Dar lásky

Dar lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47045/bmid_dar-lasky-27Y-47045.jpg 5 362 60

Rok 1206. Mladičkou, půvabnou a ušlechtilou Johannu provdali, když jí bylo teprve šestnáct let. Po třech letech ovdověla. Anglický král Jan ji však chce provdat znovu, aby se zbavil nepohodlné svědkyně svých intrik. Její nevlastní bratr Nicholas jí nabídne možnost, jak se dostat ze strastiplné situace – lady Johanna si může vzít za muže Gabriela MacBaina, obávaného válečníka, který spravuje její statky ve Skotsku. Po roce života v drsném prostředí skotské Vysočiny si Johanna svou statečností a svou čistou duší získá nejen příslušníky MacBainova klanu, ale především náklonnost a lásku svého muže. Objevují spolu dar své lásky, něžného a vášnivého citu, který je chrání před královými nástrahami.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Oldag

Saving Grace , 1993

DUNIKO
05.05.2018 5 z 5

Nejkrásnější knížka od spisovatelky.Gabriel byl úžasný jak ji pomalu den za dnem přesvědčoval že jí nikdo už neublíží že se nemusí bát.Pak jak mu ze stromu spadne přímo do náruče a nejkrásnější pasáž je jak stojí před tím hrozným knězem a snaží se zlomit jeho hůl a nejde jí to Gabriel se postaví za ní položí své ruce na její a hůl zlomí pak je rychle stáhne aby Johanna mohla sama hůl hodit knězi k nohám a pak spolu odjedou domů.NÁDHERA.

Hospodyňka
21.02.2018 4 z 5

Když vás děti jednou za rok nechají napustit si vanu, k tomu pustit rockové balady a dopřát sklenku červeného, tak tahle kniha to jaksi celé doplní. Není ničím výjimečná, ale je to tam...

Katnys
25.01.2018 5 z 5

Nemám rada romantické príbehy a nikdy som ich rada nemala.Bála som sa, že to bude niečo ako Pilcherka (nič v zlom, nie je to len moja šálka kávy). Kniha ma príjemne prekvapila, aj keď na môj vkus bola hrdinka niekedy až ozaj "pomalá".Ale prečo nie, rada si ju prečítam znova, páčila sa mi.

LilianaFalcon
21.11.2017 5 z 5

Vyjimecne napsany krehky pribeh :-) Vetsinou jsou tyhle rytirske romany (natoz pak ty z Vysociny) plne urazek a ponizeni, nez se dej ubere rozumnym smerem. Tohle bylo naopak nadherne napsane hned od zacatku. Hezky rozvinute postupne poznavani, budovani respektu a duvery.

PerlaZP
07.10.2017 4 z 5

Jde vážně o velice povedený příběh. Knížka mě, ani trochu nezklamala - Mám prostě ráda příběhy, které se odehrávají ve Skotsku...
Docela bych i uvítala nějaké to pokračování - Určitě by ještě bylo o čem psát...
Nejvíce se mi, asi líbila ta část, ve které se Johanně podařilo spojit oba dva klany v jeden - Ten nápad s plédy byl prostě super...
Knížce dávám čtyři hvězdičky a určitě se k ní ještě někdy ráda vrátím...

katkaq
02.08.2017 4 z 5

Nemůžu se od Julie odtrhnout. Chybí mi jen pár knížek a pak už budu mít všechny přečteny. Jak já se děsím toho okamžiku....no co asi je začnu číst znova.
Tahle knížka rozhodně nezklamala. Párkrát mě i rozesmála. Příběhy z Vysočiny prostě miluju. Asi je to tím, jací tam žijí lidé. Jejich drsná, ale dobrosrdečná nátura mě fascinuje. Občas se člověk zasní a zatouží se tam ocitnout. Ale zpátky ke knížce.
Líbí se mi jak hlavní hrdinka pomalu zatlačuje svůj strach a prohlubuje svůj cit ke Gabrielovi. Jejich slovní přestřelky mě bavili a stejně tak celá kniha. Romantická oddechovka, která stojí za to.

Ivusak7
13.07.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek od této autorky, také má první, kterou jsem od ní četla díky této knize jsem si autorku velmi oblíbila. Knížku jsem četla jedním dechem ne a ne se odpoutat, líbí se mi, hlavní hrdinka, že už není nevinná jak to většinou bývá, oba hlavní hrdinové se mi moc líbili. Krásná historická romance.

