Dáma s kaméliemi

Dáma s kaméliemi https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199191/bmid_dama-s-kameliemi-6MK-199191.JPG 4 1242 191

Slavný romantický příběh o lásce mladíka z dobré rodiny k mladičké venkovské dívce, která se v Paříži proslavila jako kurtizána. Mladý právník s ní odjíždí na venkov a dívka, která chce žít jen pro něho, zcela změní svůj život. Láska milenců se ale střetne s vůlí mladíkova otce, který se obává, že tento poměr ohrozí dceřin sňatek a dobré jméno rodiny. Dívka přinese svému milenci tu největší oběť: předstírá, že ho již nemiluje a vrací se do Paříže k dřívějšímu životu. Milenec se domnívá, že ho zradila a teprve u jejího smrtelného lože se dozvídá pravdu.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

La Dame aux camélias , 1848

Mišák1979
16.09.2017 5 z 5

Knihu jsem si vybral, protože jsem chtěl nějaké klasické dílo. Dámu s kaméliemi jsem znal pouze podle názvu. Musím však uznat, že jsem ve výběru nešlápl vedle. Dojemný příběh velké lásky je psaný poutavě, čtivě a do děje jsem se položil tak, že jsem knihu přečetl na jeden zátah. I když někoho může odradit právě to, že se jedná o "klasiku", mohu každému jen doporučit.

MadamC
07.08.2017 5 z 5

Miluji tenhle příběh. Knihu jsem si úplnou náhodou vybrala v antikvariátu. Líbila se mi obálka. Tím spíš, že se ke mně takhle osudově dostala na ni nedám dopustit. Pokud máte chuť na zamilovaný příběh z dob dřívějších, je tato kniha tou správnou volbou.

JointlieKat94
02.08.2017 5 z 5

Knihu jsem četla jen díky knižní výzvě- oblíbená kniha rodičů, maminky tedy. Doma má několik vydání.. zprvu se mi do ní nechtělo. Příběh mě nakonec tak pohltil, že jsem jí dočetla během chvíle,. Krásný, na svou dobu strašně silný a smutný příběh. Ale zamilovala jsem si jej. Naprosto jsem chápala chování Armanda, možná s mám podobné chování.. ke konci jsem pochopila i počínání, a vřelou, a silnou lásku Markéty. Tak dojemný příběh.. za mě 5*. A doporučuji.
" Minulost pozbyla tvarů, budoucnost neměla stínů.. "

intelektuálka
28.07.2017 5 z 5

Řekla bych klasika francouzské literatury a i dnes má co říci.

catherinee94
24.07.2017 4 z 5

Kniha byla čtivá a příběh poutavý.

Micifuza
13.06.2017 5 z 5

Nejoblíbenější knih.Kterou jsem už několikrát četla a ještě několikrát číst zase budu.

Nita17
07.06.2017 5 z 5

Láska a bolest z dávných dob. Tento příběh je pro mě krásný ať už v knižní podobě či divadelní. Nejlépe v operní :) .

aktijnov
19.05.2017 4 z 5

Krásná, smutná knížka. Jen občas jsem nechápala chování Armanda. Připadal mi hysterický...

Ambra
29.03.2017 5 z 5

Četla jsem ji kdysi dávno, snad ještě na střední škole.... babička ji milovala...

kejty91
19.02.2017 4 z 5

Já se zamilovala. Začínala jsem s pocity, kdo ví jaké to bude ale později mě ten děj zaujal natolik, že jsem to přečetla v co nejkratší době.

Markéta mi byla příjemná i když měla svůj osud. Život je komplikovaný a stejné to bylo i zde - žádné dlouhodobé jistoty.

Výborné a doporučuji.

PanTomina
09.01.2017 5 z 5

Patří mezi mých TOP5. četl jsem ji mockrát a ten pocit mám vždy stejný. Je to bolest. Přesto ji miluji.

Konvalinka987
06.01.2017 4 z 5

Myslím, že je docela zajímavý se ponořit do úplně jiné doby pomocí klasické četby. Kniha byla celkem čtivá.

