Poutník z Mohameda

Poutník z Mohameda https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29852/bmid_poutnik-z-mohameda-WEv-29852.jpg 4 240 41

Daniel Kalandra série

Vesmír, v němž vládnou muslimové, nabízí velmi zajímavé obchodní příležitosti. Tedy pokud se živíte pašováním zakázaného alkoholu a pornografie. Daniel Kalandra je ovšem více než jen pouhý pašerák. Je také velmi schopný terorista, kterému se podařila nejlepší akce v novodobých dějinách lidstva. Jeho schopnosti chce nyní využít někdo daleko horší, než jsou muslimové, přičemž ne je odpověď, kterou nechce za žádných okolností slyšet…... celý text

avalonek
avalonek
18.06.2023 5 z 5

Jako vždy si nemůžu na spisovatelovo dílo stěžovat.Čte se to samo,nemusím nijak moc přemýšlet,zasměju se a děj má grády a baví.U Kotlety nikdy nesáhnu špatně..

PastorMal13
PastorMal13
19.08.2022 4 z 5

Už při svém debutu ukázal Kotleta co umí. Podobně jako série Legie, které jsem četl dříve, jde o čistokrevnou řezničinu plnou akce a napětí, ale místo emzáků náš hrdina zabíjí lidi, většinou teda muslimy, kteří ovládají značné množství lidmi obydlených planet.

Franc
Franc
09.06.2022 4 z 5

Pokud hledáte knihu s hrdinou, který se za to nebojí vzít, do boje si místo výčitek bere pistoli navíc, kterému střelba do zad není cizí, pak tohle je kniha pro Vás.

Jízda, kde mrtvoly přibývají rychleji než reklamy v hlavním vysílacím čase. Hlavní je do všeho skočit po hlavě a pak řešit jak a proč.

Rozsahem útlé, akcí bohaté. Při četbě se pořád něco děje. Autor Vás nenechá vydechnout, stejně jako nedá vydechnout svému hrdinovi.

Prostě klasický Kotlety.

Meda77
Meda77
23.03.2022 4 z 5

Klasický Kotleta, akce a řezničinka celou dobu. Oddechová zábavná akční beletrie. Nehledat v ní nic víc, k tomu není kniha ani určena. Poctivé 4 za kousek, který funguje jak má.

jirijanovotny
jirijanovotny
10.09.2021 5 z 5

Napětí, akce a třískání hlavou o zem…
případně i mluvení do zdi (židi) a mrmlání směrem ke stropu (křesťané).

Prostě nic z toho této knize nechybí. A k tomu navíc střílení do lidí, zrady, vyražené zuby, cikáni, chlast a tolik Alláhu akbar, že to ani nejde spočítat!

Má to šťávu jako vepřový steak, akci jako Kaufland a spoustu zajímavých příměrů jako… nevím, něco jiného co používá spoustu přirovnání.

Knihu jsem vybral náhodně v knihovně jen z čistého rozmaru a touhy objevit něco nového a možná i zajímavého. Docela náhodou jsem zvolil literární skvost a objevil tak zajímavého autora, od kterého chci přečíst vše.

Corwin07
Corwin07
28.05.2021 1 z 5

Co věta to klišé. Strašné.

Ready_go
Ready_go
19.03.2021 5 z 5

Má to nápad, má to akci, má to spád, má to vtip, má to příjemný počet stránek a hlavně - má to i pokračování. A ode mě to má i 5 hvězdiček. :-)

n.ezn.amy
n.ezn.amy
14.03.2021 4 z 5

V budoucnu ovládnou Zemi a velkou část vesmíru muslimové a ostatní národy žijí rozmístěny na různých planetách. Daniel Kalandra je pašerák, který obchoduje s každým a se svou lodí pašuje vše na čem se dá vydělat. Ovšem shodou okolností se dostane do celosvětového konfliktu mezi mocnostmi a osud nemuslimských planet je nakonec v jeho rukou. Kniha se čte opravdu svižně a jako ostatní "kotletovky" je to jedná velká akce, od které se neodtrhnete. Velký boj mezi muslimy, rusy, američany a pochopitelně židy v pozadí.

