Dám ti slunce

Dám ti slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285262/bmid_dam-ti-slunce-3eW-285262.png 4 874 246

Jude a její dvojče Noah jsou si neuvěřitelně blízcí. Když je jim třináct, Jude pochopí, že je krásná a Noah zas, že je gay. Třináctiletý Noah má kromě své sestry už jen jedinou lásku: kreslení. A dělá všechno pro to, aby se dostal na prestižní uměleckou školu. Jude naproti tomu víc řeší kluky. O tři roky později je všechno jinak. Na školu snů se dostala Jude, ale je z ní zakřiknutá šedivá myška, co se schovává za své výtvory. Z Noaha se stal pařmen a lamač dívčích srdcí. A jejich máma je mrtvá. Dvojčata spolu skoro nemluví a ani jeden nedokáže říct proč vlastně. A jejich příběhy jsou bez toho druhého jen z poloviny kompletní. Podaří se jim najít k sobě zase cestu, poskládat svůj svět a získat tak šanci na šťastný život? Brilantní příběh první lásky, rodiny, ztráty a zrady pro fanoušky Johna Greena, Davida Levithana a Rainbow Rowellové.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: ekniha , CooBoo

I'll give you the sun , 2014

Ell776
20.04.2019

Kdyz jsem tuto knihu cetla poprve moc me nenadchla tak jsem ji odlozila ale kdyz jsem ji cetla po druhe tak me neskutecne nadchla! Miluju jak byla plna umeni, ale moc se mi tam nelibila ta obcasna magie. Ale jinak skvely

Aristea
19.04.2019 5 z 5

Začátek je velmi nudný, ale po půlce se kniha rozjede a vy se nemůžete odtrhnout!

Nicosmiled
16.04.2019 3 z 5

Obyčejně knihy tohoto tipu nečtu, ale tato se přesto dostala mezi jedny z nejhezčích a nejlepších knih, co jsem kdy četla. Ze začátku jsem se nemohla začíst a zorientovat, co se tam vlastně děje, ale jakmile si to všechno sedlo, tak jsem se od ní nemohla odtrhnout.
Vřele doporučuji:).

kalinka99
06.04.2019 4 z 5

Ze začátku jsem měla problém se do toho začíst. Přišlo mi to celé zmatené, ale potom jsem se už od příběhu nemohla odtrhnout. Zaujala mě především představivost hlavních hrdinů, ale předchozí kniha Nebe je všude se mi líbila mnohem více. Každopádně jsem ráda, jak to nakonec dopadlo. :)

elenai
27.03.2019 5 z 5

AUTOPORTRÉT: (Žena má v srdci ukrytou dívku, z níž sálá barevna duha).
Asi tak, milí budoucí čtenáři. Děj je totálně předvídatelný, konec absolutní klišé. Ale ti dva - Noah a Jude - ti si vás získají a už nepustí. A obvzlášť jsem si oblíbila Noahovy představy a pojetí světa. Dušička se mi z nich tetelila.

Makaja
17.03.2019 4 z 5

Mám smíšené pocity.... přečetla jsem rychle a snadno a forma vyprávění (on ve 13 letech a ona v 16 letech) je nesporně zajímavá, stejně jako několik hlavních zápletek a vztahů, ale....to třináctileté vyprávění mě moc nebavilo a navíc to, jak to do sebe na konci zapadlo bylo jednak hodně nepravděpodobné a navíc mi to přišlo trochu tak nějak uměle vykonstruované, aby měl čtenář radost. Přidávám hvězdu za to obrazové vidění světa, mívala jsem to v dětství podobně. Za přečtení to stojí, ale mezi klenoty mé knihovny se to řadit nebude.

sgjoli
09.03.2019

Tuhle knihu jsem bohužel nedočetla. Téma knihy mi přišlo zajímavé, ale nesedělo mi to zpracování. Postavy mne nebavily a v polovině knihy jsem se přistihla, jak mám nutkání všechno přeskakovat. Přišlo mi, že se autorka pořád plácá na jednom místě a děj se zbytečně natahuje. Snaha o poetický styl psaní tomu moc nepomohla. Kdyby se kniha trochu proškrtala, bylo by to lepší.

kuska
20.02.2019 5 z 5

Páni, tak tohle jsem teda opravdu nečekala, myslela jsem si, že si přečtu klasickou oddechovou knihu pro mládež, ale našla jsem tam mnohem víc. Chápu, že někoho kniha nezaujala, jelikož kniha moc nepřinese a k tomu je napsaná trochu jinak než většina knih, ale můj případ to není. Já jsem této knize úplně propadla, tak umělecky popisované strasti běžného života to mě dostalo, nehledě na to že to umění vykřikuje z každé částečky této knihy. Plus krásně popsané pouto dvojčat. Oblíbila jsem si každou postavu, která zde vystupuje a prostě jsem jim fandila až do konce, i když to bylo lehce předpovídatelné, ale vůbec mi to nevadilo. Myslím si, že tuto knihu budu mít dlouho v hlavě.

niknikita
18.02.2019 3 z 5

Ten název možná slibuje víc, než dostanete. Poetické vyprávění o tom, jak jsou lidé navzájem propojeni, nebo jak funguje vztah mezi dvojčaty, ale hlavně jak se vyrovnat s náklonností ke stejnému pohlaví. To všechno najdete, pokud budete dostatečně trpěliví čtenářsky. Já jsem musela občas přeskakovat a proto hodnotím, tak jak hodnotím...

