Poutník z Mohameda - Alláhův hněv

Poutník z Mohameda - Alláhův hněv https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407356/bmid_poutnik-z-mohameda-allahuv-hnev-k5C-407356.jpg 4 376 76

Bože, ochraňuj nás před těmi, kdo v tebe věří! Vítejte ve světě Františka Kotlety, kde mír mezi křesťanskými a muslimskými planetami je křehký jako srdce nezletilé alcorské prostitutky. Vesmír, ve kterém se lidé uchýlili k fanatickému vyznávání největších náboženství, nabízí spoustu skvělých obchodních příležitostí. Zvlášť když se živíte pašováním zakázaného alkoholu a pornografie. A Daniel Kalandra je v tom zatraceně dobrý. Možná až moc, protože když se sbírají šiky k nové válce, chtějí ho mít vlivní lidé na své straně. A ne neberou jako odpověď.... celý text

Nasko
30.01.2024 5 z 5

Mám doma nejnovější vydání, které začíná předmluvou, ve které se autor napůl alespoň předstíraně zkroušeně vyjadřuje, že tohle dílo psal na začátku, nezkušený a literatury neznalý, a dneska by většinu z toho napsal jinak. Lépe.

Ještě že mu to ale v redakci přepsat nedovolili. Za mě to byla jedna z nejlepších Kotletových knih. Syrová, perfektně nedokonalá ve své nestrukturovanosti a neobvyklosti. Nechci generací prověřené vzorce. (Expozice - krize - kolize - peripetie - katastrofa).

Chci víc nadšenců, kteří nevědí, jak psát. Takže ignorují poučky, které neznají, a napíšou to po svým. Jinak. Líp.

Pecka to byla. Víc takových. A díky za ni.

Kůň669
06.12.2023 1 z 5

(SPOILER) POUTNÍK Z MOHAMEDA:
Začalo to velice slibně a zlom přišel na Zemi při útěku z otroctví. Náhodné utíkání (Fajn, nad tím se dá zavřít oko. Nevěděl, kam jít), náhodní získání vhodných známých. Stokrát scéna, kdy Daniel je v bezvýchodné situaci, vzdává se, a nakonec jej přece zachrání pěst nebo jiná kulka. Jako v počítačové hře. Ztratilo se veškeré napětí, protože hlavní postavě vlastně nikdy skutečné nebezpečí nehrozí. Každé další přesunutí na jiné místo je dáno stylem „Tak já to tam prostě vlípnu“. Do toho náhodný side quest běž vystřílet policejní stanici.
Je spousta věcí, která šla vynechat nebo prostě jen zkrátit. Teda kromě cucání cigaret. Je jasné, že si každý drsný muž v drsné literatuře potřebuje zařídit kancerózu plic v konečném stádiu ještě před polovinou knihy.
Naději jsem ještě měla při závěrečné bitvě, u nových technologií židovských lodí. Všichni totiž střílí torpéda a pálí z kulometů a dál se s vývojem nepohnuli. A židé konečně připravili nové zbraně, kterýma je strčej do kapsy! Lepší torpéda!!!

ALLÁHŮV HNĚV
Nepřečteno a v blízké době to neplánuji.

Micho86
15.10.2023 4 z 5

Tohle byla skvělá show, pořád se něco dělo, to mám ráda.
Religionisticky tematizovaný koncept pro mě představoval novou výzvu, jelikož se takovému druhu literatury obvykle s potěšením vyhnu, nicméně i tento aspekt přispěl k mému pozitivnímu dojmu z celé knížky. Je to pro mě nová zkušenost a řekla bych, že díky tomuto Kotletově počinu se budu náboženské problematice v beletrii nadále vyhýbat o něco menším obloukem.
Již jsem měla čest s mnohým pozdějším dílem autora a musím říct, že od Poutníka z Mohameda ušel velmi dlouhou cestu, ačkoli v tomto konkrétním případě by bylo spíše na místě říci, že tu dlouho cestu rychle přeskákal.. Jednoduše bylo poznat rozdíl mezi Leošem Kyšou a Františkem Kotletou, jeho pozdější dílo napsané již pod novým pseudonymem je prostě mnohem lepší.
Vrátit se ke svému prvnímu příběhu a pustit se do úprav musel být vopruz, samotné by se mi do toho fakt nechtělo, autor má za to můj vděk a obdiv. Tento "remake" hodnotím jako úspěšný a jsem ráda, že jsem si ho přičetla; zároveň doporučuji všem, kteří se chystají na Kotletu, aby si to přečetli taky a měli pak jeho další dílo možnost náležitě ocenit.
Také oceňuji faktické dodatky na konci knihy, v tomto případě Kyša krátce líčí, jak otravoval vědou pomazané učence a tahal z nich nápady na zničení kosmických těles, nejspíš se u toho dobře bavili.:)

Fargotroniac
20.09.2023 5 z 5

Prostě perfektní počtení, které je remastrovanou verzí původních dvou knížek ze začátků autora. Hlavní postava člověka zaujme, a děj se nijak neloudá. Knížka plná akce, která nedá čas na odpočinek.

