Poutník z Mohameda - Alláhův hněv

Poutník z Mohameda - Alláhův hněv https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407356/bmid_poutnik-z-mohameda-allahuv-hnev-k5C-407356.jpg 4 377 76

Bože, ochraňuj nás před těmi, kdo v tebe věří! Vítejte ve světě Františka Kotlety, kde mír mezi křesťanskými a muslimskými planetami je křehký jako srdce nezletilé alcorské prostitutky. Vesmír, ve kterém se lidé uchýlili k fanatickému vyznávání největších náboženství, nabízí spoustu skvělých obchodních příležitostí. Zvlášť když se živíte pašováním zakázaného alkoholu a pornografie. A Daniel Kalandra je v tom zatraceně dobrý. Možná až moc, protože když se sbírají šiky k nové válce, chtějí ho mít vlivní lidé na své straně. A ne neberou jako odpověď.... celý text

Hudis
18.07.2020 5 z 5

S čistým svědomím řeknu, že tato kniha je lepší, než novější série. Nebylo to až tak vtipné, ale akce střídala akci a perfektně se kniha četla. A ani mi nechutnaly popisy sexuálních orgií a označení míst, kam všude dopadají odstřelené nebo usekané části těl. Škoda, že zatím není pokračování. Bral bych všemi deseti.

tlllk
16.07.2020 3 z 5

Je cítiť že to patrí k jeho skoršej tvorbe, drzé a neotesané, chýba tomu vtip neskorších sérií, ale ako audiokniha na 1450 km ceste autom to celkom ušlo.

orson
20.05.2020 5 z 5

Tohle můžu, tohle se mi fakt líbilo. Doufám, že to bude mít časem i nějaké pokračování.

PETERYY
07.05.2020 4 z 5

Moje druhá Kotleta a vlastně jsou to kotlety 2 a 3. Určitě budu hodnotit celé dílo dohromady. Matička země už není země zaslíbená a už vůbec ne nam bezvěrcům. Škoda, že se autor ještě více nepustil do fantazirovani na tomto tenkém ledě. Chtěl jsem vědět víc jak to vlastně vsechno v tomhle světě funguje, toho jsme dostali docela málo, ale zase na druhou stranu to málo funguje na 100% a je promyšlené. Stejně se dívám i návštěvu dalšího světa, do kterého jsme nakoukli klíčovou dírkou. Bavil jsem se moc dialogy s panem Bláhou a útěkem ze zajetí...4*

rimoraJ
04.05.2020 1 z 5

Asi nejslabší Kotletovo „dílo“. Jde to poslouchat ale je to nějak bez energie a náboje. Ve srovnaní se Spadem nebo sérii Nářez je to o několika úrovní níže. Nechápu také proč je to ve vesmíru a tváří se jako SciFi, kdy potenciál tohoto žánru je vůbec nevyužity. Sice máme vesmírné lodě a budoucnost ale klidně tuto historii by šlo představit i bez těch vesmírných kulis.

OldaB
11.04.2020 4 z 5

Kotletovská klasika, která je občas syrovější a moc vysvětlující. Myšlenka zajímavá a vermírné podhoubí také příjemné. Tohle mě bavilo.

panPatejl
06.03.2020 4 z 5

Pokud by ta knížka nebyla tak strašidelná, možná by dostala i 5*. Když bychom si ale odmysleli všechny ty lodě a roboty, mohlo by jít klidně o průvodce dnešním Londýnem.
Každopádně jde o mrazivě současný skyfy román z budoucnosti.
Přes všechno roubování na dnešní problematiku uvěřitelný a napínavý kousek, který si musel počkat na svou chvilku slávy. Dnes je bohužel potřeba přelepit neatraktivní jmenofku "Keoš Liša" na "Fráňá Bůček", aby o něj moderní a edukovaný čtenář projevil zájem...

stanislav0373
18.02.2020 5 z 5

Od Kotlety toho mám načteno poměrně dost, ale i tak mě tato kniha velice příjemně překvapila....jak se dá i bez super schopností udělat solidní vesmírný bordel :-)

Eyghon
15.02.2020 4 z 5

Velmi dobré. Daniel Kalandra je něco jako vesmírný James Bond. Akce střídá akci a chudák Kalandra si nemůže na chvilku odpočinout. Vůbec bych se nedivil, kdyby za sto let bylo na Zemi podobné rozložení náboženských skupin jako v Kyšově vesmíru.

Ethys
13.02.2020 3 z 5

Téma se mi líbilo, jen nemam rada krvavé scény. Jinak mě kniha chytla, četla se dobře a rychle.

marcela8847
28.01.2020 4 z 5

Měla jsem přečteno hned, jako asi všechny knížky od Kotlety. Děj čtenáře zabaví tak, že jsem četla každou volnou chvilku. Vesmír, vesmírné lodě a černé díry nejsou úplně moje oblíbené téma, ale v kombinaci s litry krve a tunou střelného prachu to bylo super. Trochu jsem postrádala (pro mě typické Kotletovy) ujeté prasárničky, ale jak říkám, jedním dechem...

jockel
23.01.2020 4 z 5

Klasická úroveň pana Kotlety. Nezklamal ani nepřekvapil.