Lucka11
06.05.2017 5 z 5

Od Julie Garwood jeden z najlepších romantických príbehov, ktoré som mala možnosť čítať. Pre mňa je to jednoducho prekrásna historická romanca s úžasnou hlavnou mužskou postavou.... Škótska Vysočina - dychberúca príroda, silné vedľajšie postavy, vtipné scény....
Páčil sa mi aj vývoj hlavnej hrdinky, z ustráchanej dievčiny, silná sebavedomá žena, ktorá si ide za svojím cieľom, Aj v prípade, že sa snaží urobiť zo skupinky horalov vychovaných "džentlmenov"

Lucky_one
11.02.2017 5 z 5

Musím se přidat ke komentářům níže. Při čtení této knihy je velmi snadné se zamilovat. :)

Da7nd1
03.02.2017

Uvítala bych pokračování, mám ráda všechny knihy od této autorky, jen se mi nelíbí knihy ze současnosti, ty mě vůbec nenadchly, neznám důvod proč autorka nepíše už knihy historické, měla by se k nim vrátit, určitě by potěšila spoustu lidí

KSarlota
06.11.2016 5 z 5

Srdcovka

Janka0702
09.08.2016 5 z 5

Musím souhlasit s komentářem od "Ewik".
Gabriel je i můj hrdina a ze všech Garwoodovských chlapů ho mám nejraději.
Johanně by mohl někdo vyčítat naivitu, možná i blbost, ale vzhledem k tomu, čím vším si musela projít se jí není co divit.
Velký pokrok, že si prožila svojí "pravou" svatební noc. Škoda pro ni, že z pekla se dostala sice do bezpečí, ale do víru ošklivých pomluv ze strany "vlastních" lidí.
Dost jsem se nasmála, když se snažila vtlouct barbarům do hlavy trochu slušnější zvyky u jídla :D
Jen mi přijde, že když Garwood dá do hlavního příběhu menší vedlejší, hrdinky jsou opravdu na pěst. Toť je můj názor.
Ale vracím se ke knize neustále a je to moje oblíbenkyně.
Uvítala bych i pokračování nebo větší rozepsání o Gabrielovi. Miluju pravou rudou knihovnu :D :D

Ewik
07.06.2016 5 z 5

Moc hezky plynoucí příběh. Na těchto stránkách jsem spolu s Johannou prožila velkou lásku. Gabriel je úžasný hrdina s velkým srdcem a bystrým rozumem. Moc ráda se ke knize vrátím znovu, abych se mohla zase zamilovat.

duduna
21.04.2016 odpad!

super kniha velmi čtivá

havrmoni
06.04.2016 5 z 5

Četla jsem i (pro mě )lepší,ale tato autorka splňuje to co od tohoto žánru čekám a ještě nezklamala. Líbí se mi vyvýjející se vzah manželů k sobě i ostatním a posun klanů ke sjednocení. Vývin Johany od ustrašené dívenky v seběvědomou ženu byl hezky napsán. Sice se tam objevilo to, pro mě úsměvné ,,Jak anglická dáma divochy z Vysočiny způsobnému chování naučila", ale bez toho by to nebylo ono. :)

Katnys
12.10.2015 5 z 5

Nikdy som nebola fanúšik romantických kníh(ani filmov),ale v jeden večer som už nevedela,čo mám čítať.Mama mi požičala Dar lásky s tým,že by sa mi predsa mohla páčiť.Skúsila som,nedávala som tomu veľké nádeje,že možno sa dostanem aspoň cez prvú kapitolu.Išlo to ťažko,ale ako sa príbeh rozbehol,bolo to hneď úplne iné čítanie.Prečítaná zhruba za dva dni a stále na ňu spomínam,vyťahujem,práve v mojej "romantikuš" nálade :) Človek sa zasmeje,bude dojatý,nahnevaný a bude dúfať,aby to dobre dopadlo.Niekedy ma hnevalo,ako je hrdinka (Johanna) nechápavá a hovorila som si "ako,že to nepochopila?!" na druhej strane ale mala toľko pozitív,že som jej túto maličkosť rada zabudla.Hlavne ku koncu,jej krásne slová o svojej "rodine" a manželovi(Gabriel).Úprimne môžem povedať,viac takýchto kníh a asi budem veľký čitateľ romantických príbehov :)

moudivlacek
03.09.2015 5 z 5

Tuto knížku mohu číst i několikrát za sebou, super, super, jen víc takovýchto knížek.

locin
17.08.2015 5 z 5

Příjemný příběh, přesně pro teplé léto a tom jsem hledala.

Jessybelle
18.07.2015 5 z 5

Úžasná kniha, četla jsem ji již několikrát a pokaždé jedním dechem. Nakonec jsem si ji i koupila.

tullia
15.02.2015 5 z 5

Nedávno jsem objevila tuhle spisovatelku a musím uznat, že mně její styl psaní opravdu baví.