Dáma s kaméliemi

Dáma s kaméliemi https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2747/mid_dama-s-kameliemi-cFW-2747.png 4 1242 191

Slavný romantický příběh o lásce mladíka z dobré rodiny k mladičké venkovské dívce, která se v Paříži proslavila jako kurtizána. Mladý právník s ní odjíždí na venkov a dívka, která chce žít jen pro něho, zcela změní svůj život. Láska milenců se ale střetne s vůlí mladíkova otce, který se obává, že tento poměr ohrozí dceřin sňatek a dobré jméno rodiny. Dívka přinese svému milenci tu největší oběť: předstírá, že ho již nemiluje a vrací se do Paříže k dřívějšímu životu. Milenec se domnívá, že ho zradila a teprve u jejího smrtelného lože se dozvídá pravdu.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , XYZ (ČR)

La Dame aux camélias , 1848

maci139
17.11.2014 5 z 5

Moc krásná a dojemná kniha

mdracek
01.11.2014 5 z 5

Neuvěřitelně krásný a dojemný pravdivý příběh, který mně dokázal dovést skoro až k slzám a u kterého jsem si přála, aby nikdy neskončil. Přesto, že to Armand neměl lehké, přála bych si, aby pravdu poznal dříve a stihl se včas vrátit. Markéta by si to opravdu zasloužila.

kvapsv
02.10.2014 5 z 5

Silný příběh..i takový umí osud být. Po dlouhé době jsem přečetla nějakou tu klasiku a ta mě zase přesvědčila o tom, že klasiky stojí za to číst! :)

Esie
10.09.2014 5 z 5

Kniha mě zasáhla a stále se kní musím vracet.Ani nevím jestli jsem někdy něco krásnějšího četla.Kdo nečetl neví :)

wiix
06.09.2014 4 z 5

Príbeh bol odzačiatku trochu klišé, ale autor to vyrovnal, možno aj prevážil do pozitívnej hodnoty citlivým opisom psychiky a zmýšľania postáv. Veľmi oceňujem vysokú psychologický rozbor situácie a rozpoloženia hlavných postáv.

Nagadir
03.09.2014 5 z 5

Romantiku nemusím, ale tahle kniha má narozdíl od těch moderních hloupostí hloubku oceánu. I když je děj pomalý, vrcholí postupně a vyvrcholení jsem musela řádně rozdýchat. Nic tak smutného, co by mi téměř vehnalo slzy do očí, jsem ještě nikdy nečetla.

Millagros115
19.07.2014 5 z 5

Moc pěkné, romantické i smutné. dopiručila bych i všem čtenářkám Lanczové a podobných spisovatelek.

muffkrcma9
13.07.2014 5 z 5

Tak dokonalou knihu si musí přečíst každý… ja jsem četla neustále a po 100 stránkách jsem si řekla, že tohle je Moje nejoblíbenější knížka…

Luczina
30.06.2014 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem a určitě se k ní zase někdy vrátím.

seethelight
24.06.2014 4 z 5

Když spojíte velkolepou emoční hru s působivým tématem "vyléčené kurtizány", nazvete ji bojem marnivosti a citu, zasadíte ji do vzkvétající Paříže, kam všechny tyhle příběhy patří, dovolíte smrti, aby si vzala za své, zabráníte lichotivému konci a postavíte zeď mezi realitou a předsudky, na které můžete balancovat a stejně si nebudete jisti, možná a pak docela jedině, stvoříte příběh Dámy s kaméliemi a já vám z celého srdce zatleskám.

Shampoo
22.05.2014 5 z 5

Krásná kniha, nadčasová a okouzlující. Skutečně pokud jsem si chtěla rozšířit knihovnu o čtivou klasiku, nemohla jsem sáhnout po lepší.

Tétéčko
06.05.2014 3 z 5

Román s autobiografickými rysy. Líbí se mi na tu dobu moderní forma vypravěče. Příběh vypráví člověk, který se jen náhodně dovídá o tragické lásce krásné kurtizány Markéty a mladého šlechtice. Už tři roky nato přepsal Dumas román na drama a rok poté vytvořil Giuseppe Verdi na motivy tohoto dramatu svou operu La Traviata.

Erica
07.04.2014 4 z 5

Taková trochu již starosvětská a v dnešní době kdyby byla napsaná, nikdo by takému příběhu neuvěřil, ale do toho předminulého století sedí.

aneczka
10.03.2014 5 z 5

Říká se, že každá chyba v lidském životě se dá napravit. Jenže občas náprava přichází už velmi pozdě a ztrácí tím na významu.... Skvělé dílo, které neotřelým a nevtíravým způsobem přinutí čtenáře zapřemýšlet nad významem slova - "milovat" - a to především v dnešní době...

Duspic
02.02.2014 5 z 5

Krásná kniha.

zipporah
24.01.2014 4 z 5

keď napíše kvalitný romantický román muž (Dumas, Turgenev), je to čisto poetický príbeh plný utrpenia, hudby, melanchólie, úzkosti, strachu, vlastníctva, patetizmus ako sa patrí, čisté "tláchání", ktoré čitateľka posudzuje ako roztomilé čítanie... keď napíše kvalitný romantický román žena (Austen), je takmer v čistopise praktický a plný hutných dialógov, veselý, dokazujúci si niečo (;)) a výnimočne aj vášnivý, až strašidelný v prízrakoch (Bronte a lepšie paperbraky ako Holubica a vlk), čo čitateľ posudzuje ako sympatické čítanie... toto sa ukazuje skoro ako gro rozdielností romant. príbehov (a reality) od neho a od nej, samozrejme ale v realite väčšina je praktických

domi88
14.01.2014 5 z 5

Dáma s kaméliemi tvoří krásnou trojici s Wertherem a Manon. Vůbec jsem nevěděla, že na základě tohoto příběhu je Verdiho La Traviata a že na pozadí je autobiografická láska Dumase mladšího. Je to krásné, dojemné a plné naivní a pošetilé lásky.

DK197
24.11.2013 5 z 5

Myslím, že to, že je kniha skvělá, dosvědčuje fakt, že mi bylo čerstvě -náct, když jsem ji začala číst a také brzy dočetla. A klasika u tak mladých lidí oblíbená nebývá. Čtivá se silným příběhem, mohu jen doporučit.

Dendisek
09.11.2013 5 z 5

Málokterá klasika člověka tolik zaujme... Opravdu nadčasová kniha a čtivá :)

Aniikki
19.08.2013 3 z 5

Hezká kniha, vcelku čtivá a dobře napsaná. Jediný problém byl, že mě poněkud štvali hlavní hrdinové.

19. století zfilmováno Francie francouzská literatura prostituce Paříž autobiografické prvky

Alexandre Dumas, ml.
francouzská, 1824 - 1895
2008  86%Dáma s kaméliemi
1921  60%Ilka a jiné povídky
1887  %Svědomí / Konec melodie

Kniha Dáma s kaméliemi je v

Přečtených1 919x