Dámská jízda

od:


KoupitKoupit eknihu

Dámská jízda v různých podobách je tématem dalšího souboru edice Česká povídka. Osamělou plavbu v moři si užívá péčí obvykle o děti zaměstnaná manželka v povídce Petry Soukupové. Text v podobě dopisu kamarádce napsala Irena Dousková. O rozličných peripetiích při ženském třígeneračním výletu do Skotska píše Hana Lasicová...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289266/damska-jizda-PvR-289266.jpg 3.413
Žánr:
Povídky, Literatura česká
Vydáno:, Listen (Jihlava)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
pagac17
17. května

Se zájmem jsem si přečetl povídky v této publikaci. Všechny byly velmi zajímavé a daly mi nahlédnout do mentality žen. Potvrzuje to jen moje názory. Dobře jsem se pobavil.

SSTknihy
13. února

Další počin z edice Česká povídka. A jako obvykle výsledek je poněkud rozptýlený – některé povídky jsou dobré, některé méně. Baví mě Petra Soukupová svým citem pro vykreslení pocitů i situace, mám ráda Hanu Lasicovou a její trefné charakteristiky jednotlivých postav. Nově jsem pro sebe objevila Irenu Hejdovou nebo Evu Hauserovou. Suma sumárum takové holčičí čtení na sobotní deštivé odpoledne k dobré kávě.

Darebačka
29.10.2016

No jsem zklamaná, asi jsem čtenářským vývojem dospěla k poznání, že nejsem povídkový typ. Většina povídek pro mě měla nezajímavý příběh, obsahovala spoustu klišé jazykových i tematických, dialogy byly takové prosté a místy až trapné. Rádoby humorné scény mi teda většinou vtipné nepřipadaly vůbec. Celý povídkový soubor pro mě zachránila poslední povídka. Markéta Pilátová se tady podle mě opravdu perfektně zhostila tématu stárnutí. Dvě staré paní v domově důchodců si představují, jaká dobrodružství je v životě ještě čekají, v mysli cestují do Itálii a jedné z žen se vybavují vzpomínky na dobu prožitou v terezínském ghettu. Takže tato povídka se opravdu povedla, chytla mě za srdce.

Ankavi
10.06.2016

Několik krátkých povídek ze současnosti mě bohužel neoslovilo. Vůbec nevím, co si o knize mám myslet, je nesourodá a nebavila mě, je to podivné seskupení od různých autorek a opravdu mě nenadchly. Ani jsem se nepobavila, ani mě nepřišly příliš satirické či kritické, ani jsem při jejich čtení nerelaxovala. Proto tedy stěží dvě hvězdičky.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

povídky

Autoři knihy

Irena Dousková

Irena Dousková
česká, 1964

Markéta Pilátová

Markéta Pilátová
česká, 1973

Eva Hauserová

Eva Hauserová
česká, 1954

Petra Soukupová

Petra Soukupová
česká, 1982

Bianca Bellová

Bianca Bellová
česká, 1970

Hana Lasicová

Hana Lasicová
slovenská, 1981

Irena Hejdová

Irena Hejdová
česká, 1977

Dora Čechova

Dora Čechova
česká, 1971

Uživatelé mají knihu

v Přečtených26x
v Čtenářské výzvě11x
v Knihotéce3x
v Chystám se číst6x
v Chci si koupit2x