Danny, mistr světa

Danny, mistr světa https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50843/bmid_danny-mistr-sveta-659db7bfb1764.jpg 4 187 34

Kniha pro děti od mistra černého humoru. Danny má svého tatínka nadevše rád, ale hluboce ho zasáhne, když se dozví, že otec je na štíru se zákonem. I dospělí někdy porušují pravidla, ale Danny je hluboce přesvědčen, že tatínek je laskavý, dobrý a chytrý člověk, který má spoustu úžasných nápadů. A tak spolu s ním vymyslí neuvěřitelně smělý a nebezpečný plán!... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Danny, the Champion of the World , 1975

Bella11
02.02.2024 4 z 5

Kniha byla moc hezká, napínavá, dobře se četla...

dájavídek
12.12.2023 5 z 5

Velmi dobrá kniha o pytláctví a dobrodružství.

L.Helena
25.11.2023 3 z 5

Audiokniha
Vykreslení lásky otec - syn, syn - otec je moc pěkné. Ovšem na to, že je příběh určen pro děti, mi tam trochu pokulhává morální ponaučení.

Lka
30.07.2023 5 z 5

Audiokniha :
Moc pěkný příběh. I když je určený pro děti, mně se příběh moc líbil.

Petra-Nela
25.03.2023 5 z 5

Super příběh, moc se mi líbil. Dahl je vskutku výborný spisovatel.

MarioKingOfPlot
20.02.2022 5 z 5

Krátka poviedka, prijemna. Pribeh o otcovi ktorý zasvätí syna do tajomstiev pytliačenia na moriaky. Pekná jednoducha pointa. Detská knižka.

mfajmanova
22.10.2021 4 z 5

Četly jsme společně s desetiletou dcerou a spokojenost. Příběh je vhodný možná spíš pro kluky, ale četlo se dobře.

Broukodrak
23.08.2021 5 z 5

Dannymu zemřela jeho máma a tak vyrůstá odmalička se svým tátou, kterého má nadevše rád. Táta Dannymu vypráví krásné pohádky na dobrou noc, jedna z nich vyprávěla o Obru Kamarádovi, který popisem velmi podezřele připomíná Obra Dobra :-). Ve svých osmi letech se však Danny dozví, že jeho milovaný táta je vášnivý pytlák...
Knížka se mi opravdu moc a moc líbila, to pytlačení bylo totiž fakt napínavý. Doporučuju epizodu s očkovací jehlou (9. kapitola), je to megavtipný.

draka
19.05.2021 5 z 5

Skvělá knížka, kterou jsem přečetl s velkým zaujetím, zachycuje příběh lásky mezi otcem a jeho malým synkem Po přečtení několika odstavců jsem nejprve myslel, že děj bude ze sportovního prostředí. A opravdu se odehrával, akorát že v jednom netypickém odvětví, které je takříkajíc za hranou zákona. Přesto, anebo právě proto, je děj knihy plný nečekaných dobrodružství a napětí ale je i zdrojem mnoha ponaučení.

Matematicka
16.04.2021 5 z 5

V knize nechybí napětí a humor a spousta situací, které by se při troše dobré vůle mohly stát i vám. Tedy – pokud byste měli tolik odvahy jako Danny a k tomu navíc tak dobrého tatínka, na kterého se můžete ve všem spolehnout. Nechybí ani pohádkový prvek, kdy je pyšná a zlá postava po zásluze potrestána pouhým důvtipem a zjišťuje, že za peníze si opravdu nelze všechno koupit… Knihu lze doporučit nejen malým čtenářům, kterým je určena (od 7 let), ale i těm dospělým. Já se u ní tedy nenudila...

evask
05.01.2021 5 z 5

Tohle je opravdu moc pěkná knížka. Je to reálný příběh plný dobrodružství a hlavně lidskosti. Nejdřív jsem ji četla devítileté vnučce, teď sedmiletému vnukovi. Oba jsou nadšeni. Čteme si pravidelně a výběrové řízení, která kniha nás v posledním roce nejvíc zaujala, by vyhrál Danny. Vnučka říká, že to je nejpovedenější Dahlova kniha.

zaglo
08.12.2020 4 z 5

Četl můj osmiletý syn a já občas poslouchala. Četl sám od sebe během dne, což je nejlepší ukazatel dobré knížky :-)

Čtenářka010
08.12.2020 5 z 5

Super knížka.

Měňavka
02.03.2020 5 z 5

Krásné dobrodružství o obdivuhodném vztahu otce a syna. Moc jsem si to užila a snila přitom, že bych v dětství prožila něco podobného. Každý z nás by si zasloužil mít takového tatínka. Velice inspirativní pro rodiče. Vzkaz na konci knihy mluví za všechno = Zpráva dětem, které si tuto knihu přečetly!Až vyrostete a budete mít svoje vlastní děti, nezapomeňte na jednu důležitou věc: se suchopárnými rodiči není žádná legrace. Dítě potřebuje a zaslouží si rodiče, kteří mají JISKRU. Dávám 5 hvězdiček a tentokrát se trochu zlobím na mého oblíbeného Davida Walliamse, který napsal podobnou knihu (Táta za všechny peníze). Bohužel je obsah dost podobný a já nemám ráda, když si autor "půjčuje" něco od někoho jiného.

FejKýý
02.01.2020 5 z 5

Tak i když je tato kniha pro děti, rozhodně mě dostala ze všech dětských knih, co jsem od pana spisovatele četla, na konci jsem si říkala, že škoda že ještě není pokračování o pár stránek. A pro kluky? Tak to je úplně super knížka. :)

driftcz
17.09.2018 5 z 5

POZOR SPOILER

Roald Dahl Quentin Blake Děj se odehrává v malé maringotce uprostřed polí. Hlavní postavy jsou Danny a jeho táta. Zápletka je v tom, že se Danny jednou probudil uprostřed noci a zjistil, že jeho táta není v maringotce. Což normálně v tuto dobu je v maringotce. Tak se šel podívat ven, ale tam taky nebyl. A to bylo už fakt divný. Šel ven a čekal a čekal a byl hrozně unavený, ale bál se, že se mu něco stalo. Proto počkal na tátu asi tři hodiny, pak slyšel kroky bliž a bliž a bliž. Viděl vycházející postavu ze tmy a poznal, že je to jeho táta. Běžel za ním a ptal se ho, kde byl. Táta mu řekl pravdu, že je pytlák. Tak to celé začalo. Zaujala mě poslední část knížky, kdy i Danny šel pytlačit a díky jeho technice unesli 120 bažantů, a to je hodně. Aspoň podle mě. Dávám 5 hvězd protože to je moc zajímavá a zábavná knížka.*****

kamibe
16.09.2018 5 z 5

Velmi ráda čtu Dahlovy příběhy pro děti. A tento je obzvláště krásný, protože to je nádherný chvalozpěv na úžasného otce.
A vyprávět dítěti před spaním pohádku na pokračování považuji za opravdu skvělý nápad.

lenamor
31.07.2017 4 z 5

Roald Dahl je naprosto úžasný spisovatel s obrovskou představivostí a tahle knížka jen potvrzuje jeho talent. Super knížka nejen pro děti

Liliana2006
14.07.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem taková oddychovka skoro jako babička drsňačka .

psomil
13.05.2017 5 z 5

ROALDA DAHLA MÁM JAKO SPISOVATELE NEJRADĚJI
PROTOŽE KAŽDÁ JEHO KNIHA JE FANTASTICKÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!