Marketplace
23.12.2022 5 z 5

Tak na tuhle perlu od Kotlety jsem se chystal dlouhlo. Super počteníčko. Kniha má spád a ani chvilku jsem se nenudil.

Terva
17.11.2022 4 z 5

„Pokud jde o zbraně,
tak těch máme víc
než porna.
A porna máme opravdu hodně.“
(Poutník z Mohameda)

Jsem rád, že v roce 2018 pan mistr Kotleta vyslyšel mé přání a ze dvou knih Leoše Kyši udělal jednu knihu Františka Kotlety. Naprosto úžasný počin, který však svým obsahem překonal mnohé knihy novější, které již napsal pod pseudo F.K. Ano, řekněme si pravdu, že Poutník z Mohameda a Alláhův hněv jsou rozhodně lepší příběhy než například Lovci (samostatný román - 2015) a nebo Vlci (spin-off k Bratrstvu krve – 2015). A já si s potěšením tyto dva příběhy opět znova přečetl. Tedy myslím Poutníka z Mohameda a Alláhův hněv.

Citát: Není nic tak posrané, aby to nemohlo ještě víc smrdět. (Alláhův hněv)

Tak trochu jsem čekal, že pan spisovatel do této dvojknihy vloží alespoň nějakou malou povídku. Daniel Kalandra by si to zasloužil. Jako bonus by to bylo pro čtenáře přijatelnější, než když si vlastně kupuje příběhy, které už jednou zakoupil a zákonitě i četl. Ne, dalšího příběhu Daniela Kalandry se už asi nedočkáme. Což pan Kotleta v předmluvě, u této knihy, sám napíše a potvrdí. Musí tak doufat, že knihu si zakoupí čtenáři jak ti, co už četli, tak i ti, kteří netušili, že Leoš Kyša je vlastně pseudonym pro Františka Kotletu.

POUTNÍK Z MOHAMEDA:
Strhující a dramatické akční sci-fi, kde nechybí plno mrtvol, trocha lásky a rodinné pohody. Tedy pokud se všechno neposere a nedonutí hlavního hrdinu Daniela Kalandru jednat. To pak jde přes mrtvoly a nezná Mohameda. Pravda je, že mi tady chyběl nějaký ten humor, toho je jako šafránu, ale na druhou stranu, tohle je prostě bomba. Syrové, surové a odvážné.

Malá ochutnávka:
Neboj se, řekl jsem Šadii, pohladil ji po vlasech a vlepil jednu rychlou pusu za ucho.
Provedeme plán bé, vysvětlil jsem.
A jaký je plán bé?
Nejdřív si odskočím a pak ho vymyslím, slibuji, zašeptal jsem jí do ucha.

ALLÁHŮV HNĚV:
Víte, když jsem tohle četl podruhé, došlo mi, že tento příběh Daniela Kalandry není zas tak poctivě napsaný. Je to moc rychlé, bez nějakých dramatických zvratů, kdy příběh prostě plyne, tam kam má a divák jen čeká, kdy se to posere. Ovšem loď Alláhův hněv a její funkce s černou dírou je fakt geniální myšlenka. Konec příběhu se nese spíš v rytmu pomalém, klidném a více politickém. Že by strach z Alláhova hněvu?

Malá ochutnávka:
Každým okamžikem může znovu začít válka a my musíme nutně vědět všechno o projektu Alláhův hněv. Váš otec je pro nás důležitý, stejně jako pro budoucnost kohokoliv mimo Muslimskou federaci. Chceme, aby byl spokojený a pomohl nám, přešel jsem do konejšivého hlasu.
Rusům se nedá věřit, prohlásila zarputile Číňanka, jako by ani neposlouchala, co jsem říkal.

