Poutník z Mohameda - Alláhův hněv

Poutník z Mohameda - Alláhův hněv https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407356/bmid_poutnik-z-mohameda-allahuv-hnev-k5C-407356.jpg 4 376 76

Bože, ochraňuj nás před těmi, kdo v tebe věří! Vítejte ve světě Františka Kotlety, kde mír mezi křesťanskými a muslimskými planetami je křehký jako srdce nezletilé alcorské prostitutky. Vesmír, ve kterém se lidé uchýlili k fanatickému vyznávání největších náboženství, nabízí spoustu skvělých obchodních příležitostí. Zvlášť když se živíte pašováním zakázaného alkoholu a pornografie. A Daniel Kalandra je v tom zatraceně dobrý. Možná až moc, protože když se sbírají šiky k nové válce, chtějí ho mít vlivní lidé na své straně. A ne neberou jako odpověď.... celý text

michal3736
29.07.2019 4 z 5

Zajímavá vize Kotletovy budoucnosti. Dokonce je to i dost realisticky představitelný. Daniel Kalandra je klasickým představitelem autorovo hridnů. Konec knihy, byl takový hodně urychlený.

Drowned
29.07.2019 4 z 5

Přenést problémy tohoto světa dále než je atmosféra této planety chce hodně velkou fantazii a rozehrát zde poutavý příběh umí snad jen Kotleta respektive Kyša :-) Ze začátku jsem měl s tím problém, ale děj mě dokonale strhnul. Bohužel druhá kniha a závěr se odehrává v dost přímočarém a kvapném tempu. Měl jsem to štěstí, že hned po přečtení byla k dispozici další zrovna vycházející Kotletovka Stalingrad. Budu držet palce aby autorova neustále rozrůstající tvorba neměla kvalitativně sestupnou tendenci.

flare
21.07.2019 4 z 5

Klasicky pan Kotleta..:-)

petr0002
15.07.2019 3 z 5

Hned musím upřímně říct, že jsem posledních asi 150 stránek četl opravdu dlouho a spíše z donucení, protože nerad nechávám nedočtené knížky.
Já jsem opravdu velký fanoušek Kyši i Kotlety a tento druh knížek mě velmi baví, užívá si je každá buňka mého těla. Tahle knížka byla něco, co mě ze začátku velmi bavilo, ale později to ztratilo počáteční jiskru a už se to jen táhlo. Akce byla, sex byl, krev byla, vesmír, mrtvoly a nekorektní humor vůbec nechyběly, bohužel jsem si tu knihu neužil tak moc, jako ostatní autorovy trumfy. Určitě se najde spoustu lidí, kteří se mnou nebudou souhlasit a budou mi odporovat, že kniha je bavila, pro mě byla bohužel trochu zklamáním.
Každopádně se těším na další tituly od tohoto výborného autora a určitě budu mezi prvníma kdo si je přečte.

mot33
06.07.2019 4 z 5

Moc natahované ,málo mrtvých autor se moc rozepsal,proto o hvěddičku méně.

milunka21
29.06.2019 5 z 5

Pro autora prvotina a pro mě první kniha kterou jsem od něj četla. Za mě je to wooow. Už konečně vím, co na něm fanoušci vidí. Kniha je napínavá a naprosto nadupaná akcí.

kaffa
14.06.2019 5 z 5

tak jako já nevím, mi se to líbilo a moc, poutník možná ještě více než současné autorovy knihy.... hněv byl možná místy zkratkovitý, sem tam kostrbatý, ale jako celek to drželo i tak.... nicméně, jako vždy, bavila sem se :-)

duben
02.06.2019 4 z 5

Četlo se to pěkně, ale pozdější knihy autora jsou psané lépe. Tady jak sám v úvodu píše je to občas trochu zkratkovité, ale bavil jsem se při čtení a to je hlavní.

QEDS
27.05.2019 5 z 5

Naprostý fanda Kotlety jako jsem já by už asi neměl psát recenze, protože jsou extrémně zaujaté. I když jde o prvotinu, už tady jde vidět, že Kotleta je opravdu talent co se psaní knih, vymýšlení příběhů a porcování masa týče. Taky se přimlouvám za další knihu kde hlavním hrdinou bude Daniel Kalandra a nebo alespoň za knihu z tohoto universa. Za mě naprostá spokojenost a jen tak dál pane Kotleto s velkým P.

Tazz1
22.05.2019 5 z 5

Ač fanda Kotlety, musím říci, že Kyša je lepší. Škoda, že toho vydal jen tak málo a Daniel Kalandra neměl víc možností se ukázat. Jsem velký fanda military sci-fi a mám rád i "kotletovky"...no a tady to mám vše v jednom. Především Alláhův hněv jsem hltal a nedalo se odtrhnout. Na to, že to jsou prvotiny pánů Kotlety a Kyši, tak opravdu klobouk dolů. A předmluva je jen malá třešnička na dortu :-) . Nevím zda mistr Kotleta to tady čte, ale moc bych se přimlouval za další příběh(y) z tohoto universa.

rimar
16.05.2019 5 z 5

Pred lety jsem cetl od Poutnika z Mohameda a marne shanel Alahuv hnev a ted jsem dostal obe knihy v jedne takze super konecne jsem se dozvedel jak to vse dopadne. Obe knihy jsou super ale rekl bych ze Alahuv hnev mne bavil o chlup vic.

Patapuf
15.05.2019 5 z 5

Zábava od začátku do konce... Něco jako Hvězdné války, ale mnohem lepší a zábavnější... Jestli je to opravdu autorova prvotina, tak klobouk dolů...

kure91
14.05.2019 5 z 5

Tak dlouho se člověk chystal, že si teda toho Leoše Kyšu přečte, až se z něj stal Franta Kotleta :) Trošku jsem ke knize přistupoval s menšími očekáváními, ale nakonec jsem byl spokojený, jde o klasickou žánrovou věc, kde hrdina jde za úkolem z bodu A do bodu B občas si musí odskočit nebo je odskočen do bodu C/D... Nechybí, jak je na Kyšu/Kotletu zvykem, parádní hlášky, hromada akce, litry krve, jen na ten sex nějak zapomněl (teda ne, že by si to nevynahradis v sérii s Tomášem Koskem :))

filip6870
03.05.2019 5 z 5

Sic jako prvotina to ma par musek ALE je to proste paradni cteni a navic to ma naprosto dokonalou predmluvu:)

biki
29.04.2019 5 z 5

Naprosto parádní nekorektní pecka. Space opera jak má být a navíc od českého autora, kterou jsem si vychutnala do posledního písmenka, s neztišitelným záchvatem smíchu u, bohužel, poslední věty. Svérázný humor, opravdu povedené hlášky, hlavní hrdina skoro bez bázně a hany (o té by se ovšem dalo diskutovat), jeho okouzlující společníci a společnice a skutečně odpudiví protivníci. A samozřejmě spousta akce na zemi i Zemi, či v kosmickém prostoru. Už dlouho jsem se u knihy tak nepobavila.

lyriq
28.04.2019 5 z 5

Příběh Daniela Kalandry jsem četl už před lety v původním vydání. Vřele vítám možnost přečíst si vše v novém balení a hlavně skutečnost, že se Kalandra dostane mezi lidi. Tenhle příběh si to totiž opravdu zaslouží. A třeba v blízké budoucnosti konečně dojde i na završení trilogie. :)

František Kotleta (p)
česká, 1979