Daň z orgasmu

Daň z orgasmu https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37209/bmid_dan-z-orgasmu-ejk-37209.jpg 4 29 10

Psychologický román české autorky, v němž hlavní hrdinka bojuje nejen o svou domnělou životní lásku, ale především o život. Lída velmi trpí svým nevyjasněným vztahem k ženatému muži. Již několik let doufá, že se kvůli ní rozvede se svou ženou, na kterou si takřka permanentně stěžuje. Zdá se, že téhle mety Ludmila však nikdy nedosáhne. Navíc se od svého gynekologa dozvídá, že je nakažena papilomavirem, který způsobuje rakovinu děložního čípku. Rozpoutává se tak dramatický boj o život, ale i o budoucnost možná již ztraceného vztahu.... celý text

Blancheerka
05.06.2023 3 z 5

Kniha je silným a otevřeným literárním dílem, které mě velice oslovilo. Autorka se odvážně ponořuje do intimních a tabuizovaných témat a otevřeně se vypořádává s vlastními prožitky. Jelikož jsem v době čtení řešila podobný (zdravotní) problém, její odvaha a upřímnost mě naplnily nadějí, a při čtení jsem cítila, že na to nejsem sama.

Monika-Pavli.
25.06.2022 3 z 5

Velice zajímavá kniha. Měla by být snad i zařazena do povinné četby, aby lidé měli povědomí o tom, že za sexem se neskrývá pouze zábava, ale může mít i nemilé následky. Určitě bych knihu doporučila všem, než začnou s aktivním sexuálním životem.

Allla9
15.05.2022 3 z 5

Ludmila bojuje s rakovinou děložního čípku. A stále hledá velkou lásku.

milan.krimsky
10.01.2020 5 z 5

V této knize sama autorka se pokouší sama sebe zde vylíčit boj s rakovinou děložního čípky, hlavní postavě zde navíc přidala intriky, nevěru a statečný boj s nemocí

majanka
28.12.2019 4 z 5

Nie je to iba román o orgazmoch, ale dobre spracovaný psychologický román vhodný na osvetu nielen pre ženy.

MakiMel
19.03.2019 4 z 5

Nejprve na mě příběh působil jako typická produkce Lenky Lanczové jen pro o generaci starší čtenáře. Ale postupně mi přišel sympatický a dobře psychologicky propracovaný a na konci už jsem ho úplně hltala. Takže překvapivě zajímavá kniha, která má sice silný vzdělávací náboj, ale také silný příběh.

EvikU.
07.09.2018 3 z 5

Četlo se to dobře. Není to ale kniha ke které se člověk opakovaně vrací. Jednou stačilo.

Leniiis
17.10.2014 5 z 5

Zajímavá knížka o tom, co se v životě muže stát každýmu z nás. Všem kdo váhají jestli do ní jít vřele doporučuju. Žádnej sladkej cajdák o prkotinách.

luciefeix
17.06.2013

Na první pohled to vypadá jako kniha plná sexu a orgasmu ale vyklube se z toho příběh o rakovině

Lidka
31.10.2012 4 z 5

Přiznávám, že tentokrát jsem knihu ani tak nehodnotila za její umělecké ztvárnění, ale jako podle mne dobře napsanou osvětu pro ty ženy, které provozují nechráněný sex. Většinou totiž v povědomí je jen to, že nechráněný sex způsobuje pouze AIDS, ale málo která dívka a žena si uvědomuje, že se takto může nakazit papilomavirem , který způsobuje rakovinu děložního čípku na kterou umírají denně tisíce žen ve světě. Zákeřnost je v tom, že muž , který nemoc přenáší nemusí mít žádné příznaky nemoci a většinou o ní ani neví. Proto by se kniha měla dostat do rukou všem ženám a dívkám, které zákeřnost této nemoci podceňují.

A jinak ke knize. Četla se dobře, trochu mi tam vadila přece jen trocha vulgarity v ústním projevu vzdělané ženy, ale asi to k tomu patřilo.
Je to o ženě, která musela díky nemoci přehodnotit svůj život a je pozitivní, že ji vlastně nemoc posílila.
Jediné, co jsem tam nepochopila byla jakási prapodivně ponižující pozice jejího manžela.

rakovina, nádory

Lenka Teremová
česká, 1963
2007  100%Domina
2012  63%Klíč k pásu cudnosti
1998  69%Povolání domina
2021  81%Lady Aradia: Skutečný příběh české dominy
2010  74%Daň z orgasmu

Kniha Daň z orgasmu je v