Tichá odplata

Tichá odplata https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429602/bmid_ticha-odplata-HVv-429602.jpg 4 69 28

Dania Gorská série

1. díl

Jsou vraždy na skotském venkově dílem kultu druidů? První případ kriminalistky Danii Gorské. Oběti tří morbidně groteskních vražd na první pohled nic nespojuje – jen to, jak vrah těla svých obětí bizarně vystavil. Brzy se ale ukáže, že všichni tři zavraždění byli členy místního druidského kultu. Případ dostane na starosti seržantka Gorská, kterou na kriminalistické oddělení ve skotském městě Dundee přeložili z Londýna. Gorskou ale místo skandálních vražd více přitahuje záhadné zmizení dvou dospívajících dívek. Do chvíle než se ukáže, že oba případy spolu souvisí … stanou se i dívky obětí neznámého vraha?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Motto

The Polish Detective , 2018

VasnivaCtenarka
29.02.2020 3 z 5

Pokud se rozhodnete této zápletce přijít na kloub spolu s hlavní hrdinkou, připravte se na poměrně čtivý příběh. Děj se však odehrává stále ve stejném tempu a přílišného napětí se v příběhu nedočkáte. Ne vždy to je však na škodu. Je to koneckonců detektivka, ne thriller, ve kterém se napětí očekává na každé stránce. Tuhle knihu prostě budete číst a číst a budete si v klidu užívat nově získaných důkazů a informací.

Přestože kniha byla poměrně čtivá a samotná zápletka mi přišla dobrá, ocenila bych, kdyby čtenáře autorka dokázala více vtáhnout. Více se vžít do jednotlivých postav. Více to s nimi prožívat. V knize byly detailně popsány místa, ve kterých se děj odehrával, ale chyběla mi v příběhu nějaká jiskřička.

Knihu hodnotím spíše mírně nadprůměrně a doporučuji ji spíše nenáročným čtenářům, kteří si chtějí jen tak v klidu přečíst detektivku. Je to příjemná detektivka s příjemným příběhem, ale dovolím si tvrdit, že náročné čtenáře neurazí, ale ani nenadchne.

Pípasek
25.02.2020 5 z 5

Naprostý souhlas s Awčou,
byl to mazec, čtyři brutální vraždy, dvě pohřešované dívky, marně hádáte pachatele. Konec je velmi překvapivý. V žádném případě jsem se nenudil, naopak, knihu neodložil, dokud nedočetl

Jenny46
16.02.2020 1 z 5

Velké zklamání nemohla jsem to dočíst...

mysterygirl
07.02.2020

Já bohužel odložila, vůbec mě kniha nezaujala.

babicka_amalka
06.02.2020 2 z 5

popis reálií byl víc než přesný (včetně "zabočení kolem staré telefonní budky" - s potěšením jsem si místa projela s google strret view a osvěžila si vzpomínky na Dundee a okolí), ale to je asi tak všechno, co bylo zajímavé;
přemýšlím, jestli mi byla víc nesympatická polská vyšetřovatelka (a ta mi byla protivná hodně), nebo duševně vyšinutá Jeny se svými morbidními experimenty;
kromě toho mi připadly naprosto zbytečné stále se opakující zmínky (o tehdy ještě chystaném) referendu o brexitu, stejně jako polská linka (chápu, že když má autorka polské kořeny, snažila se to tam nějak nacpat včetně věčného popíjení vodky - ale příběh to nijak neobohatilo, ani neposouvalo dál);
jinak celkem utahané, nijaké, obálka zavádějící - o skotskou kriminalistku při neustálém omílání toho, že je Polka, opravdu ani náhodou nešlo;

Medovnice
05.02.2020 3 z 5

Takový průměr. Nenadchne neurazí. Obálka se povedla. Čekala jsem ale víc napětí, místy se to vleklo a docela mě štvalo, když se už po stopadesáté zdůrazňovalo, že hlavní hrdinka je z Polska a dodržuje polské zvyky.

karantena
03.02.2020 3 z 5

Poslední dobou je to samá inspektorka a komisařka.Napětí nic moc,průměr.

Awča
03.02.2020 5 z 5

Velmi příjemná detektivka. Stylem psaní mi autorka připomíná R. Bryndzu, možná i tím, že hlavní postava je z Polska, v případě Bryndzy/Eriky je inspektorka ze Slovenska.
Všeho je tak akorát, soukromého života, vyšetřování, politiky, jen možná napětí by mohlo být více, o žádnou z postav jsem se nestrachovala, vše tak hladce plynulo. Na druhou stranu oceňuji, že se případ neutápěl v brutalitě.
Určitě si přečtu další knihy autorky, budou-li na našem trhu k dispozici.

Skotsko

Autorovy knížky