Dar lásky

Dar lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47045/bmid_dar-lasky-27Y-47045.jpg 5 362 60

Rok 1206. Mladičkou, půvabnou a ušlechtilou Johannu provdali, když jí bylo teprve šestnáct let. Po třech letech ovdověla. Anglický král Jan ji však chce provdat znovu, aby se zbavil nepohodlné svědkyně svých intrik. Její nevlastní bratr Nicholas jí nabídne možnost, jak se dostat ze strastiplné situace – lady Johanna si může vzít za muže Gabriela MacBaina, obávaného válečníka, který spravuje její statky ve Skotsku. Po roce života v drsném prostředí skotské Vysočiny si Johanna svou statečností a svou čistou duší získá nejen příslušníky MacBainova klanu, ale především náklonnost a lásku svého muže. Objevují spolu dar své lásky, něžného a vášnivého citu, který je chrání před královými nástrahami.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Oldag

Saving Grace , 1993

Kudík
13.01.2024 5 z 5

Od autorky opět moc pěkný historický příběh o mladičké a čerstvě ovdovělé Johanně, která byla za vydatné pomoci nevl. bratra Nicholase, znovu provdána za skotského válečníka Gabriela MacBaina, který byl zemanem dvou klanů, a to svého vlastního a Maclaurinů. Hlavní hrdinové jsou více než sympatičtí, a to vč. osazenstev klanů, které "roztržitost" lady Johanny, a také snaha o jejich převýchovu, silně zmáhala. :) Dojde i na pár akčnějších scén, ale kdo od autorky něco četl, ví co může od její hrdinky očekávat. Já osobně dostala i nečekané a cestu od strachu a násilí, po bezpečný láskyplný domov si užila.

mariva
06.01.2024 4 z 5

Pěkný příběh z dávné historie Anglie, sympatické postavy hlavních hrdinů, které si každý musel oblíbit.

Ewe291
10.11.2023 5 z 5

Mam rada ten pocit, ked citam knihu po XYZ krat a vzdy tam objavim nieco nove a vzdy mi to pride akoby som ju citala po 1.krat. Takze za mna nemam knihe co vytknut len mozem odporucit aj ked viem ze kniha nesadne kazdemu ale mne teda skvele

mimi55
29.08.2022 5 z 5

Už dlouho jsem nečetla žádnou knížku od Julie Garwood. Pěkný příběh, samozřejmě předvídatelný, ale tak nějak příjemně.

Marci_Vaj
15.05.2022 5 z 5

Přečteno za jeden den, nemohla jsem se od knihy odtrhnout :) I vaření šlo stranou :-D
Krásný příběh, krásní lidé, vzhledem i povahou.

účetní
28.02.2022 5 z 5

Moc krásná kniha, v mnoha ohledech, Johanna i Gabriel byli skvělí, oba se autorce moc povedli, ten nádherný vztah a láska mezi nimi, bylo to velmi čtivě napsané, stále se něco dělo, a k tomu i celkově pěkně vykreslené vztahy v klanu, tato kniha určitě patří k těm nejhezčím.

katkaq
21.04.2021 4 z 5

Moc milá kniha. Líbilo se mi, jak si postupně Johanna získávala příslušníky klanu. Opět čtivě napsané.

oresvo
17.03.2021 5 z 5

Další skvělá knížka od mé oblíbené autorky.
Gabriel byl od začátku normální chlap . Co ví co chce, stará se o svůj klan a svého syna .
Johanna byla neskutecně odvážná , vzhledem k tomu čím si prošla.

Příběh je krásný,zahřeje na duši. Četlo se velmi dobře, nebyly tam žádné nudné pasáže .

scarletblue
28.12.2020 4 z 5

Kniha hezky utíká, možná jen kdyby byla víc napínavá. Jinak příběhově moc hezká.

Laf
19.07.2020 4 z 5

Výborná volba k odpočinku. Děj mne hned vtáhl a vůbec jsem se nenudila až do poslední stránky.

Irenka8
13.05.2020 5 z 5

Nádherná kniha, prostě úžasná.

Ms.Floyd
10.05.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších romantik ze středověkého Skotska! Sympatičtí hlavní hrdinové Gabriel a Johanna, krásný příběh a ještě ke všemu i dobře napsaný. Kdo má rád historické romány romány, tomu tuto knížku vřele doporučuji :) !

evik75
16.04.2020 5 z 5

Nádherný příběh, který si určitě v budoucnu přečtu znovu. Sympatičtí hlavní hrdinové i vedlejší postavy, humor, romantika, napětí - pro mě romantický příběh, jak má být. Jen toho biskupa bych ještě sprovodila ze světa.

pip11
02.04.2020 5 z 5

Byl to moc pěkný historický příběh, slupla jsem ho jako malinu. Je zde napětí, romantika a také humor. Postavy byly povedené, včetně těch vedlejších.

TerryDee
30.01.2020 5 z 5

Opět povedený příběh ze skotské Vysočiny. Tyhle knížky mě nikdy neomezí a nezklamou.
Hlavní hrdiny této knihy jsem si hned oblíbila. Johanna a Gabriel tvořily opravdu hezký pár, který se i přes nepřízeň osudu dokázal přerodit. Z Johanny dříve naivní a ustrašené dívky se stala sebevědomá žena, která dokázala sjednotit dva kmeny v jeden (myšlenka společného plédu se mi opravdu zamlouvala) a tak trochu naučila divoch z Vysočiny dobrým způsobům. A Gabriel? Ten si mě získal hned, takže asi tak.
Díky těmto knihám nemám problém se zasnít a představit si, že se bych se někdy ocitla na Vysočině (myslím na té skotské, samozřejmě).

Iva B.
10.11.2019 5 z 5

Po několika prectenych detektivkách/thrillerech jsem sáhla po něčem na odlehčení. Kniha mě vůbec nezklamala, byl to moc krasny příběh a já si ho užila. Moje druha kniha od spisovatelky a az budu mít zase náladu, znova saunu po některém dalším příběhu...

petraj30
23.07.2019 5 z 5

Moje první kniha , nedá se nic vytknout, jen tak přemýšlím, kterým knihám od JG se dá něco vytknout:-)

Barbora H
21.10.2018 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale ani moc příliš nenadchla...

hankapimi
14.10.2018 2 z 5

Takový milý, romantický a zamilovaný, leč povedený román pro ženy. Příjemná oddychovka pro sychravý víkend...

miseb
08.07.2018 5 z 5

Julie Garwood - její knížky mám moc ráda. Vím, že někdo odsuzuje červenou knihovnu, ale proč si někdy nepohladit dušičku. Jak psala níže Hospodyňka, sklenka vína, napuštěná vana a Julie Garwood.