Chlapec ve stínu

Chlapec ve stínu https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277939/mid_chlapec-ve-stinu-wC0-277939.jpg 4 91 31

Danny Katz série

Je léto 1970. Ve stanici stockholmského metra vezme malého chlapce za ruku neznámá žena a od té doby ho už nikdo nespatří. Chlapec nenávratně zmizí. O mnoho let později zmizí i chlapcův bratr Joel Klingberg. Zoufalá manželka poprosí o pomoc Dannyho Katze, jazykového génia s pochybnou minulostí, s nímž Joel kdysi studoval na vojenské tlumočnické škole. Katz se jen velmi neochotně pustí do pátrání, ale brzy zjistí, že mocná rodina Klingbergových skrývá nejedno tajemství. A když se na něj pokusí kdosi hodit vraždu, stává se z Katzova hledání boj o přežití...... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

Skuggpojken

NikaMirka
21.10.2016 5 z 5

Dávám plný počet hvězd, a to hlavně za to, že se jednalo o úplně jiný druh detektivky než na jaký jsem zvyklá. Dokonce se mi líbila i neřest hlavního protagonisty, i když se jednalo o tak závažnou závislost. Konečně se ale nejednalo o "chlast", jak je v severských románech zvykem, přešli jsme na tvrdší kalibr :D:D... Konec mohl být možná kratší, ale i tak...dobré čtení

rubit
22.07.2016 3 z 5

Kniha je sice velmi čtivá, v rychlém tempu, ale připomínala mě pohádku o tom, jak pejsek a kočička vařili dort. Prostě je tam miš maš všeho, po dočtení ve mě nezůstalo skoro nic. V jedné z posledních kapitol jsem nevěřila vlastním očím, kam to autor zase obrátil, přišlo mě to zbytečné. A také mám v poslední době pocit, že hlavní hrdina v novějších severských krimi musí být buď feťák, alkoholik, počítačový hacker, psychicky narušená osoba nebo nejlépe všechno dohromady, jenže už je to obehrané a nepůsobí to tak, jak by mělo.

happy-smile
23.06.2016 4 z 5

I když mi tématika woodoo a drog moc neříká, a hlavní hrdina není typický klaďas, resp. za sebou má velmi pestrou minulost, tak to nebylo na škodu. Tyto aspekty udělaly knížku zajímavější. Sice jsem měla kvůli neklaďákovi zezačátku trochu problém se začíst, ale nakonec jsem knížku přečetla docela dost rychle, takže jsem do děje nakonec dostala. Jsem zvědavá na další díl.

Hella
12.05.2016 2 z 5

První polovina byla rozhodně čtivější a zábavnější....pak ovšem nastoupily voodoo prvky a ruku v ruce s tím moje totální otrávenost z toho, kam se příběh ubírá. Zkrátka přínos po přečtení této knihy je pro mě veškerý žádný.

kuruteku
03.04.2016 3 z 5

Ono to vlastně špatné není, ale ... nikdo z nás nemá tolik skušeností s woodoo, aby dokázal posoudit reálnost, nereálnost. A vlastně ani s drogami. Zkrátka - dá se to číst, ale nějak se tomu nechce věřit.

kikies
26.02.2016 3 z 5

Příběh zajímavý, postavy jakbysmet, ale všechno dohromady je to jakési zbytečně zamotané, zmatené a přišlo mi to tak trochu spatlané dohromady a - jak už tady někdo poznamenal - nepromyšlené... a v tomto případě to bylo bohužel na škodu.

hlina
21.01.2016 3 z 5

Moje pocity z knížky naprosto vystihuje o dva komentáře níže evasamankova.

PetraBery
09.01.2016 4 z 5

Dílo severského autora a za mě určitě dobré a čtivé. Hlavní hrdina Danny mi tam seděl, je pravda, že rozuzlení mě celkem překvapilo, ale dává skvělý prostor pro další díly...

evasamankova
27.12.2015 3 z 5

Thriller se skvělým tempem a spádem, stále se něco děje, jedno odhalení stíhá druhé... Čtivé, napínavé a hodně dynamické. Ovšem ta podstata zápletky a její dlouhé nitě mi ten dojem kazily. Působilo to na mě, jako by autor neměl spoustu věcí promyšlených dopředu a děj pak převracel, jak ho právě v té chvíli napadlo... až toho bylo ve finále na jeden příběh nějak moc.

Liduka
17.12.2015 3 z 5

Kniha byla velice čtivá a pořád se tam něco dělo. Identitu únosce jsem absolutně nečekala. Nečekejte ale také, že se jedná o oddychové čtení. V ději se všechno prolíná a čtenář si musí pamatovat i nejmenší detaily. Krásně to ale nakonec do sebe zapadne. Jediné, co bych autorovi vytkla, bylo voodoo, které do děje zakomponoval, podle mě se tam nehodilo. Proto celkově dávám 3 a půl hvězdičky.

Iwíček
20.11.2015 5 z 5

Skvělé počteníčko, vřele doporučuji.

voodoo severská krimi

Carl-Johan Vallgren
švédská, 1964
2015  72%Chlapec ve stínu
2016  72%Svině
2008  62%Příběh podivuhodné lásky

Kniha Chlapec ve stínu je v