Poutník z Mohameda - Alláhův hněv

Poutník z Mohameda - Alláhův hněv https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407356/bmid_poutnik-z-mohameda-allahuv-hnev-k5C-407356.jpg 4 376 76

Bože, ochraňuj nás před těmi, kdo v tebe věří! Vítejte ve světě Františka Kotlety, kde mír mezi křesťanskými a muslimskými planetami je křehký jako srdce nezletilé alcorské prostitutky. Vesmír, ve kterém se lidé uchýlili k fanatickému vyznávání největších náboženství, nabízí spoustu skvělých obchodních příležitostí. Zvlášť když se živíte pašováním zakázaného alkoholu a pornografie. A Daniel Kalandra je v tom zatraceně dobrý. Možná až moc, protože když se sbírají šiky k nové válce, chtějí ho mít vlivní lidé na své straně. A ne neberou jako odpověď.... celý text

Corwin07
08.06.2021 1 z 5

Příšerně klišovité. Dozvíte se například, že Židi jsou na peníze a mají velké nosy, Rusové přiliš pijou, Čěši jsou správní kabrňáci a podobné perly (Že jste to nevědli? Tak teď už to víte...). Kdyby kniha byla delší, asi bychom se dozvěděli, že den má 24 hodin a týden 7 dnů...

lachtan77
03.05.2021 5 z 5

V komentech pod sebou jsem si přečetl, že Kalandra je jako James Bond. Okamžitě jsem si tohle přirovnání představil :)) Místo Bond girl má cikánku, místo hlášky protřepat nemíchat jen "naval vodku vole" Za mě Kotleta opět nezklamal. Stejně to se svojí představivostí trefil. Za chvilku bude rozložení sil po světě stejný jako v Klandrově vesmíru :) ....... I když to vlastně není moc k smíchu

iskovsky
12.04.2021 2 z 5

Kedysi som videl nejaký film chobotnica versus niečo... neviem už presne o čom to bolo, ale pamätám sa, ako som sa cítil po jeho zhliadnutí... a keď som dočítal toto, tak sa to deja vu dostavilo opäť... :)

tygřík2
20.03.2021 4 z 5

Pan autor si v předmluvě sype popel na hlavu, že by dnes leccos v příběhu napsal jinak. No, možná toho "naštěstí" je tam nadbytek, ale na druhou stranu, i to je jeden z půvabů tohoto žánru - hrdina má z pekla štěstí. Dobré nápady, akce, vtipné a vynalézavé hlášky, co víc si přát? Snad jen to, aby se tahle tuze strašidelná vize budoucna nestala skutečností...
Á propos - blahopřeji kolegovi Tervovi ke slávě - jedna vtipná myšlenka z jeho recenze jest zde citována v reklamě na další Kotletův opus:-)

PierRe Vesper
14.03.2021

Dokud nikdo nevěděl, že je to od Kotlety, tak to pro mě mělo takovou větší nostalgii. Teď se všichni můžou strašně umlátit, aby to srovnávali s Nářezem a ostatními knihami.

Ale chtělo by to pokračování, ne že ne...

Johny_H.
20.02.2021 4 z 5

Opět moc pěkný počin. Jediné co můžu vytknout je poněkud složitější začátek. Prvních 60 stran mírně nepřehledných.

Dubas
11.02.2021 5 z 5

Je vtipný si tu čist jak je to nejlepší kotleta a jak je to nový svět co vymyslel..přitom je to reedice jeho první knížky a jejího pokračování... :-D
Jinak samozřejmě klobouček..parádní jízda s panem kalandrou..

anticlovek
11.02.2021 5 z 5

za mě nadprůměrný Ky..Kotleta. kniha je dlouhá, ale i tak mě pak štvalo, že to "najednou" skončilo.. taky se mi líbil realismus v tom, že vlastně nic, co se zdálo být černobílé, nakonec nebylo:) pokud máte rádi akční scifi/fantasy - jděte do toho

Marsoa
05.02.2021 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší Kotleta. Míň sexu víc sci-fi. Škoda že kniha nemá pokračování.

Ales.BD
15.01.2021 4 z 5

Zajímavý nápad tak nějak extrapolovat situaci na naší planetě do vesmíru. Gene Roddenberry by asi dostal infarkt. Tahle vojenská sci-fi poloha bez nadpřirozených úkazů myslím panu Kotletovi svědčila lépe, než pozdější upírské historky a brodění se v různorodém sajrajtu.

Cimeřan
23.12.2020 4 z 5

Přečteno a odposloucháno za 2 dny. Audioverzi doporučuji na delší vandry po opuštěných luzích a hájích. Nikdo vás pak neuvidí/neuslyší, jak se každou chvíli chechtáte nějaké Kotletově hlášce, např:

"Bachař bez obušku je jako prostitutka bez natrženého análu."
nebo
"Smrděl jsem víc, než přejetý ježek, na kterého se vyzvracel ochutnávač pomejí."

Tahle vesmírně-dobrodružná, politicky nekorektní, hláškující, zábavná a čtivá oddychovka vám umožní zapomenout na skutečné svinstvo, co se kolem děje. Vulgarismy tu nejsou prvoplánové a děj není tak úplně naivní a předvídatelný. Verdikt: 89/100.

