Křič!

Křič! https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26428/bmid_daniel-vartanian-kric-yfs-26428.jpg 4 115 16

Daniel Vartanian série

Zvláštní agent Daniel Vartanian vyšetřuje sérii vražd, které napodobují zločin z doby před třinácti lety. Narazí na souvislost s fotografiemi, které pořídil jeho bratr Simon, nelítostný vrah, jehož příběh vypráví román Zemři! Je odhodlaný vyřešit současné zločiny a objasnit i záhady z minulosti. Celý život se potýká s tím, že jeho otec nadřazoval osobní prospěch svému povolání soudce. Alex Fallonová se přijela do rodného města postarat o malou neteř, dceru své zmizelé nevlastní sestry. Zároveň se snaží zjistit, co se s Bailey stalo. Sama zažila před třinácti lety rodinnou tragédii, její sestra – dvojče – byla zavražděna, matka se zastřelila. Seznámí se s Danielem, když jde požádat o pomoc při pátrání po sestře. Postupně se ukazuje, že někteří vážení občané města za sebou mají pochybnou minulost a snaží se ji ze všech sil tajit. A právě to stojí několik mladých žen život. Alex si uvědomuje, že ani ona minulost nevyřešila, že si na některé události nevzpomíná, jiné ji nepochopitelně děsí. Daniel ji přiměje k setkání s mužem, kterého odsoudili za vraždu její sestry, a ukazuje se, že všechno bylo možná úplně jinak. Daniel s hrůzou zjistí, že jeho bratr Simon patřil v mládí ke skupině mladíků, kteří omámili a pak znásilnili množství dívek, že mezi mimi byla i jeho sestra Susanah. Minulost se postupně rozplétá, malá Hope se rozpomíná na únos matky, Alex na dění před třinácti lety. Rozhodne se podstoupit hypnózu, která hodně odhalí, ale nezabrání násilnému dramatickému završení příběhu... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

Scream for Me , 2008

Pavlína2019
23.03.2021 4 z 5

Tak to byla dlouhá kniha! Od této paní autorky moje první. Nechápu, jak tohle vše mohla sepsat a zkombinovat, klobouk dolů. Kniha se mi moc líbila!! Jak říkám, pekelné kombinace. Nenudila jsem se, děj rychle a napínavě plyne. Mám v oblibě příběhy provázané s minulostí, což zde rozhodně je. Doporučuji!

pavla.ba
08.05.2020 5 z 5

Ty jooo! Byla to jízda, našla jsem ji při uklízení knihovny a pustila se do ní, aniž bych si něco přečetla. Perfektní příběh, hodně různých dějových rovin, které se nakonec spojí do jedné, velká čtivost a hlavně, i když tam bylo tolik různých postav, tak jsem se orientovala hned od začátku. Doporučuju :)

bekule
25.06.2019 5 z 5

Opět jako v prvním dílu jsou kapitoly děleny na jednotlivé někdy jen půlstránkové úseky, vyprávěné vždy postavou která je v danou chvíli v akci, navíc i s udáním času, takže má čtenář krásný přehled jak do sebe vše časově zapadá. Ovšem vzhledem k tomu že tady těch záporáků bylo trošku víc, měla jsem dost zmatek v postavách. Ústřední dvojice se mě líbila minule mnohem víc, Vartanianové mě prostě nesedí. Ovšem finále bylo velmi napínavé, plné zvratů a podobně jako u prvního dílu jsem se od četby nemohla odtrhnout takže si zasluhuje stejné hodnocení jako jednička.

čef
06.06.2019 5 z 5

Jak jinak než spletitá rodinná tragédie, plná mrtvol, znásilněných dívek, zvrácených puberťáků, politiků a policistů. Na lásku ovšem také dojde. Autorka vytáhla zdařile veškerý svůj profesionální arzenál, aby dosáhla žádaného efektu – místy až mrazivé napětí a odpor k činům těch hodně špatných. Kritizovat nic tedy určitě nebudu, nemám vlastně co. Kniha je pevně zabudovaná ve svém žánru kriminálního thrilleru a jeho čtenáři si ho jistě najdou nebo už vlastně dávno našli.

Mabie
11.11.2018 4 z 5

Nesehnala jsem první díl, takže čtení byla trochu dvojitá detektivka, ale i tak jsem to dala. Příběh byl hodně zamotaný, ale líbil se mi. Určitě se podívám po ostatních dílech.

Ennie
18.07.2018 5 z 5

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, moc dobrá detektivka. Tenhle díl se mi líbil o hodně více než první.

Nepřijde mi, že by se ve jménech nedalo orientovat a ani překlad se mi nezdál nějaký zmatečný nebo nesmyslný.

veveronka
10.03.2018 5 z 5

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

Danago
21.07.2017 4 z 5

Musím souhlasit knížka je čtivá, ale velice zamotaná.

hana4834
25.01.2017 4 z 5

doporučuji, napínavá kniha

Jia
03.02.2016 3 z 5

Desítky nových stále přibývajících jmen a postav, spousta obětí, prolínání minulosti a přítomnosti, návaznost na děj z předchozí knihy... pro čtenáře je těžké udržet pozornost. Nejlepší by bylo jak u odborné knihy číst se zápisníkem a dělat si poznámky - kdo, kde, kdy, proč... ;-)
Trochu mi vadil český překlad - pro mě necitlivý popis erotických scén nebo například výraz "ucítila uchem" - ví někdo jak to funguje? :-))
Po dvou třetinách knížky jsem vzdala snahu se v tom vyznat a po té "čtenářské dřině" jsem čekala na zasloužený šokující závěr a překvapivé odhalení... bohužel k ničemu takovému nedošlo.
Čtivá knížka, ale zamotaná jako klubko vlny.
Něco mezi 3* a 4*

jins1
07.01.2014

Křič!,Zabíjej! Zemři,všechny jsou čtivé ,jen jsem měla chaos ve jménech,zvykla jsem si-
ale knížky to jsou vynikající.....

evasamankova
24.05.2013 4 z 5

Stejně jako Zemři, tak i tato kniha je příjemný oddychový ženský thrillerek.

jins1
08.03.2013

Výborná knížka
,ale je tam tolik postav-jmen,že jsem v tom někdy měla zmatek...

Dara
13.09.2012

Dobrá detektivka, jen zbytečne zdlouhavá, já bych ji zkrátila ze 400 stran na 200 :-). Bylo tam hrozně moc postav, moc jmen, ztrácela jsem se v tom...a milostná zápletka se mi zdála zbytečně moc sladká,trochu mimo realitu :-) Jinak hezká knížka, číst se to určitě dalo :-)

KKK
20.01.2012

Naprosto dostala mojí kolegyňku,která si jí nyní půjčuje s i Zemři pro své známé.Jen mi chybí Zabíjej:(

konimka
06.12.2011 5 z 5

Napínavé detektivní příběhy od kterých máte problém se odtrhnout, milostná zápletka - spisovatelka píše podobně jako Lisa Jackson nebo Karin Slaughter

krimi

Karen Rose