Příběhy z Kamenitého vrchu

Příběhy z Kamenitého vrchu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1202/bmid_pribehy-z-kameniteho-vrchu-0rb-1202.png 4 64 17

Daleká cesta za domovem série

< 2. díl

Po čtyřiadvaceti letech se Richard Adams vrátil ke svým králičím hrdinům známým z jeho celosvětově oblíbeného románu „Daleká cesta za domovem“. Pokračování známého románu Daleká cesta za domovem přibližuje králičí mytologii a králičí pohádky a vypráví o nových dobrodružstvích, která komunitu potkala po slavné bitvě s generálem Čistcem.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Povídky
Vydáno: , Mladá fronta

Tales from Watership Down , 1996

LukasB.453
06.04.2023 4 z 5

stojí za přečtení, ale "cesta" byla pecka. tohle je jen pokračování pecky.

Cojekomupotom
11.12.2022 3 z 5

V porovnání s "předchozím dílem" jsem byl docela zklamaný. Popravdě, kdybych nemiloval Dalekou cestu za domovem, asi bych to ani nedočetl. Takhle to byl čistý průměr- nijak zvlášť nenadchlo, ani příliš neurazilo; opakované čtení po pár letech na tom nic nezměnilo, takže si úplně nemyslím, že by to bylo jen tím, že s Dalekou cestou nasadil pan Adams laťku příliš vysoko...

Inugoya
13.06.2022 4 z 5

Moc jsem si takovou knihu přála už v době, kdy jsem četla Dalekou cestu za domovem. Ta totiž obsahuje spoustu nedokončených nebo jen naznačených příběhů a já jsem byla moc zvědavá, o čem vlastně jsou.
Když pak po letech vyšly Příběhy z Kamenitého vrchu, připadalo mi to jako splněný sen.

Bohužel ale přišlo docela zklamání, a i když se mi přání splnilo. Kniha se totiž nečetla tak dobře, jako ta původní a skoro se to stydím napsat, ale... moc mě nebavila.

Tak nebo tak, jsem ráda, že vyšla, i když vracet se k ní nejspíš asi nebudu.

Betti
16.05.2021 5 z 5

Skvělé pokračování knihy Daleká cesta za domovem. Prostřednictvím povídek jsme blíže poznali některé postavy. Nechyběly ani příběhy o El-hreránových dobrodružstvích. Není pochyb, proč ho králíci považují za svého Boha. Bylo příjemné znovu číst o našich oblíbených králičích postavách z minulého dílu. Plus tahle kniha obsahuje Slovníček králičích pojmů.

AnselmaAlois
05.03.2021 5 z 5

Bylo příjemné setkat se opět s milovanými králíky z Kamenitého vrchu a číst o jejich dalších příhodách které následovaly po poražení generála Čistce. Uvítala jsem také pověsti o bájném El-hreránovi, připadá mi krásné že i králíci mají své hrdiny ve kterých se zhlíží.
Opět to bylo čtivé ale zároveň takové reálné, králíci se chovají (na to, že jde o román) opravdu věrohodně a i to dělá Adamsovy knihy nezapomenutelnými.

InaPražáková
26.11.2020 3 z 5

Duchu původního díla se tenhle dodatek dost vzdálil. Místo příběhu, který prostě je a plyne zdánlivě sám a přirozeně, jsou tady průměrné mravoučné povídky. Některé snad mají zčásti napravit, co autorovi po dvaceti letech přišlo nedokonalé - takže dojde na holčičí (resp. ramličí) hrdinky a vůdkyně, které ale za mě vůbec nebyly potřeba a jejichž historky se původním nevyrovnají. Navíc králíci už jsou dočista polidštění a jejich příběhy více či méně účelové. Nemám ráda mravoučné příběhy, většinou to z charakterů dělá papírové postavy a tohle je ten případ.
Jediné, co mě opravdu potěšilo, byla rehabilitace Hvozdíka a jeho výchovy k ostražitosti, která ukazuje, že s rozumným přístupem se i dědictví zlého dá využít k dobrému. A taky že těm, kdo si nějaké podniky spojili s nenáviděným režimem, jejich užitečnost nelze vysvětlit - je to pochopitelné, ale mosty se proto ještě pálit nemusí.

