Další záhady Arthura C. Clarka

Další záhady Arthura C. Clarka https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67723/bmid_dalsi-zahady-arthura-c-clarka-XIM-67723.jpg 4 32 5

Kniha pojednává o záhadných jevech, událostech a nálezech, jež je těžko vysvětlit. Témat je třináct, tak jako kapitol knihy.

Záhady

Vydáno: , Columbus (ČR) , Knižní klub

Arthur C. Clarke’s mysteries , 1998

Luigi1
Luigi1
11.11.2023 5 z 5

zajímavě napsaný proto se tak dobře četla

čef
čef
19.11.2021 4 z 5

Jak píše Clark, polovina knihy je nesmysl, jenom nevím která. Souhrn víceméně známých záhad naštěstí bez krkolomných vysvětlení typu UFO a paralelních vesmírů. Dobře se to čte a sem tam to také může inspirovat k dalšímu hledání, možná i ke studiu.

Palorizek85
Palorizek85
07.05.2016 5 z 5

Zajímavé čtení pro všechny, kteří mají rádi záhady a tak trochu spekulace. Rozhodně jsem se pobavil a i něco přiučil.

vehement
vehement
30.11.2013 4 z 5

Tak záhad je na tomto světě opravdu spousta. Většina se stejně asi nikdy nepodaří správně vysvětlit. Někdy člověku až mrazí. Nejlepší jsou každopádně poslední 3 kapitoly této knihy. Jediné co tu snad chybí je fenomén déja vu. Ach kolikrát jsem byl tohoto účastníkem, až si opravdu zažínám myslet, že chyba bude v matrixu :-). Třeba je tímto "vina" sama planeta. No třeba se to dozvíme v tem jediný okamžik ke kterému směrujeme už od narození.
Jak říká pan Kopfrkingl,...jen smrt je jistá! Tak uvidíme.
Nebo taky ne ???

joninho
joninho
08.04.2013 4 z 5

Ano, kniha se moc líbila a přečetl jsem ji celou. Sir Clark zde píše o reinkarnaci, poltergeistech, chození po žhavých uhlících a dalším více či méně uvěřitelných věcech. Nad vším si drží nadhled, ale na rozdíl od mnoha jiných vědců, dokáže připustit, že věda je na něco krátká. Je tam i malá interakce, kde máte na stupnici od -5 do +5 ohodnotit nakolik danému paranormálnímu jevu věříte. Pak můžete výsledky porovnat s jeho. Pěkné, 80%

tajemno záhady psychotronika nevysvětlené, nevyjasněné jevy

Autoři knihy

John Fairley