Svůdná dáma

Svůdná dáma https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29545/bmid_svudna-dama-cQd-29545.jpg 4 116 10

Dámy série

Přezdívá se jí dohazovačka a ani Hester Poitevantová, která sama sebe považuje za spolehlivou zprostředkovatelku příštích manželství mezi londýnskými urozenými mladými muži a ženami, nemá proti svému označení námitky. Snaží se působit co nejvíc nenápadně a v klidu dělat svou práci. Zatímco Hesteřiny svěřenky se baví a flirtují, ona se drží v pozadí a vystupuje jako upjatá vdova. Nikdo si dlouho ani nevšimne, že pod maskou obrýlené madam s nevzhledně staženými vlasy se skrývá půvabná mladá, a navíc svobodná žena. Její tajemství odhalí až Adrian Hawke, pohledný a přitažlivý svůdce, který na plesech a večírcích sice láme jedno dívčí srdce za druhým, avšak o ženitbu vůbec nejeví zájem. Nemá v úmyslu nechat se ulovit. Adrian má pozoruhodný původ i dost velký majetek, k němuž přišel v Americe. Hester ho zaujme natolik, že začne pátrat po důvodech jejího tajnůstkářství... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

The Bridemaker , 2002

Senza Jenka
13.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Adrian je synovec Nevilla z Dobře vychované dámy. A protože je nemanželský, neměl to nikdy jednoduché, přesunul se tedy do Ameriky a nadělal jmění. Na ženy působí svůdně, ale rozhodně není svůdce! Teď se vrací hlavně obchodně a na svatbu sestřenice (dcera Nevilla a Olivie).
Hester není dohazovačka, ale ředitelka Akademie pro mladé dámy, která bere jednotlivé klientky - většinou dívky, které v první sezóně katastrofálně pohořely (stydlivé, nepříliš atraktivní atp.), učí je konverzovat, tančit, líčit se apod. Aby ji matinky braly vážně a měla svobodu rozhodování, vydává se za vdovu a její pracovní oděv tvoří upjaté tmavé šaty, nelichotivý drdol a brýle. Její současná svěřenka - slečna Dulcie Bennettová - je do Adriana poblázněná, ale ten si jí všímá jen aby naštval jejího bratra, svého někdejšího protivníka a trapiče ze školy. Hester se ho snaží od úmyslu odvrátit, čím k sobě tak trochu přitáhne jeho pozornost. Jeho zájem se zvýší poté, co ji potká ve městě v jejím nepracovním oděvu - tedy načesanou a v hezkých šatech. Samozřejmě ji začne uhánět. Do děje se zamotají ještě její bratr a otec - ten první netuší, že má sestru a toho druhého ona nenávidí, že ji zapřel a nehlásí se k ní.
Moc pěkně se to čte - až na nezbytnou všepohlcující sexuální přitažlivost - jsou postavy a vztahy i jejich vývoj překvapivě rozumné. Důvody Hester k ukrývání a jejímu přístupu k mužům, Adrianův postupně se měnící náhled na ni, postoje otce i bratra, i Bennettova arogantní otočka - všechno je logické a uvěřitelné. Dulcie možná změnila názor až moc rychle, ale budiž. Velmi mě potěšila snaha Adriana směřovat jejich důvěrnosti do soukromí, což byla (zejména po knihách Lisy Kleypas, kde se hlavní hrdinové ocicmávají na nemožných místech) opravdu příjemná změna. Také to, že se autorka nesnažila tlačit happy end do extrému (vztah Hester s otcem).

Aja39
16.03.2020 4 z 5

Dobrá knížka žádné velké drama ale oba byli sympaťáci, bavilo mě to.

Jarysra
04.12.2019 3 z 5

Pohodové čtení.

ariel platto
11.02.2019 1 z 5

Tak pro mě bylo čtení utrpení. Vůbec mě to nebavilo a pořád to ještě nechápu, jak je to možné, když tuto autorku mám velice ráda. Začala jsem číst čtvrtý díl a okamžitě mě katapultoval do výšin :)

moudivlacek
18.01.2019 5 z 5

Kdyby žil můj dědeček, tak by knihu vystihl velmi jednoduše - "ana chočet, on nechočet a on chočet, ana nechočet". Prostě klasika romantika. Přesto je mi zde Hester velmi sympatická od začátku, a to hlavně pro její poslání, ne každý umí vystupovat sebejistě a prezentovat se v davu, aby byl na výsluní. Přesto to může být skvělý člověk, který dokáže milovat i lásku dávat a přijímat. A Hester takovým lidem pomáhá. Sama si však pomoci nedokáže.
Ale šťastnou souhrou náhod se děje hodně a Hester se mění celý dosavadní svět. A nejen jí....
Doporučuji

RADIN
07.04.2018 3 z 5

Pekná kniha,aj troška erotiky bolo -_-

havrmoni
27.10.2015 5 z 5

Zatím nejhezčí ze série. Uvidíme jaký bude poslední díl.

gabca007
15.07.2013 5 z 5

Jednoznačně nejhezčí ze série Dámy.

komtesaA
24.05.2013 5 z 5

kniha se čte sama :) Hester a Adrian jsou mi favoriti ze série Dámy :)

enyr
06.08.2012 5 z 5

Jedna z mých favoritek :). Krásná a čtivá knížka, která mi vždycky pozvedne náladu. Spisovatelka se v ní opravdu vyznamenala. Podle mne její nejlepší kniha.