SimaX
18.08.2022 4 z 5

Jednohubka (nebo dvouhubka?!) na dovolenou. Rychlé a jednoduché čtení, neloudající se děj, prostě klasika od Kotlety. Jediné co mi tak nějak vadilo, byl závěr. V obou případech se kniha na xy stranách připravuje na epické finále, které je nakonec popsané na pár stránkách. Tak jako jsi si u knihy odpočal a vystavila mi přesně na dovolenou.

gaidzin
25.07.2022 5 z 5

Kotletu nečteme kvůli propracované psychologii postav nebo dokonalé práci s jazykem při popisu přírodních scenérií. Čekáme akčního hrdinu, který s úsměvem na rtech likviduje cokoliv, jeho vysoké vojenské boty se brodí ve střevech umírajících nepřátel, každý dialog zakončí vtipnou hláškou a do postele mu samy padají ty nejvíc vostrý a sexy holky z celé knihy.
Poutník z Mohameda/Alláhův hněv jsou přepsané prvotiny, vydané ještě před pseudonymem Kotleta. A je to trochu znát. Daniel Kalandra je nejcivilnější z kotletovských hrdinů, Není upír, nemá sex s medúzoidní praslovanskou polobohyní, nemá vylepšené tělo (moc). Je takový skoro normální, dokonce má i výčitky svědomí při zabíjení nepřátelských vojáků. Méně vyhřezlých vnitřností, sex pouze v náznacích, méně hlášek, ale i tak knížka (2v1) baví.

slawa.cap
20.06.2022 5 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu.
Prakticky první Kotletova kniha ještě před tím než se stal Kotletou. Možná není tak vypsaný jako v pozdějších knihách a možná jsou tu klidnější pasáže než v Hustých nářezech. Možná je to všechno jenom tím že zbytek jeho tvorby už mám za sebou. A možná je to vlastně přesně to co jsem čekal není tu nic co bych mohl vytknout.
Možná už tady se začaly rodit myšlenky na Legii.
Cítím tady silnou inspiraci pro jiné autory, třeba Tři kapitáni se tu inspirovali asi nemálo. A stejně tak jsem viděl jak se autor inspiroval Kulhánkem.
Pokud je toto ve stavu prvního vydání, tak je to excelentní prvotina. Pokud ne, i tak je to výborné. Jen ten konec byl moc uspěchaný.
Časem si asi budu muset přečíst i verzi o Kyšy a trochu je porovnat.

Janadvorackova
12.05.2022 4 z 5

Vždyť tyhle příběhy by dokázaly překrásně a definitivně sjednotit všechny národy -:))).
Mají sympatické hrdiny, srozumitelnou zápletku, spoustu výborných hlášek. A Daniel je prostě... čumáček -:))).

lucakuca
26.03.2022 4 z 5

Nádherná dospělácká pohádka, kde pašeráci s pornem vítězí nad Alláhovým hněvem. :-)
Střílečky, mordičky a masakrčky, skákání z planetky na planetku a samozřejmě piráti, otroci, cikáni - čestnost, zlotřilost a láska. To chceš číst! :-)

Meda77
25.03.2022 4 z 5

Akční volné pokračování prvního dílu. Trošku uspěchaný konec, ale jinak standardní kvalita v žánru beletrie. Pro zábavu a napětí bez zbytečného hloubání super oddechovka. Standardní 4starsy.

kachnat
19.02.2022 5 z 5

Splnila víc než očekávání... Nesmrtelný Daniel Kalandra a jeho výborné plány..... Které prostě nemohou vyjít :-D Hodně mě bavila.

Maud22
09.01.2022 5 z 5

Smála jsem se už u předmluvy objasňující vznik i přepracování díla a jeho možné hodnocení napsané "společně" pány Kyšou i Kotletou. Boba a Bobka si fakt nepustím! Nicméně Poutník z Mohameda začíná na muslimské planetě Zakát a na ní i končí. Daniel Kalandra, pašerák, pirát, carský důstojník, špion a terorista a to vše v jednom, plní své mise a zachraňuje dceru. Přilehlý vesmír a planety v něm jsou rozděleny. Jsou tu muslimské planety, něco málo ruských a amerických a utajené židovské a všude má Daniel kontakty. Pokračování v podobě Alláhova hněvu bylo rovněž výborné. Jasně se zde ukazuje, že ať začnete válku nebo nezačnete (v meziplanetárním měřítku, pochopitelně), tak to bude vždycky špatně. Ale pašeráci mají zájem udržovat rovnováhu, "protože, co si budeme vykládat, obchodu s pornem válka nesvědčí." A tohohle by se měli všichni držet, a to v daleké budoucnosti i teď!