SeanFifield
11.01.2020 5 z 5

Když začal Kotleta psát, začal jsem ho mít rád. Ale problém byl v tom, že jako Kyšu jsem ho neznal. Obě tyto knihy vydal ještě pod svým původním jménem. A už v té době bylo vidět, že má talent. Umí příběh čtenářům podat, trochu si s ním pohrát, něco vymrdat, někoho zabít a litry krve prolít. A vše to pošle do budoucnosti a do vesmíru. Já se perfektně bavil.

adevr
04.01.2020 4 z 5

Ve světle současného konání vyznavačů této agresívní náboženské ideologie, jejich podpoře tupými neomarxisty nenávidějící vlastní kořeny a chlupatými tučnými ženami, pro které jsou muslimové jedinou šancí na alespoň nějaký sex, má tato knížka docela smysl. :)

markyticka
30.12.2019 5 z 5

Četla jsem i původní verzi a tehdy se mi líbila - dvě útlé knížky od pana Kyši. Trochu mne překvapilo, že tato spojená kniha, i když upravená, je o tolik širší. Než jsem si knihu pořídila, zeptala jsem se, o kolik se liší, přišla mi odpověď, že jsou z 90% shodné. Ale řekla bych, že se mi to četlo lépe a jednodušeji a stále mne to bavilo :)

Tamten
17.12.2019 4 z 5

Je z toho cítit syrovost, nekorektnost a to, že autor píše tak, jak ho to baví - a baví to pak i čtenáře.

Elkiss
13.12.2019 5 z 5

Skvela sci-fi. Precteno jednim dechem.

pobijecmuch
14.09.2019 5 z 5

Tyto dvě sci-fi jsem četl ještě v době, kdy je autor vydal pod svým pravým jménem Kyša. Podle mně to jsou i po deseti letech jeho nejlepší knihy. Možná by stálo za úvahu, aby si udělal autor pauzu od těch fantasy, a hodil na papír konečně i třetí díl. Obsah měl přece už vymyšlený.
Všem čtenářům tohoto vydání doporučuji si přečíst i jeho předmluvu, která vám hodně vysvětlí. Cituji:
"Žijeme vůbec v zajímavých časech. Někdy bych si přál, aby to bylo jinak, ale lidstvo samo sebe vždycky do zajímavých časů dostane, a ať napíšu cokoliv, vždycky se najdou takoví, kteří v tom hledají nějaké politické poselství. Chtějí mě postavit buď na svou barikádu, nebo ukřižovat za to, že jsem podle nich na barikádě jejich nepřítele. A čím víc se tomu bráním, tím usilovněji se o to někteří snaží. Jestli mezi ně patříte, prosím, buď si vyndejte hlavu z prdele, nebo přestaňte číst moje knihy a pusťte si v televizi Boba a Bobka – teda pokud jste je už nezavrhli jako skrytou homopropagandu".

Lmslaver
19.08.2019 4 z 5

Tahle kniha není určena pro sluníčkáře a vítače, protože si řezník z Bruntálu ani tentokrát nenasadil rukavice korektnosti a seká do islámského masa až lítá flaksa a krev po celé galaxii. Na Kalandrově vesmíru, který ovládají převážně turbanové hlavy mě baví, že není tak uhlazený s nadbytkem super-technologii, s naleštěnými palubami a nažehlenými uniformami (viz Star Trek), ale je umaštěný, špinavý a nelítostný (viz Riddick, Firefly). Poprvé jsem to četl ještě pod jménem Kýša a i teď po osvěžení řadím PzM-Ah k těm lepším věcem od Kýši/Kotlety, byť bych mimo díry po velkorážních střelách i pár logických v ději našel.

Hzjena
09.08.2019 3 z 5

Na této knize/knihách je (jak autor sám a prvních stranách zmiňuje) znát, že jsou to prvotiny. Kotletu/Kyšu jsem začal číst po ,,Kulhánkovské,, vlně, jako valná většina lidí, kterým se tento styl psaní zalíbil a bohužel je to zatím nejslabší co jsem od něj četl. Děj byl na některých místech hodně rozvleklý (díky bohu, alespoň ne předvídatelný), přirovnávání až příliš časté a nevtipné. Dost je z této knihy cítit snaha o Kulhánkovskou trefnost a údernost, ale bohužel. I když pominu pár malých omylů, jako taktická mapa na papíře? Nebo jak by Kalandra mohl znát papírovou navoněnou růži z pouti? V roce dvatísíceiks? Nakonec to zabil snahou vymyslet ,,realný,, princip Alláhova hněvu (!Spoiler! [hlavně pro pana Kyšu]) a přitom mu vůbec nedošlo že to samé by se dalo udělat za pomocí Sářiny vychytávky s podprostorovými torpédy...prostě by je poslali podprostorem do jádra planety. (!Konec spoileru!) Psát sci-fi není jednoduché. Ale abych autorovi zas tak nekřivdil, celkově to nebylo špatné, finále napínavé a nápad s muslimskou nadvládou až mrazivě realný

František Kotleta (p)
česká, 1979