Dámská jízda

Dámská jízda v různých podobách je tématem dalšího souboru edice Česká povídka. Osamělou plavbu v moři si užívá péčí obvykle o děti zaměstnaná manželka v povídce Petry Soukupové. Text v podobě dopisu kamarádce napsala Irena Dousková. O rozličných peripetiích při ženském třígeneračním výletu do Skotska píše Hana Lasicová...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289266/damska-jizda-PvR-289266.jpg 3.328
Povídky, Literatura česká
Vydáno, Listen

Kniha Dámská jízda

janulka1310
01.07.2019

Oddechovka na letní čtení :)

pagac17
17.05.2018

Se zájmem jsem si přečetl povídky v této publikaci. Všechny byly velmi zajímavé a daly mi nahlédnout do mentality žen. Potvrzuje to jen moje názory. Dobře jsem se pobavil.

SSTknihy
13.02.2018

Další počin z edice Česká povídka. A jako obvykle výsledek je poněkud rozptýlený – některé povídky jsou dobré, některé méně. Baví mě Petra Soukupová svým citem pro vykreslení pocitů i situace, mám ráda Hanu Lasicovou a její trefné charakteristiky jednotlivých postav. Nově jsem pro sebe objevila Irenu Hejdovou nebo Evu Hauserovou. Suma sumárum takové holčičí čtení na sobotní deštivé odpoledne k dobré kávě.

Darebačka
29.10.2016

No jsem zklamaná, asi jsem čtenářským vývojem dospěla k poznání, že nejsem povídkový typ. Většina povídek pro mě měla nezajímavý příběh, obsahovala spoustu klišé jazykových i tematických, dialogy byly takové prosté a místy až trapné. Rádoby humorné scény mi teda většinou vtipné nepřipadaly vůbec. Celý povídkový soubor pro mě zachránila poslední povídka. Markéta Pilátová se tady podle mě opravdu perfektně zhostila tématu stárnutí. Dvě staré paní v domově důchodců si představují, jaká dobrodružství je v životě ještě čekají, v mysli cestují do Itálii a jedné z žen se vybavují vzpomínky na dobu prožitou v terezínském ghettu. Takže tato povídka se opravdu povedla, chytla mě za srdce.

Ankavi
10.06.2016

Několik krátkých povídek ze současnosti mě bohužel neoslovilo. Vůbec nevím, co si o knize mám myslet, je nesourodá a nebavila mě, je to podivné seskupení od různých autorek a opravdu mě nenadchly. Ani jsem se nepobavila, ani mě nepřišly příliš satirické či kritické, ani jsem při jejich čtení nerelaxovala. Proto tedy stěží dvě hvězdičky.

Království za story
Království za story