TERRORDROME
29.11.2021 4 z 5

(SPOILER) Kedysi dávno, keď ešte Kotleta bol Kyša, napísal dve knihy o tom ako hrdinný čech pozabíjal pár miliónov moslimov naprieč vesmírom. Ale na Kotletu si netrúfne ani Čína a nijaký mohamedáni si nedovolia vyrieknuť nad ním Fatwu. Ale vážne, hneď prvé čo jeho hrdina urobí je, že nechá naraziť do planéty najväčšiu vesmírnu loď v histórii, takže má po pár stránkach na konte viac mŕtvych než Stalin. Keď ho potom únosom jeho dcéry vydierajú aby zabil nejakého imámskeho potentáta, tak človek obvykle čaká že sa hrdinovi podarí situáciu nejako zvrátiť, ale on proste ide a naozaj to urobí a ešte si kráti dlhý čas vystrieľaním policajnej stanice ako službu rómskym spoluobčanom. Každopádne je Kotlekyša najlepší vždy tam kde nahádže na hrdinu všetok sajrajt vesmíru a nechá ho potácať sa v daždi hrdzavých injekčných striekačiek na nepriateľskom území, najlepšie s prestrelenou nohou. Vtedy je to vždy najväčšia zábava a vlastne jediné v čom sa Kyša líši od Kotletu je menšia sprostota textu a sexu. Naopak keď získa hrdina v závere prvej časti navrch a predvedie helter-skelter výsadok, je to už skôr taká rutina, prásk-prásk-prásk-ratatata. Okrem akčných scén rozmerov holokaustu tu máme aj zbraň vystreľujúcu čierne diery ktoré žerú planéty, ponorkové súboje vo vesmíre a zásadnú rómsku múdrosť že je lepšie kradnúť než ničiť. Záver druhej časti je po tom všetkom tak trochu rozprávkovo naivný a zjednodušený, keď tí "dobrý" pohrozia tým "zlým" že im priškripnú gule v čiernej diere a hneď sa v tom vesmíre lepšie dýcha. P.S. cenu za ten najsprávnejší a najlepší národ v tejto knihe získavajú židia. Väčšiu poklonu im už asi nikto nevystrúha.

Vidlička
24.11.2021 3 z 5

Mňo, je vidět, že je to předkotletovská tvorba (myslím tu počáteční hustonářezovou, kdy to ještě za něco stálo...). Hlášek pomálu, prasárničky žádný a vnitřností jen sporadicky, ale potenciál je v tom vidět. Jen mi přišlo, že se hrdina ze všeho dostal nějak moc snadno nebo náhodně, takže příběh není v podstatě vůbec napínavej...

mr.Zdenek
05.10.2021 5 z 5

Kniha mne nezklamala, přes svou délku, jsou to vlastně 2 knihy v 1. knize, si udržovala spád, napětí. Výhodou je nesmrtelný hrdina, který se vším vymrdá. Byl jsem dost zvědavý, jak se autor vypořádá s náboženstvím. Vypořádal se poněkud nekorektně, doufám, že na něj mohamedáni nevyhlásí fatvu.

Radesan
12.08.2021 4 z 5

Zajímavé počtení, které mne udrželo až do konce. Pár zajímavých postav a hlavně skvělý pocit z toho, že hlavní postava taky není žádný svatoušek. Líbil se mi ten pocit "chci vědět jak to skončí", který mne motivoval k dočtení. Za mne příjemné zpracování nábožeského konfliktu.

nycol
14.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Přečetla jsem téměř vše, co Kotleta napsal. Úplně nej je pro mě Perunova krev, na nejnižší příčce jsou detektivky.
Tuhle knihu jsem si koupila loni v létě a pořád jsem jí odkládala. Prezentovaná samotným autorem, jakže nic moc nic a mělo to být jinak, do kabelky se nevešla, dovolená byla krátká, tak tu prostě ležela a čekala.
A výsledek? Přečteno za 3 dny po večerech, nemohla jsem jí odložit. Bylo jasný, že to dobře dopadne, tedy pro Kalandra, pro bambilion mrtvých už ne, no :).
Myšlenka muslimské Evropy a potažmo celé planety mě vyděsila, objev "vycucávačky" planet je dobrý nápad, křižáci jako obhájci křesťanství taky do děje krásně zapadli.
U mě dobrý, jakože hodně dobrý. Navíc jsem od knihy ani takový zážitek neočekávala, takže ne dobrý, ale výborný!!

Rita55
09.07.2021 3 z 5

Bohužel, je to jedna z knih, u kterých si nejsem schopná vytvořit s postavami žádný vztah a v podstatě je mi jedno, co s nimi bude... Beru, že je to autorova prvotina, ale ke čtení něčeho dalšího by mne úplně nenalákala. Podle komentářů ovšem soudím, že se pan Kyša/Kotleta vypracoval, tak třeba tomu dám ještě šanci :-)

František Kotleta (p)
česká, 1979