Dar

Dar https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31236/bmid_dar-jhD-31236.jpg 4 110 16

V románu Dar vypráví Danielle Steel dva, zpočátku vzájemně nezávislé příběhy. Na jedné straně smutnou historii rodiny Whittakerových, kterou postihne strašlivá tragédie - smrt jejich malé dcerky Annie. Ze členů dosud šťastné a milující rodiny se stávají osamělí, zoufalí lidé. V druhé dějové linii líčí autorka životní peripetie Maribeth Robertsonové, šestnáctileté dívky, která podlehne svodům vyhlášeného školního krasavce. Nešťastná Maribeth za svou naivitu tvrdě zaplatí: přijde do jiného stavu a rodiče se jí zřeknou. Otec ji posílá do kláštera a zakáže jí vrátit se domů, dokud dítě neporodí a neodloží. Na jedné straně zde tedy stojí rodina truchlící nad ztrátou milované dcerky, na druhé straně opuštěná Maribeth, která očekává porod nechtěného dítěte. K rozhodnému zvratu dochází v okamžiku, kdy se Tommy Whittaker, bratr zemřelé Annie, do Maribeth zamiluje...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Gift , 1994

Tylinka
25.11.2022 4 z 5

Hezký příběh. Sice jsem už v polovině věděla jak to dopadne a čekala jsem nabídku dřív, ale moc pěkně napsané.

klarkys
22.02.2021 5 z 5

Moc krásná a dojemná kniha. Dostala jsem přesně to, co od Steel čekám- čtivý příběh, romantiku, lásku, drama a happyend. A vůbec mi nevadí, že to není až tak uvěřitelné- přesně z toho důvodu takové knihy čtu. Abych si odpočinula od reality a všedních “starostí”.

stju
18.02.2021 4 z 5

Osud hlavních postav Maribeth a Tommyho mě zaujal, přiznám, místy i dost dojal, asi má na tom podíl i současná doba...
Nicméně mi charaktery většiny postav přišly až moc "černobílé", buď byl někdo hodný až moc nebo naopak zlý, nic mezi tím. Jak už tu zaznělo, dost vykonstruovaně vyznívá i zápletka. Nějak si nedovedu představit, že by jedni rodiče 16tiletých dětí (mimochodem obě na svůj věk nebývale vyzrálé) jednali jednoznačně tak negativně a druzí by se k řešení problémů postavili okamžitě tak bez pochyb vstřícně, a obětavě. Ale to může být opravdu jen můj pocit... jinak knihu, pro chvíle odpočinku, ke čtení doporučuji.

Radka1911
23.04.2020 5 z 5

Krásná a dojemná kniha.

Mikanadeta
07.04.2020 5 z 5

Krásný dojemný příběh.

ArwenAragorn
27.01.2020 3 z 5

Steelovou mi doporučila kamarádka a děkuji jí za to. Dojemný příběh, zápletka je sice trochu klišoidní, ale dobře se to četlo. Jako tak trochu odpočinkovou četbu budu autorku dál vyhledávat.

zimolka
07.05.2019 5 z 5

Dojemný krásný příběh.

DeKo1996
10.02.2019 5 z 5

Nádherná kniha s krásným tématem. Kniha se četla sama. Nenašla jsem snad žádnou negativitu této knihy. Několikrát jsem se při čtení knihy rozbrečela, občas jsem se i usmívala. Určitě si od autorky přečtu i další knihy.

sabrina23
15.09.2017 5 z 5

Krásný příběh, krátká knížka která se čte jedním dechem. Příběh je zajímavý hned od začátku a není tam zbytečné psaní, které by příběh protahovali. Dojemné, ale krásné.

Jessica007
18.07.2016 5 z 5

Krásný, dojemný příběh. Stejně jako u Mandalky74 patří tato kniha mezi mé nejoblíbenější knihy od Danielly Steelové.

Mandalka74
01.08.2015 5 z 5

Nádherný, dojemný životní příběh. Knihu jsem četla už mnohokrát, ráda se k ní vracím a pokaždé dojde i na slzičky. Tato kniha patří mezi mé nejoblíbenější knihy Danielly Steelové. Doporučuji

akdar72
15.06.2015 5 z 5

Opět krásný a dojemný příběh. Jen nechápu, že při nástupu do restaurace jako servírka, či při návštěvě lékaře a v porodnici, nikdo po ní nechtěl občanku.....?

Luccy78
01.05.2015 4 z 5

Pěkná kniha, ale smutný životní příběh.. Co mi jen trochu vadilo, byl otevřený konec a to já moc nemám ráda.

kika 13
09.02.2013 4 z 5

Nádherná knížka nevím bylo i zfilmováno?

princesse
13.06.2012 5 z 5

Nádherný příběh, knihu jsem přečetla během jednoho dne a když jsem v noci skončila, měla jsem promočené triko. Pobrečela jsem si skutečně téměř od začátku do konce. Kamarádka mi ji ztratila, tak jsem si ji koupila znovu a četla jsem ji s odstupem pár let znovu a myslím, že si ji přečtu opět. Doporučuji.

Barbanka
21.10.2011 5 z 5

Nádherná kniha o lidském utrpení, kdy přišla rodina o malé dítě. Budete brečet od začátku do konce. Alespoň já brečela.....

Danielle Steel
americká, 1947