Dámy z Grand Avenue

Dámy z Grand Avenue https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1884/bmid_damy-z-grand-avenue-DrU-1884.jpg 4 435 72

Vzrušující konfrontace životních příběhů čtveřice obyvatelek Grand Avenue v Cicinnati. Redaktorka Susan, advokátka Vicki a ženy v domácnosti Barbara a Chris, mladé maminky téměř stejného věku, se seznámí na dětském hřišti, kam chodí se svými dětmi. Z náhodného střetnutí se vyvine přátelství, které je v následujících dvaceti letech vystavené těžkým zkouškám. Přítelkyně sdílejí radostná očekávání, vášnivá vzplanutí i bolestná zklamání. Jejich nejednoduché a vzájemné provázané osudy vyvolají řadu otázek: Lze žít pouze vzpomínkami na někdejší dívčí půvab Miss Cicinnati? Předpokládá hvězdná kariéra špičkové advokátky sobectví a bezohledný vztah k nejbližším? Lze uniknout z manželství, které se vinou surového psychopata proměnilo v peklo? Oplácejí děti rodičům lásku? Problémy hrdinek postupně překročí hranice jejich nejužšího soukromí. V přátelství dam z Grand Avenue se začínají objevovat trhliny.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Grand Avenue , 2001

jana9879
06.04.2020

Krásné, smutné...velmi reálné....jedním dechem přečtené.

Aneta13
14.12.2019 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila, četla se skvěle. Tony mě teda dost rozčiloval a Chris také, že si to nechala líbit. Tracey je psychopatka a Barbary mi bylo moc líto. Montana si pozdě uvědomí, co pro ní máma znamenala. Přečteno jedním dechem.

HoneyBunny27
23.10.2019 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek, poprvé jsem ji četla asi v 15ti letech, mohu ji číst pořád dokola. Nadčasová záležitost.

Jiitush
03.08.2019 3 z 5

Dá se říct, že kniha celkem předběhla svou dobu. Na to, že vyšla téměř před dvaceti lety, tak obsahuje všechny témata, které by z ní dnes udělaly bestseller. Nechybí domácí násilí, sexuální zneužívaní, stárnutí, potíže v manželství, nevěra, rozvod, vzpurné děti ani trocha toho lesbení.

Příběh je čtivý, snaží se čtenáře pořád něčím šokovat a možná právě to mu ubírá na autentičnosti. Hlavní problém jsem asi měla s tím, že mi žádná ze čtyř hrdinek nepřišla sympatická, a tím pádem jsem pořád měla pocit, že čtu jen smyšlený, fiktivní příběh nějakých nesympatických matek, co se označují za přítelkyně, ale vlastně přítelkyněmi nikdy nebyly (řekla bych, že se vlastně ani pořádně neznaly, a když měla některá nějaký problém, nechávala si ho většinou pro sebe a nedokázala se svěřit ostatním).

FisJit
12.06.2019 5 z 5

Moje oblíbená autorka.
Tato kniha byla napínavá od samého začátku a když jsem si myslela, že už přesně vím, co bude následovat, tak přišlo velké překvapení.

Nimunka
10.05.2019 5 z 5

Joy nezklame nikdy.

pingu1
01.03.2019 5 z 5

Skvělá kniha, propracované postavy, přesvědčivý děj. Konec mě teda dostal … Přečteno jedním dechem... :-)

Alíša236
24.02.2019 3 z 5

Není to žádná literatura pro náročné, téma je sice temné, ale kniha je to oddychová a dobře se čte. Jen jsem nepochopila nějaké odskoky od hlavní dějové linky - třeba proč autorka potřebovala přivést do knihy postavu Diany...

Termina
25.01.2019 3 z 5

Celkem snadno jsem se začetla do knihy a pak už se jen nechala strhnout dějem a osobitým stylem psaní :) Dík !