Daxania
18.02.2019 1 z 5

Ach bože, tohle mě taaaaak strašně moc nebavilo, a já si říkám, co je se mnou špatně. Nechápu těch skoro 90 % tady, nechápu, jak to někoho mohlo bavit. Totálně mě nezaujal styl psaní. Knížka zbytečně dlouhá, čtivých částí bych spočítala na prstech jedné ruky. Nevím, možná by mi druhé čtení prospělo, možná bych změnila názor... Ale to je pro mě momentálně zcela nepředstavitelné.

Turtleee
07.02.2019 5 z 5

Neuvěřitelně silný příběh! Potuto Judy a Noaha můžeme všichni jen obdivovat! Při čtení mi docházelo, jako moc je svět malý. :)

georgina410
07.02.2019

Neprodá někdo tuto knihu? případné info prosím na e-mail dahlia410@seznam.cz Díky

DK197
06.02.2019 3 z 5

Tohle je jedna z těch knih, kdy jste nakonec rádi, že jste to vydrželi přečíst až do konce. Jako celek se mi totiž příběh líbil. Ale bohužel mě bavil s kolísavou tendencí a po každé čtenářské pauze mi chvíli trvalo, než jsem se znovu začetla. Myslím, že to mimo jiné způsobil i styl vyprávění. Přestože byl popis barvitý a květnatý, něco mě na něm zároveň šíleně rušilo a nesedělo mi.

Přesto však knížce nemohu upřít body za zajímavé zápletky a plastické, nikoli černobílé postavy. Za snoubení minulosti s přítomností a fantazie s realitou... Doporučuji spíš mladším čtenářům. A když už se do čtení dáte, vydržte to, ačkoli možná občas budete s knížkou zápasit - není to ztráta času. 65 - 70 %.

popelka7
21.01.2019 4 z 5

Kniha se mi moc líbila.

ShadowBunny
06.01.2019 5 z 5

Tak tahle knížka je pro mě absolutní srdcovka! Jude se mi moc nezamlouvala, Noaha jsem si naopak zamilovala, konec byl však moc uspěchaný, chtěla jsem vědět jak to dopadne s ním a s Brianem.
Ale určitě knížku doporučuji.

klarinet02
23.12.2018 5 z 5

Ze začátku se mi do ní nechtělo a příběh byl nezajímavý, ale jakmile jsem byla v půlce a rozjelo se to, přečetla jsem to jedním dechem.

BearFoxAda
09.12.2018 5 z 5

Ahoj, když jsem poprvé viděla reklamu na tuhle knihu tak jsem si hned řekla že jí chci. Asi tam byl důvod i to že mám taky ráda kreslení. Do knihy jsem byla úplně zažraná a s jistotou můžu říct že je to má nejoblíbenější kniha :). Doporučuji všem kterým nevadí gayové. A těm kterým gayové vadí ať se jdou vycpat ;).

Eliška12
03.12.2018 3 z 5

Zase taková pohodová kniha od Jandy Nelsonové .Do knihy jsem se na začátku vůbec nemohla začíst a málem jsem to i vzdala , ale nakonec mně i docela zaujala :) Jsem ráda , že jsem si ji přečetla , ale přijde mi , že autorka dělá moc dlouhé začátky a tak mně to na začátku nebaví . Jinak se mi kniha líbila a obdivuji , že autorka měla Noaha i Jude dobře propracovanou .

Apollka
17.11.2018 5 z 5

Dám ti Slunce je jedna z nejkrásnějších a nejpůvabnějších knih, které jsem kdy četla. Není to jen plytká kniha o hloubce louže, ale mluvíme zde o rozsáhlém příběhu s mnoha podrobnosti a rozměry.

Cailas
13.11.2018 5 z 5

Nemám toho moc načteno, ale z toho co mám za poslední dobu přečteno, mě tato kniha dostala nejvíce. Je psána opravdu krásně, těžko jsem ji pouštěl z rukou. Je veselá? Ano. Je smutná? Ano. Smál jsem se hodně a brečel taky. I přes fakt, že zřejmě nejsem cílová skupina. Nevadí.

Nevím, který ze sourozenců mě bavil víc. Oba jsou tak krásné, zajímavé a neobyčejné bytosti. Nelze si je nezamilovat. Střídání kapitol bratr - sestra, minulost - přítomnost, způsobilo neuvěřitelný zájem o to co se vlastně stalo. Z počátku je kniha veselá a milá. Později jsem si říkal, zda může být ještě hůř. Může.

Konec je sice poměrně uspěchaný, nevadilo by mi, kdyby kniha měla ještě pár stránek navíc. Na celkovém zážitku jí to ale nic neubírá.

Když chlapec dá dívce pomeranč,
její láska k němu se znásobí.

Nutno vyzkoušet, za všech okolností. :)