Dalajlamova kočka a síla meditace

Dalajlamova kočka a síla meditace https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342293/bmid_dalajlamova-kocka-a-sila-meditace-I8p-342293.jpg 5 387 71

Dalajlamova kočka série

Začtěte se do kouzelného vyprávění moudré himálajské kočky a objevte sílu meditace. „Pokud jste někdy pochybovali, zda má vaše kočičí společnice nějaký vlastní vnitřní svět, tak se jen dívejte, co se děje, když usne a ztratí vědomou kontrolu nad svým fyzickým tělem... jak jí cukají nohy, chvěje se jí čelist, někdy možná nakrčí čumák nebo dokonce zamňouká. Kočky skutečně umějí být velmi pozorné a bdělé. Jenže jsme také myslící bytosti. V mém případě bohužel myslící až příliš.“ Ve třetím díle série příběhů Dalajlamovy kočky se Jeska (Její Svatost Kočka) vydá za dalším úkolem: naučit se meditovat. Budete sledovat cestu jedné nádherně nedokonalé bytosti na cestě k osvícení. Společně s Jeskou se naučíte nové způsoby, jak pracovat se svojí myslí. Zpomalíte, naleznete klid a objevíte svoji hlubokou přirozenost – čistou lásku a soucit. Znovu se setkáte se starými známými z Dharamsaly, ale v příběhu nebude nouze o mnoho zajímavých lidí (a samozřejmě i zvířat), které Jeska potká, ať už v dalajlamově okolí nebo mezi návštěvníky Himálajské literární kavárny. Dozvíte se například, co mají společného blechy a meditace, jakého zvířecího kamaráda má Jeho Svatost papež a jak dlouho se vlastně dalajlama s Jeskou znají. A dojde i na nejedno nečekané překvapení. Nové vydání obsahuje jako dárek vložené audio CD (1 hod a 16 min) s šesti řízenými meditacemi, které pro vás sestavil autor série Dalajlamovy kočky a krásně načetla Ivana Jirešová. Každá z meditací navíc začíná příjemným protažením inspirovaným technikami jógy a pilates. Meditace dalajlamovy kočky - Šest báječných nahrávek, které vás protáhnou a provedou meditací 1. Úvod 2. Jak sedět, když meditujete 3. Předklon ze stoje a počítání dechu 4. Zvedání tlapek a předení 5. Navlékání jehly a uvědomování si těla 6. Kočičí pozice a technika vizualizace 7. Most na ramenou a analýza: Proč jsou lidé, se kterými to máme složité, cennější než přátelé 8. Protahování tlapek, klid a afirmace... celý text

Literatura světová , Romány , Duchovní literatura

Vydáno: , Synergie

The Dalai Lama's Cat and the Power of Meow , 2015

Rohy89
27.03.2020 3 z 5

I třetí pokračování Jesky je naučné a uklidňující. Trošku mi vadilo stále se opakující vrácení k minulým událostem. Jinak OK.

jejda.majda
03.03.2020 3 z 5

Trilogii Dalajlamovy kočky jsem měla sfouknutou poměrně rychle. Knížky se čtou skoro samy, příběh je jednoduchý a děj docela předvídatelný. Na druhou stranu jsou všechny Michieho knihy o Dalajlamově kočce plné životních mouder a i když se podle nich třeba už chováte nebo je znáte, je hezké si to připomenout. :-) Všechny knížky jsou takové milé a oddychové.

Janadvorackova
19.01.2020 5 z 5

Malá sněžná lvice nezklamala ani do třetice -:))).
Krásně hloubavé. Spousta skvělých myšlenek.

Také mrkněte do "zajímavostí" a meditujte už -:))).

lukas9608
09.12.2019 3 z 5

Stejně jako první díl... Neurazí ani nenadchne.

YA-girl
03.12.2019 5 z 5

Ve třetím díle najdeme mnoho zajímavých a "použitelných" úvah a postřehů zdaleka nejen o tom, jak meditovat (tomuto tématu je ostatně podrobněji věnována jiná kniha autora, a sice Pospěš si a medituj), ale i jak udržovat bdělou pozornost, jak hledat vnitřní spokojenost... o tom, jak zbytečně kritičtí umíme být sami k sobě ve svých myšlenkách... a kniha se dotýká i minulých životů, nebo třeba toho, že na utrpení nemusíme nutně pohlížet jen negativně, ale že nás může dovést k růstu a rozvoji. Stejně jako v předchozích dvou dílech - myslím, že každý si tu najde to svoje téma, které třeba právě zpracovává nebo zpracovat potřebuje. Já to "svoje" poznala vždycky podle toho, že se mi oči bezděky zalily slzami... měla jsem pocit, jako kdybych "prozřela", a přitom takhle zpětně mi přijde, že jsem se nedovídala nic, co bych už nevěděla. Jenom jsem prostě potřebovala, aby mě na to někdo jemně upozornil... Kniha pro mě byla silná a jemná zároveň... a určitě celou tuhle sérii doporučuji! :-)

Květ
01.12.2019 5 z 5

Poslední setkání s Její Svátostí Kočkou tentokrát především na téma meditace pro mě bylo opět příjemným ponořením se do pozitivních myšlenek. Tak jako předchozí dvě knížky je i tato jednoduše psaná a lehkou formou vysvětluje benefity meditace a praktikování dharmy obecně. Po kočičce se mi bude stýskat, uvítala bych i další díly.

hellllca
23.08.2019 5 z 5

Četla jsem ušima, tedy audiokniha. Příběh i hlas paní Ivany Jirešové jsou uchu naprosto lahodící.

aktijnov
17.03.2019 5 z 5

Je sice divné začínat od třetího dílu, ale i tak jsem byla uchvácena...