Wiss
30.11.2016 3 z 5

Z počátku jsem měla problém se do knihy začíst, a chtěla jsem ji odložit. Naštěstí jsem tak neudělala! Velice zajímavý a smutný milostný příběh... ,,Ubohý'' Armand mi ke konci knihy lezl na nervy tím, jak byl zahleděný do sebe a slepý ohledně Markétiny oběti. Chtěla jsem do knihy vlézt a zatřást s ním, aby otevřel oči a nechoval se jako bezcitný blbec. Markéty mi bylo opravdu líto, a obdivovala jsem ji za to, jaká byla, a co kvůli lásce dokázala udělat. Všem, kteří nemají jasno v tom, co znamená obětovat se pro lásku, a těm, kteří vidí jen SVÉ problémy ze SVÉHO pohledu, a ne z více stran vřele doporučuji. Možná vám otevře alespoň jedno očko, které neuvidí jen jeden směr před sebou, ale širší obzor možností.

ajla5
24.10.2016 1 z 5

Taková neskutečná nuda!

Terry11
11.10.2016 3 z 5

"Můj milý, kdybych měla poslouchati všechny, kteří mne milují, nezbylo by mě ani času, abych poobědvala."

Ten antikvariát mi zachránil duševní zdraví. Cestou na naši malou, každý den, každou hodinu přeplněnou poštu jsem totiž zjistila, že jsem kindlíka nechala na botníku. Dáma s kaméliemi byla první kniha, která mě zaujala. Zaplatila jsem převratných 35 kč a na konci asi jedenáctičlenné fronty se začetla do výtisku dramatu z roku 1922.
Njn, když jsem se dostala k okénku, byla jsem zhruba v polovině příběhu, a protože jsem nikam nepospíchala a venku pršelo jen lilo, sedla jsem si na chodbě a v klidu drama dočetla. Nechalo mě chladným (zčásti kvůli počasí), zápletka očekávaná, Armand nesympatický, Markéta ufňukaná a rozmazlená. Určitě za to mohl i překlad z dvacátých let, zastaralý slovník, prostě bych raději znovu zhlédla La Traviátu, tam jsou aspoň pěkné árie.

TipsyChipsy
04.10.2016 5 z 5

Kniha je moc krásná. Popisuje nejhlubší city obou hrdinů velmi podrobně, člověk pochopí každé hnutí mysli ze všech stran. Proto je právě pravdivá a hluboká. Autor je velký psycholog a čtenář zažívá blažené žně.

anetka.repova
25.08.2016 4 z 5

Dost dlouho jsem váhala a až nedávno jsem se rozhodla si knihu přečíst. Rozhodně toho nelituji. Kniha je velice čtivá, dost jsem se divila, že se mi líbila. Děj je jednoduchý, se spoustou krásných momentů. Děj ve mě zanechal hluboký dojem, občas i smutný a občas i veselý. Líbila se mi natolik, že se nebojím si ji přečíst ještě několikrát.

Nejsem až natolik dobrý čtenář a nemám ani to právo hodnotit tu knihu po literární stránce. Na to bych si ani rozhodně netroufla. Co k tomu můžu napsat, že to byl překrásný a milý příběh, který ve mě zůstane ještě dlouho po dočtení. A to mluví za vše. :)

Rozhodně doporučuji k přečtení.

SeverusSnape
16.05.2016 5 z 5

Krásný avšak velmi smutný příběh,u kterého jsem se smála a brečela.V této knize je ukryto bezpočet citů,výbuchů emocí...

ppetaa27
03.03.2016 5 z 5

Jako všech knih k maturitě jsem se jí bála, že to bude nuda, ale vyklubal se z ní krásmý příběh,který si ráda přečtu znova :)

syrecken
18.01.2016 4 z 5

Čekala jsem nudný a absurdní román a četby se upřímně bála. Nuže, svou sofistikovaností mě až překvapivě unesl, hluboké, strhující zvraty, naivita, která je přítomná dnes, dle mého, kdo četl tuto knihu se nějakým způsobem v příběhu nalezl, tím spíše jsem se do příběhu více ponořila. Pokud se chce čtenář při čtení cítit intenzivně emocionálně, měl by otevřít tuto knihu.