markyticka
markyticka
08.02.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem :)

Fulleren
Fulleren
07.02.2021 4 z 5

Kniha ma popravde pohltila. Povedal som si, že skúsim po autorových poviedkach, ktoré boli geniálne aj niektorú z jeho próz. Naskočil som na hneď tú prvú. Nesklamal ma autorov jednoduchý a pritom výstižný štýl, ktorý som poznal z poviedok. V knihe, ktorá je zameraná na scifi militaristický štýl nezabúda aj na vtipné poznámky a dialógy postáv, ktoré potešia. Aj keď tento typ žánru mi nie je moc blízky (upozorňujem na všadeprítomné násilie, krv a sex), ale k scifi, ktoré vyšlo z pera autora sa to dalo (pre mňa jedným zavretým okom) zvládnuť... Príliž sa neozaoberá popismi, všetkého bolo tak akorát. Cítil som sa ako keby mi pred očami prebiehal film štýlu Smrtonostnej zbrane s rýchlymi zvratmi, dejovými líniami odohrávajúci sa v ďalekej budúcnosti. Veľmi ma zaujal i prekvapil autorov obraz vytvoreného univerza - globálne rozdeleného na rôzne strany podľa svetových náboženstiev. Ako popisujú ostatní - tiež rozmýšlam, že či je korektnosť vpohode - ale konieckoncov ide o knihu a fikciu,ktorú každý zdravý rozum pochopí. Dosť pikantné najmä ak si človek pomyslí, že niektoré veci nemusia byť o stovky-tisícky rokov nereálne. A že mier medzi ľudmi tak ako dnes na zemi je stále vrtkavý kvôli zbytočným rodovým, náboženským,rasovým či generačným otázkam...

Krukron
Krukron
12.10.2020 5 z 5

Tak to byla pěkná jednohubka! Bezva Kotleta jako vždy. Téma je podle mě opravdu perfektní. Hlavně je to trochu odklon k Sci-fi a to mě u Kotlety hodně bavilo. Myslím, že nejlepší je na tom uvěřitelnost celého děje. Není tam nic moc zásahů "vnější moci" a ani tam nejsou skrčky v podobě, už nevím co s tím. To se občas stává, když příběh graduje a autor nad ním ztratí kontrolu a v tomhle případě ani trochu. Je to skoro tak dobré, až mi to trochu připomnělo moje rané zkusenosti s Martinem Moudrým či Mistrem Kulhánkem.. ale to už možná lehce nadsazuji. Každopádně opravdu pěkné.

PierRe Vesper
PierRe Vesper
11.04.2020 5 z 5

Můj druhý komentář.

Co s knihou udělá jméno autora. :-D Před pár lety skoro neznámý titul, jen pro pár zasvěcených a dnes, když se ví, že je to práce řeznického mistra Kotlety, taková chvála.

Ještě než jsem sám věděl, že je to Kotletovina, jsem si říkal, že by se měl tématicky vydat do vesmíru, že by mu military SF slušelo a hle.. ono už tu dávno bylo...

Snad by mohlo být pokračování, které by si tato série zasloužila...

TheSarcasm
TheSarcasm
19.02.2020 4 z 5

Sice asi nejsem cílovka takových knih, přesto jsem se bavil náramně a čtení si užil. Asi nejvíc mě na tom bavila ta osvěžující politická nekorektnost. Děj Je jednoduchý a má rychlý spád. Jako oddychovka funguje výborně. Podobně jako třeba akčňárny Mattheva Reillyho.
Některé hlášky jsou ale fakt boží. Třeba tato: „Ahoj Labibku, jsem zvrhlý židovský teplouš a zřídím ti prdel tak, že tě Alláh nepozná. Ale neboj, nebude to moc bolet, jsem obřezaný,“