Selve
16.12.2020 5 z 5

Další úžasně čtivé dílo od pana Kotlety. Jak už zde někdo napsal, myšlenka spojení vesmíru ovládnutého muslimy je velmi originální, Příběh je poutavý, stránky rychle mizely a já se opravdu dokonale bavil. Zatím mohu říct, že každé přečtené dílo od pana Kotlety mě hodně baví a brzy snad budu mít vše ;) Nečekaně opět vřele doporučuji.

toni-az
13.12.2020 4 z 5

(SPOILER) Myšlenka vesmíru pod kormidlem muslimů je opravdu originální a pro mě zajímavá. Klasicky kotletovské popisy, humor a akce toto téma jaksepatří využily, takže spokojenost.

Sympatický hlavní hrdina i jeho outlaw přátelé, napínavý poutavě napsaný děj a přiměřeně akce, zoufalství a romantiky jsou z mého pohledu hlavní devizy této knihy. A pokud posloucháte jako audiobook, skvělý přednes Martina Zahálky.

Na druhou stranu pár věcí mi tam úplně nesedlo. Vlastně to nejzajímavější bylo i nejpodvnější. Protože opravdu nevěřím, že by se všichni ostatní nechali převálcovat od muslimů. Možná západ, ale taková Čína? Blbost... A že by se Češi přidali k Rusům? To mi taky moc nesedí. Přišlo mi, že kolem půlky druhé části trochu spadl řemen, ale pak zase s honbou na Alláhův hněv všechno začalo fungovat.

Mimochodem, to fakt nikoho nenapadlo ho ukrást?

Každopádně za mě dobré počtení a těším se na další pecku od Františka.

carbici
04.12.2020 5 z 5

Není to úplně standardní adventní čtení, ale na druhou jde tam o boha tak nějak a boj dobra proti zlu... teda hodných proti špatným...teda no... prostě Kalandry a jeho party proti těm druhým :)

kokosek
30.11.2020 5 z 5

Tak a další řezničina za mnou. A tohle je asi můj rekord, v jedné knize několik miliard mrtvých. To je snad i na Kotletu hodně. I když kdo ví, on je autor ještě mladý a nyní rozjíždí nový svět, tak s enechám překvapit.
A jsem rád, že jsem počkal na opravené vydání, nevím sice co se opravovalo, jenže teď to funguje. A člověk má při čtení této velmi politicky nekorektní knihy dost o čem přemýšlet. Třeba o tom jestli černá díra fakt může sloužit jako zbraň (chtěl jsem napsat něco jiného, jenže nevím jestli se to ještě může psát, tak o tom raděj jen přemýšlím :-))
A teď se pustím do nové knihy, která je společným dílem z Kristýnou Sněgoňovou a jsme zvědav jak její spolupráce s tímto řezníkem dopadla.

Bishamonten
16.11.2020 3 z 5

Zábavné béčko. Príbeh mal viac dier ako švajčiarsky ementál. Daniel Kalandra sa veľmi rýchlo pretvoril do roly neohroziteľného vesmírneho agenta, ktorý sa dostane aj z tej najnebezpečnejšej situácie. Ethan Hunt by pri ňom vyzeral ako amatér. Vôbec by som sa nedivil, keby si Daniel spravil piknik za horizontom udalostí Sgr A* a večer stihol zápas medzikontinentálnej moslimskej ligy.

OlafSveinsson
16.11.2020 5 z 5

Když jsem si v předmluvě přečetl, že podle autora není tahle kniha nic moc, trochu jsem se zarazil. Během čtení jsem došel k názoru, že to má dost dobře promyšlený, aby byl člověk ještě nadšenější. Tenhle výlet do budoucnosti, která si vzala to nejhorší z náboženského fundamentalismu mě fakt bavil. Prostě parádní akční jízda, kde Daniel Kalandra jde z jedné sebevražedné mise do druhé. Jenom škoda konce druhé knihy, ten by si pár stran navíc zasloužil.

PetrJK
06.11.2020 5 z 5

Jako vždy, super!!!

buster21
07.10.2020 5 z 5

Nenapada ma nic erudovane, ako toto dielo okomentovat. Snad len - PECKA .. citalo sa to snad uplne samo a ked to skoncilo, normalne ma pochytila melancholia, ze to skoncilo (:

FiFoj
26.08.2020 5 z 5

Opravdu velice příjemné a nečekané překvapení. Co se týče Kotletova portfolia, zbývá mi už pouze pár titulů ke kompletnímu načtení. I z tohoto důvodu jsem byl po přečtení předmluvy, kde se zpětně autor logicky a rozumně distancoval od politiky a uvedl knihu do kontextu začátků své tvorby, lehce skeptický a neočekával žádnej randál. Toto předčasné podcenění mizelo čím dál tím rychleji během toho, jak jsem knihou postupoval. Děj plyne příjemně, změny v prostředí nejsou agresivní, gradace střídají přiměřeně dlouhé cooldowny - prostě to, co člověk od literatury tohoto typu očekává. Pro Kotletu a autory tohoto ražení typické barvité popisy zde nejsou tak frekventované, což působí překvapivě příjemně. Jediné, co mě na Kotletově tvorbě dlouhodobě spíše mrzí, než mi vadí, jsou konce, které jsou podle mého (zdůrazňuji) subjektivního názoru moc unáhlené, nedotažené či nedostatečné rozvinuté.

Těší mě, že mé očekávání bylo násobně predčeno a že se autorova starší tvorba kvalitativně příliš neodlišuje od tvorby novější a vyzrálejší.

František Kotleta (p)
česká, 1979