DragonflyT
07.02.2019 5 z 5

Myslím, že z trilogie je tato kniha nejslabší. I přesto je však krásná. Líbí se mi styl autorova psaní, líbí se mi myšlenky a miluji kočky. Nemůžu jinak, než hodnotit stejně jako předchozí dvě.

LenkaV.1
20.01.2019 4 z 5

Důstojné završení celé trilogie a myslím, že i zakončení v pravou chvíli. Nevím, zda případný čtvrtý díl, kdyby byl, by měl ještě co přinést.

Renyem88
04.01.2019 5 z 5

Buddhismus je mi blízký, kočky miluju... Lehký styl mi vyhovoval. Je to vážně dost uvolněné, příjemné.. Celá série se povedla. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem četla 3. díl asi s dvouletým odstupem od 2. dílu, ale zapůsobila na mě asi nejvíce. Dokonce jsem si stáhla meditace podle Jesky a praktikuji... :)

jengibre
29.12.2018 5 z 5

To nejlepší nakonec. Není to obvyklé, ale v tomto případě mi třetí Dalajlamova kočka připadá z celé této úžasné série nejvydařenější.

„Mysl je jako zahrada. A ty rozhoduješ o tom, co v ní bude růst: jestli plevel nebo květiny.“

applause
04.10.2018 4 z 5

Poslední díl této trilogie mi příjde nejslabší, asi proto, protože se tam vše opakuje a už tam toho není moc nového ani o meditaci. Co mi přislo nejvíce zajímavé, že se zabývá bdělou myslí. Zase je tu trochu nakousnuto téma minulých životů s dílů předchozích. I když jsem se toho už moc nového nedozvěděla. Tak je kniha příjemná a neurazí. Už mi, ale nepříjde dojemná, jak díly předchozí. Nevadí, stejně mi Jeska bude chybět.

Layyen
25.09.2018 4 z 5

Tento díl není už tak nápaditý jako předchozí ale i tak zabaví a občas nabídne i zamyšlení

t-e-r-k-a
07.09.2018 5 z 5

Precteno temer jednim dechem. Ani posledni dil nezklamal. Chtela bych dalsi! Ve vsech knihach se ukryva opravdova moudrost a pritom je to podane tak ctivym a jednoduchym zpusobem, takze clovek si u knihy odpocine, ale zaroven si z toho muze vzit mnoho k srdci. Cele mysleni buddhismu je mi opravdu blizke.

loudomar
11.07.2018 4 z 5

Další příjemné čtení o Jesce. Kniha je odpočinková a zároveň nabitá energií, plná mouder. Mé nejoblíbenější: "Mysl je jako zahrada a sám se rozhodneš co v ní poroste, zda krásné květiny nebo plevel."

bh69
06.07.2018 4 z 5

Doporučuji jako audioknihy, je to výborně načtené. Jinak je to taková průměrně napsaná věc, trochu naivní, trochu didaktická .. jenže je to pozitivní, pohodové, příjemné, taková laskavá pohádka na dobrou noc, která navíc člověka donutí trochu se zamyslet.

Evina74
12.03.2018 5 z 5

Ani další díl (opět poslouchaný jako audikniha a skvěle namluvený Ivanou Jirešovou) mě nezklamal. Ač to zní jako klišé, je to pohlazení po duši.

rarášek
25.02.2018 5 z 5

Třetí díl Jesky a jejího života s Jeho Svatostí a přáteli byl opět skvělý jako ty dva předchozí. Tentokrát jsem se toho hodně dozvěděla o meditací, jejích účincích a o důležitosti bytí tady a teď, užít si přítomnost a nemyslet na minulost ani budoucnost. Samotný příběh byl stejně dobrý jako vždy a moc jsem si ho užila, stránky mi samy ubíhaly pod rukama a aniž jsem to věděla, už jsem byla na konci. Na konci je velmi užitečný návod na to, jak začít meditovat, který jsem znala už předtím, než jsem samotnou knihu přečetla a to z ukázky audioknihy, kterou mi zaslalo nakladatelství Synergie v e-mailu. Dneska jsem to začala, a musím říct, že to bude boj, ale stejně jako Jeska nebo paní Trinciová vytrvám a snad na sobě vypozoruji nějaké změny. :D
Sice to vypadá jako poslední díl o příbězích malé Jesky, ale přesto doufám, že se třeba ještě nějakých dočkáme. A já se teď pustím ještě do jedné Davidovy knihy a to do Psa jejího veličenstva. Jsem si vědoma toho, že určitě nebude tak skvělá jako Dalajlámova kočka, ale věřím, že i tak bude dobrá. Na závěr knihu velmi doporučuji stejně jako předchozí dva díly. :)

medvedice3
20.02.2018 5 z 5

Poučná, humorná, laskavá, dobře přeložená.