Dáma v modrém

Dáma v modrém je obraz od uznávaného prvorepublikového malíře a připraví hraběti Valeriánu Chorisovi, dědici prosperujícího panství, nejednu horkou chvilku. Dostala se totiž do nesprávných rukou, což spustilo kolotoč problémů. Na první pohled ztřeštěná eskapáda s obrazem však skončí vraždou. Valerián v roli detektiva začne pátrat, co je vlastně za věcí. Někdy je však lepší nevědět, zvláště když i jeho nejbližší něco tají a nic není takové, jaké se zdá…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/2734/dama-v-modrem-2734.jpg 4.331

Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
1. vydání originálu:2007
Počet stran:222
Edice:Původní česká detektivka (64.)
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-243-2654-2

Marla
10. listopadu

Zábavná detektivka, autorka jako vždy nezklamala.

hatid
04.12.2017

poutava detektivka

kapr
04.09.2017

Knihu jsem četl téměř bezprostředně po autorčiných "Brněnských nevěstkách", které byly vysloveně výborné. Tam, pokud se pamatuji, se moje hodnocení pohybovalo kolem 4,5 - a nakonec jsem si tu 5 schoval napříště tak, abych, až budu mít autorku přečtenou) mohl tu 5 dát té nejlepší z jejích knih. Jinak jsem měl tehdy tendence si ji zařadit jako "Vondrušku v sukních", myšleno pouze v dobrém.
Nevěstky byla detektivka historická, navíc na domácí téma. Naopak toto je kniha věnovaná období po roce 90. Upřímně, já si na (české) detektivky situované mezi léta 1938 a současností příliš nepotrpím, všechny ty okupace, "socializmy" bez špetky skutečné humanity mi názor na příslušné složky výrazně zošklivily, byť se to snad, ani mne ani mé rodiny příliš nedotklo. Proto mne kniha zase tak příliš nadchnout nemohla. Přečetl jsem ji za několik málo dnů, a docela jsem se u ní i bavil. A můj závěr - knížka je čtivá, potěší i pobaví a i jako detektivka se mi celkem líbila. Ale pokud jsem nevěstkám dal 4* ... .

Jíťa512
02.08.2017

Vtipná detektivka, ideální na dovolenou. Myslím, že by stálo za to ji zfilmovat.

R.E.M.
01.07.2017

Detektivka s bezvadnou zápletkou, užila jsem si hledání pachatele i luštění detektivních záhad. K tomu šikovný výběr umístění děje a působivá atmosféra zámků a uměleckého světa...

Snad jen ta použitá jména byla podivná a některé prvky se opakovaly. Faktem ovšem je, že vše do sebe hladce zapadalo.

Ještě jedno obrovské plus musím připsat autorce k dobru - vtip i škádlení čtenáře a jeho intuice. Postavu Karolíny jsem si neuvěřitelně oblíbila. A závěr? Ten mě vyloženě pobavil.

Albina
14.12.2016

Jsem zcela pro českou detektivku, protože české prostředí jí dává další rozměr. Tato je docela povedená, i když je hodně zalidněná a místy jsem se trochu ztrácela.

Honzin
10.10.2016

Příjemné čtení při sychravém podzimu.

ritz
18.09.2014

Příjemná česká detektivka, zajímavá zápletka

Selinute
12.09.2014

Vtipná, klasická detektivka s nečekaným rozuzlením.

Keddie
27.03.2014

Čtivá detektivka, která se odehrává v prostředí umělecko šlechtickém. Podobně jako v jiných autorčiných románech je hybatelem děje emancipovaná a chytrá žena, která trošku pomalejšího muže dotlačí tam, kam potřebuje.

hadak
09.12.2013

Mně se tahle knížka četla velmi dobře, sama, stránky ubývaly tak rychle, že jsem si jejich otáčení uvědomoval. Oddechové čtení na dovolenou, na víkend, určitě čtenáře nezklame a možná i naláká na další knihy autorky, zejména její historické romány se dobře čtou.

Lenka Kadeřáb
10.05.2011

Vtipná, napínavá. V napětí jste až do poslední chvíle, protože netušíte, jak se to vyvrbí. Mottem může být: Jak podvodník napálil podvodníka. Děj je bezvadný a kulisy zámku poměrně exotické. Opravdu povedená knížka!

Kunstábl
06.05.2011

Možná překombinované. Pořád jsem měl pocit, že by knížce víc sedělo, kdyby se děj odehrával v Anglii. Co všichni mají s českou detektivkou? U nás nemá detektivka tradici, není možné vymyslet slavného detektiva a těžko budeme opěvovat naši českou policii. Pro nás je typický Švejk a ne detektivky!!!! Ať si čeští autoři klidně píší anglické knížky. Fikar to taky dělal - a byly nejlepší. Ty ryze české byly braky. Už vidím slavného soukromého detektiva, který žil v minulém režimu. Proboha!

mariana
31.03.2011

Super! Vtipné, napínavé. Prostě klasika. Ani se to nemuselo odehrát v Česku, je to jako anglická detektivka