Shashlick
29.07.2020 5 z 5

Podařené pokračování, i když na význam některých povídek si budu muset knihu přečíst ještě jednou se synem.

cenichajda
05.10.2016 5 z 5

Trochu sem se bala, zda druhy dil nebude stat za hraka, kor po takove dlouhe dobe, ale obavy byly absolutne zbytecne. I druhy dil byl pro me naprosto uzasny a hltala jsem doslova kazdou stranku.

Jedine minus, ktera tahle kniha ma je, ze je posledni. Dovedu si predstavit, ze ctu dalsi a dalsi dobrodruzsvi Liskacovi party.

Tahle kniha me proste dostala natolik, ze me mrzi, ze ma jen 2 dily.

Ikkju
31.10.2015

Musím říct že jsem měl obavy, jestli se po čtvrt století dokážu vrátit do stejného světa, jež mi kdysi tak učaroval, ale pustil jsem se do něj s tím, že na to nejhůř po pár stránkách hodím hraka.

Kniha ale předčila moje očekávání. Příběhy králíků jsou víc mýty než pohádky, obsahují prvky které jsou snad pro děti víceméně skryté, ale pro dospělé dávají smysl víc než dobře - jak najít bezpečí, naplnění, partnerku či jak realisovat sny, které tomu všemu dávají nějaký směr.

Mytologie králíků mi přijde krásně starozákonní, třeba díra do nebe nechrlí anděly, ale hnis a krev, snad jako náznak toho, že tělo světa je i tělem postav. A králíci nejsou žádní býložraví metrosexuálové, umění stát si za svým má možná větší váhu pokud nevlastníte tesáky a drápy na trhání masa, a žijete ve světě tisice elil.

Pohádky už dlouho nejsem schopen s potěšením číst, ale tohle jsem si dal!

Sorrow
29.03.2015 5 z 5

Jsem nadšená! Sice se nejedná o samostatnou knihu, ale setkání se starými kamarády více než potěší a já si nemyslím, že by kniha byla horší než Daleká cesta, je prostě jen jiná. Králičí příběhy bych mohla číst donekonečna, škoda, že toho Adams nenapsal víc...

Bruno21
20.12.2014 5 z 5

Není to samostatná knížka. Je to doplněk k Daleké cestě za domovem. Je to takové zamávání na pozdrav.

Jana_Z
18.06.2014 4 z 5

Musím se přidat k ostatním - není to už ono. Ale i tak je to hezká kniha.

Terhalta
24.03.2014 4 z 5

Příběhy z Kamenitého vrchu nejsou přímo pokračováním Daleké cesty za domovem. Jsou spíše doplněním, malým přídavkem. Pro mě byly ale především možností jak ještě jednou vyjít se svými králíky na slflej a se zatajeným dechem čekat, jak se tentokrát vypořádají s tisícerem. Taky proto mi nejlepší přišla poslední část.

Hikari
13.10.2013 4 z 5

Ráda jsem se vrátila k Lískačovo partě, ale musím říct, že už to není takové, jako první díl. :)

Alma-Nacida
03.08.2013 4 z 5

Jako většina pokračování je i toto slabší, než "první" díl, Daleká cesta za domovem. Ale pořád je to dost pěkná kniha.

Miken008
25.02.2013 5 z 5

Pro mě je druhý díl téměř stejně dobrý jako první. Je pravda, že nemá tak jednolitý děj jako v jedničce, ale to vůbec nevadí. Kniha dokonale čtenáři připomene králičí dobrodrodružství a padne na něj jakási nostalgie z předešlé knihy. I když po něm plno lidí po vychvalovaném prvním dílu nesahne, přesto doporučuji nepřestávat :)

Snow
20.02.2012 5 z 5

Vše podstatné jsem napsal již u předešlého díla. Byl jsem hrozně rád, že jsem se do kolonie mezi králíky mohl zase vrátit a povídky o králi tisícera nepřátel bych mohl číst neustále, škoda že jich není víc.

králíci

Část díla