Dalekohled aneb Kdo nevěří ať tam běží

Dalekohled aneb Kdo nevěří ať tam běží https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70776/dalekohled-aneb-kdo-neveri-at-tam-bezi-70776.jpg 4 5 2

Ve formě rozhovorů se svým synkem Cvočkem vypráví autor dětem o dalekých krajích a podivuhodnostech života. Líčí své zážitky z evropských zemí, z Afriky, Ameriky i Číny, přibližuje dětskému chápání složité jevy moderního života. V pestré směsici se tak v dalekohledu objeví Kolumbus, indiáni, Velká čínská zeď, Sahara, newyorské mrakodrapy, Verne, Picasso, Pablo Neruda, Robeson, francouzští, čínští, čeští výtvarníci, význačné politické události uplynulých desetiletí - všehochuť vědomostí člověka naší doby.... celý text

Bája89
Bája89
15.04.2023 4 z 5

Měla jsem jedinečnou šanci nahlédnout do tohoto literárního skovstu. A musím uznat, že se jedná o krásné hravé čtení nejen pro děti. I když i zde bychom našli nějaké mouchy.

woodward
woodward
19.08.2015 5 z 5

Příjemné čtení pro děti, i když místy až příliš poznamenané autorovými politickými sklony - zdá se, že oproti svým kamarádům W+V Adolf Hoffmeister potřeboval mnohem delší dobu, než "prokoukl" a pochopil, co jsou bolševici zač.

Adolf Hoffmeister
česká, 1902 - 1973