Další případy Sherlocka Holmese

Další případy Sherlocka Holmese https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72896/bmid_dalsi-pripady-sherlocka-holmese-1p7-72896.jpg 5 126 15

Kniha složená z povídek o Sherlockovi Holmesovi. Obsahuje devět povídek.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Mladá fronta

The Return of Sherlock Holmes, His Last Bow a The Case- Book of Sherlock Holmes , 1966

Emik87
24.02.2024 5 z 5

Další skvělý svazek případů velkého detektiva. Čtenář rozhodně nesáhne vedle, když po této knize sáhne.

ber-tram
16.06.2023 5 z 5

Nemůžete se spálit, ledaže zaváháte, jestli jste už něco z toho v jiném almanachu kdysi nepřečetli, když se nyní jedná o průřez z předešlého?! A i kdyby, tak co? Původní mělký dojem jen znásobí požitek ze znovuobjeveného! 13/23

n.ezn.amy
09.03.2023 5 z 5

Soubor příběhů nejslavnějšího anglického detektiva Sherlocka Holmese a jeho nenahraditelného přítele dr. Watsona. V této knize jsou notoricky známé povídky jako fenomenální Pes Baskervillský nebo Podpis čtyř, ale i některé jeho méně známé povídky, které jsou taktéž skvělé. Je pravda, že toto hodnocení je zkresleno tím, že mám moc rád knihy A.C.Doyla a Sherlocka Holmese obzvláště, ale prostě ve všech těchto povídkách najdete to správné napětí, logické pátrání a hlavně vždy nezapomenutelnou atmosféru vesnických anglických blat či tehdejšího Londýna. Tato kniha je prostě skvělá

85098211
07.03.2023 5 z 5

Jednotlivé případy se Sherlockem Holmesem a doktorem Watsonem, obsažené zde, jsem už četla dříve v jiných, samostatných knihách. Tentokrát jsem si je tedy přečetla znovu a musím přiznat, že jsou stále skvělé a ze svého starosvětského kouzla neztratily vůbec nic ;-). Nebudu doprodobna popisovat, o co v nich jde, jsou totiž notoricky známé - a tak by to bylo jen nošení dříví do lesa :-). Ani nedokážu říct, který případ se mi líbil nejvíc. Setkání se Psem baskervillským je vždycky vítané, protože výborně popsaná atmosféra blat prostě nemá chybu ;-). Ale ani Údolí strachu nebo Podpis čtyř, natož Vzpomínky na Sherlocka Holmese nejsou špatné, to ani zdaleka. Na závěr tedy hodnotím plným počtem, stejně jako u jednotlivých knih. A doporučuji nejen skalním fanouškům Sherlocka Holmese, ke kterým se už dlouhou řadu let počítám ;-), ale samozřejmě i dalším čtenářům...

chaera
28.09.2019 5 z 5

Sherlocka Holmese zbožňuji, takže samozřejmě zbožňuji i tuto knihu. Vynikající atmosféra, zápletky i rozuzlení. Myslím, že po ní ještě někdy sáhnu. 5/5

Mindy
04.06.2019 4 z 5

Od knihy jsem dostala přesně to, co jsem od ní očekávala. Krátké příběhy vyřešené díky chytrosti a důvtipu Sherlocka Holmese.

Dejf_ano
16.03.2019 5 z 5

Postava Sherlocka Holmese je sama o sobě legendární, když připočítáme atmosféru Anglie a například fakt, že Holmes a Dr. Watson si jako dlouholetí přátelé vykají nemůžeme jinak než chválit a knihu doporučit dál.

Pavelpi
16.12.2018 5 z 5

Další pokračování příběhů mé oblíbené dvojice.Dokonce jsem našel i případy,které jsem dosud neznal např.Barvíř na penzi nebo Záhada na Thorském mostě.

Ajrad1981
24.12.2017 4 z 5

Stará dobrá klasika :-)

holmes.watson
13.10.2015 5 z 5

Nádherná kniha a dobře zpracovaná. Konečně to není nějaké sešitové vydání, ale vazba kterou si A.C.Doyle zaslouží.
Knihu mohu jen a jen doporučit.

dearkiki
21.08.2015 5 z 5

Skvělá kniha - stejně jako první díl. Nesmí chybět v knihovně žádného fanouška Sherlocka Holmese. Tentokrát naprosto vyniká velmi dobře známý případ Psa Baskervillského - můj nejmilejší. K mému překvapení jsem zde objevila i Údolí strachu, mně do té doby neznámý příběh, který je velmi pěkně zpracovaný a napínavý až do konce.

Freedee
18.09.2014 5 z 5

Pokračování knihy "Případy Sherlocka Holmese" Opět není do dodat, můžu jen opakovat. Úžasný Sherlock Holmes. Pan Doyle musel mít úžasnou představivost a důvtip, aby vytvořil takové zápletky a rozuzlení. Obdivuji tuto knihu i jejího tvůrce. Měl by si ji přečíst každý.

poetree
21.04.2013

nesedí seznam povídek: v téhle, co je na obrázku, je: Osamělá cyklistka, škola v priory, charles augustus milverton, šest napoleonů, tři studenti, ďáblovo kopyto, záhada na thorskem mostě, barvíř na penzi, lví hříva

Drakenovec
15.03.2013 5 z 5

Jakožto velký fanoušek a obdivovatel Sherlocka jsem se mi kniha velice líbila. Nejvíc mě zaujal Pes Baskervilský, ale ostatní byly taky hodně dobré. Velice příjemné a zábavné čtení.

Zdeslav
01.05.2012 4 z 5

Pro milovníky Sherlocka Holmese snad povinnost vlastnit tuto knihu...