

viacmenej suhlasim s komentarom @kackahracka...neviem, ci to bolo len velmi zlym prekladom, alebo aj original je taky necitatelny, ale s premahanim som ten pribeh docitala len vdaka zvedavosti, hoci "cestovatelovho" spojenca som tusila (spravne) uz asi od polovice knihy. Dej ma vobec nevtiahol, podla opisov som si miesta absolutne nevedela predstavit, vzit sa do postav..dialogy casto nezmyselne, akcie amaterske. Casto som sa v deji stracala. Za mna ozaj slabota. ..ltt 1*

kackahracka
kackahracka
29.05.2019 odpad!

Vůbec nechápu to vysoké hodnocení tady. Sloh jak ze základní školy, příšerné dialogy, naprosto nereálné akce, za mě úplná katastrofa. Nedočetla jsem. Strašný.

eva2114
eva2114
28.04.2019 5 z 5

dobré čítanie.

boxas
boxas
09.04.2019 4 z 5

Je to solidní příběh, poctivě vystavěný a se znalostí věci. Bohužel konec je až moc překombinovaný a místo toho, aby gradoval, tak jaksi vyšumí, což je škoda.

bk7
bk7
27.06.2018 5 z 5

Vidím, že názory tady jsou opravdu všelijaké, já jsem odhalení "komplice" netušila vůbec. Celou dobu pro mě byla napínavá, přečteno bez přestávky. Plno nečekaných zápletek, určitě doporučuju. Nudit se rozhodně nebudete.

adelinka
adelinka
01.06.2018 4 z 5

Detektívny príbeh, kde ešte mladé dievčatá sú svedkami zmiznutia ženy. Keďže vrah nepotrebuje svedkov, jednu z nich zabije, druhú unesie. Tretia sa po rokoch stáva forenznou vyšetrovateľkou.....

edith79
edith79
05.03.2018 4 z 5

Já to tušila! Od půlky knihy jsem to tušila. Tušila jsem, kdo je v tomhle případu šedá eminence. Přesto jsem byla napjatá jako struna. A nadšená. Labirynt, Frank Sinatra jako zvuková kulisa vraždění, maska ala Michael Myers - potud nadšení na pět hvězdiček. Jenže.... Konec knihy je bohužel tak zbytečně, opakuju zbytečně překombinovaný, že to tuhle jinak skvělou krimi jednu hvězdu stálo. Někdy je méně více.

thrillery pohřešovaní zmizení lidí únosy mučení

Chris Mooney
americká, 1969