Radovan_R
Radovan_R
10.02.2020 4 z 5

Slušný nářez - doufám, že je to jen fikce a nestane se realitou ve vzdálenější době. Jen se mi zdá, že hlavní hrdina je podezřele neprůstřelný a na co sáhne, to se povede, hlavně ke konci knihy. No ale klaďas má vždycky vyhrát, ne?
Co mi ale dost vadilo, byla hromada překlepů a gramatických chyb, dost to bilo do očí. Doufám, že v dalších vydáních s tím něco udělají.

petr3185
petr3185
08.12.2019 5 z 5

Dlouho jsem to odkládal. Ale hned po přečtení jsem sáhl po druhém díle. Fajn oddychovka plná akce ve stylu FK.

Gari89
Gari89
29.05.2019 5 z 5

Paráda, četlo se to samo, hurá na druhý díl :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka
27.04.2019 5 z 5

(Cold Blood - Apocalyptica)

Začnete to číst a všechno je fajn. Teda vzhledem k situaci, kde se příběh odehrává, a v jakých podmínkách. Ten nápad je super. Takže máme super kulisy, dobrej a slušně napsanej příběh. Hrdinu, u kterého vám dojde poměrně brzo, že by jste vesmírem nemuseli letět vážně dlouho, než narazíte na někoho, kdo ho chce dostat. To se stává. Ale když má někdo kámoše, tak to jde. I když to znamená pustit se s jejich pomocí do sebevražedné mise. Ale motivace, proč do toho jít, je velká.

Takže jsem dostala přesně to, co jsem od knihy chtěla. Příběh, násilí, krev a kupec poctivý zábavy. Sice je to furt stejný scénář. Tedy: "Slepička chodí od čerta k ďáblu, aby kohoutkovi sehnala vodu. A nakonec jí sežene, ale mezitím se zaplete se všemi zvířátky z farmy, ale vodu nakonec sežene." To mi nevadí. Jenom trochu odpadne moment překvapení. Což autor vynahrazuje (naštěstí) jinými prďáckými věcmi. Jenom škoda, že na Zemi jsme byli tak dlouho. Nic proti Zemi, ale když je na výběr vesmír, vždycky jsem za směrem k vesmíru. Za což jsem chtěla dát o hvězdu méně, protože mě to stejným dílem mrzelo a štvalo. Ale pětce jsem prostě neodolala.

Závěrečná otázka přichází tedy tak nějak automaticky.

Vyšlo by někde jinde než v čechách bez toho, aby se kniha dostala na black list?
Stačil by někde jinde jenom pokus o vydání, aby se autor dostal na black list?

Až bolestně aktuální v době vydání i dnes. No, ale to je v pohodě. Stejně si myslím, že až nás ovládnou, jako první věc spálí všechny knihy, ať už jsou o čemkoliv. Takže to bude cajk, žádnej trest za knihu ;)

(No, snad se pod větou "upravené vydání" do jedné knihy, která letos vyšla, skrývá zároveň oprava překlepů.)

Ladys
Ladys
26.04.2019 5 z 5

Super akční jednohubka. S ničím se nemazlí, na nic si nehraje... Pobavilo a dám i pokračování. Jo a zajímalo by mě, jestli by v dnešní podělaně korektní době měl někdo koule takovou knihu vůbec vydat.

Awča
Awča
24.04.2019 5 z 5

Od Kotlety jsem četla snad všechno.
A ejhle, nová kniha, mrknu tedy na Databázi a objevím Poutníka, ovšem pod jiným autorem, no konečně vím, kdo se za Kotletou skrývá :-)
Příběh mě neuvěřitelně moc bavil, i prostředí, vesmír, kde má stále náboženství významné místo, to je snad až politicky nekorektní :-)
Je tu akce, vtip, děj se drží a nerozpadá, čte se to fakt dobře.
Podle mého nározu snad nejlepší od autora!

Elea
Elea
24.12.2018 4 z 5

Napínavá oddechovka s řadou vtipných poznámek, dobře se četla.

Leoš Kyša
česká, 1979