Ydisara
25.07.2018 4 z 5

Potřebovala bych, aby Vicky došla svého trestu za to, co udělala... třeba že jí matka sice našla, ale vytáhla z ní peníze a zase se zdekovala...

curilka
23.07.2018 5 z 5

Musím říct, že jsem nejdříve měla strach, že kniha bude typ na červenou knihovnu a byla jsem velice příjemně překvapena. Knížka mně naprosto pohltila, měla jsem problém ji večer odložit. Krásně zpracovaný příběh 4 rozdílných žen, můžu jen doporučit...

katka9574
06.03.2018 5 z 5

...no to jsem si zase pobrečela :-)) Krásný příběh čtyř letitých kamarádek a jejich rodin, naštěstí žádná přeslazenost a patos - prostě kvalitně sepsaný román, který vřele doporučuji přečíst.

Veronika33
23.11.2017 4 z 5

Zasa jedna výborná kniha od Joy Fieldingovej. Zo začiatku trochu slabšia, ale potom sa to rozbehlo a opäť som si ju naplno užila. Knihy tejto spisovateľky zbožňujem.

Aleh
29.09.2017 4 z 5

Poutavé vyprávění o životě čtyř žen, které se poznaly na Grand Avenue v Cicinnati a staly se z nich už před mnoha lety přítelkyně. Susan, Vicki, Barbara a Chris jsou ženy, které mají svůj život, své starosti i radosti a mají také možnost se s nimi svěřit svým přítelkyním. A jak se říká, sdělená starost je poloviční starost. Advokátka, redaktorka, ale i ženy v domácnosti , každá úplně jiná, najdou společnou řeč. A že toho zažijí opravdu hodně! Přátelství, které trvá víc než 20 let. Časem se však přeženou tmavá oblaka a bouřky i nad jejich přátelstvím. Jedna z těch lepších knih Joy Fieldingové.

panda23
30.08.2017 3 z 5

Některé pasáže (i postavy) mi připomínaly Sex ve městě, s tím rozdílem, že hlavní hrdinky prožívají doslova peklo. Chvilkami mě kniha bavila méně, některé části až zbytečně zdlouhavé. Jinak konec byl pro mě nečekaný. Tato knížka mi také hodně připomínala knihu Sedmilhářky, ty mě teda bavily více. Proto dávám pouze 3 hvězdičky. Jako knížku na dovolenou k moři ale doporučuji. :-)

Terry11
15.06.2017 5 z 5

"Pravděpodobně jediným příjemným rysem stárnutí je, usoudila s rezignovaným úsměvem Barbora, že člověk tak dobře nevidí, jak jeho tělo postupně podléhá zkáze."

Tak to byla bomba!
Někde ve třetině knihy jsem, pohlcena depresí z osudů jednotlivých postav, chtěla knihu odložit, na ty stresy nemám, ale naštěstí jsem u příběhu zůstala. Ne, že bych se začala za břicho popadat, to ne, ale děj se tak rozkošatěl a nabyl takového napětí a nenadálých situací, že už jsem se - deprese nedeprese - od knihy neodtrhla. Přemýšlela jsem, která z těch čtyř přítelkyň je mi nejbližší, a ani nyní na to neumím odpovědět. Jsou každá jiná, stály při sobě, uměly se pochopit i říci krutá, byť pravdivá slova. Moc dobrá kniha. Fakt.

barborienka
12.06.2017

Moje nejoblibenejsi knizka. Cetla jsem ji asi petkrat.

evask
03.03.2017 5 z 5

Dost dlouho jsem si říkala, zase další román pro ženy, ach jo. Ale tedy poslední třetina knihy, to bylo vymakaný.

natkaf
01.02.2017 5 z 5

Úchvatná kniha se strhujícím dějem, čtivým stylem psaní a překvapivými zvraty. Příběhy všech čtyř hrdinek tak silné, že nelze snad ani určit, která si prožila větší hrůzy. Mě osobně nejvíce zasáhl příběh Vicki. Velmi se mi líbil způsob vyprávění, zaměření každé části na jednu ženu s jejími problémy a lehké doplňování informací o ostatních "dámách z Grand Avenue". Ke konci mi přišlo pár věcí překombinovaných, ale po závěrečném zvratu jsem pochopila, že přesně tak to autorka nejspíš zamýšlela a pouze nás připravovala na největší překvapení. Mnohokrát doporučuju

pavlinka0250
14.01.2017 5 z 5

Dámy z Grand Avenue prostě miluju. :-)