Dalajlamova kočka a síla meditace

Dalajlamova kočka a síla meditace https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293922/bmid_dalajlamova-kocka-a-sila-meditace-PzA-293922.jpg 5 387 71

Dalajlamova kočka série

Začtěte se do kouzelného vyprávění moudré himálajské kočky a objevte sílu meditace. „Pokud jste někdy pochybovali, zda má vaše kočičí společnice nějaký vlastní vnitřní svět, tak se jen dívejte, co se děje, když usne a ztratí vědomou kontrolu nad svým fyzickým tělem... jak jí cukají nohy, chvěje se jí čelist, někdy možná nakrčí čumák nebo dokonce zamňouká. Kočky skutečně umějí být velmi pozorné a bdělé. Jenže jsme také myslící bytosti. V mém případě bohužel myslící až příliš.“ Ve třetím díle série příběhů Dalajlamovy kočky se Jeska (Její Svatost Kočka) vydá za dalším úkolem: naučit se meditovat. Budete sledovat cestu jedné nádherně nedokonalé bytosti na cestě k osvícení. Společně s Jeskou se naučíte nové způsoby, jak pracovat se svojí myslí. Zpomalíte, naleznete klid a objevíte svoji hlubokou přirozenost – čistou lásku a soucit. Znovu se setkáte se starými známými z Dharamsaly, ale v příběhu nebude nouze o mnoho zajímavých lidí (a samozřejmě i zvířat), které Jeska potká, ať už v dalajlamově okolí nebo mezi návštěvníky Himálajské literární kavárny. Dozvíte se například, co mají společného blechy a meditace, jakého zvířecího kamaráda má Jeho Svatost papež a jak dlouho se vlastně dalajlama s Jeskou znají. A dojde i na nejedno nečekané překvapení.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Synergie

The Dalai Lama's Cat and the Power of Meow , 2015

Shindo
16.02.2018 4 z 5

Séria dokončená, prekvapil ma šikovne vyriešený preklad názvu knihy.
Rovnako ako predošlé, aj táto kniha dokázala zahriať a pohladiť na duši, pritom nenútene vysvetliť človeku princípy (tibetského) buddhizmu. Autor pripomenul aj dej z predošlých kníh, možno pre tých, ktorí ich nečítali.
Všimol som si však, že hoci mám naozaj rád všetky tri knihy zo série, táto sa mi zdala osobnejšia a viac "sadla". Mohlo to byť aj preto, že počas čítania kníh som tiež dozrieval a aj preto, že som si knihu kúpil v čase, kedy som sa po náročnom období zaviazal k intenzívnemu sebarozvoju.
Rád sa k celej sérii znova vrátim.

petrucha86
03.01.2018 5 z 5

Opět krásné, doufám, že nebyla poslední!

Danago
29.12.2017 5 z 5

Stejně jako předchozí knížky je i tato uklidňující, moc příjemná a laskavá . Nenásilným způsobem poučná. Tentokrát je o meditaci, ale nejen o ní.
Jsem nadšena z celé série. Všechny tři knihy dodají člověku plno pozitivní energie a zajímavých myšlenek . Vyprávění z pohledu kočičky je vtipné i poučné pohlazení po duši. Knížky jsem poslouchala jako audio a určitě si je poslechnu ještě mnohokrát .

gonegirl
12.11.2017 4 z 5

Celá série se mi velmi líbila. Seznámila mě se základními pravidly buddhismu, rozšířila mi obzory. Byla zasazena do prostředí velmi blízkého mému srdci, do Himalájů, což je také velké plus. Zkrátka hezká, milá, hebká knížka, která mě pohladila na duši.

lussien02
19.10.2017 5 z 5

Hezké jednoduché čtení plné dobrých myšlenek s budhistickou tematikou zasazenou do realného života, nic nenutí jen nabízí :-D za mě platí pro všechny tři knížky

niki-chan
04.10.2017 4 z 5

Jestli existuje nějaká kniha a kočka, která umí přinést klid na duši a motivovat k meditaci, je to právě Jeska

vterinka
25.09.2017 5 z 5

Třetí díl byl opět úžasný. Líbí se mi styl psaní z Jesčina pohledu. Místy jemně arogantní kočičí chování, které prostě nesmělo chybět! :-)

Když shrnu celou sérii, měla jsem z ní veliké obavy. Bála jsem se, že to nebude zrovna můj šálek čaje, ale díky hlavní kočičí hrdince jsem se do čtení pustila, protože i já mám doma kočku, a tak mě zajímalo, o čem série bude a jak se mi bude líbit.
Musím říci, že jsem z ní zcela nadšena. Dodala mi plno pozitivní energie, vnukla mi zajímavé myšlenky a chvílemi i pobavila Jesčiným chováním. Mohu každému doporučit. :-)

Leniik33
19.09.2017 5 z 5

Milé a inspirativní čtení. Celá trilogie je originálně pojatá a rozhodně se na knížky nebude prášit v knihovně, protože budete mít chuť se k nim vracet.

SilviaKovacikov
15.09.2017 5 z 5

Meditácia uzdravuje, upokojuje, pomáha v mnohých oblastiach. Zlepšuje kvalitu nášho života. Dalajlámová kočka nám znovu rozpráva svoj príbeh a ponúka nám múdrosť Dalajlámu. Miestami pobaví, miestami prinúti premýšľať a prehodnotiť. Kniha ma nesklamala. Čítala sa príjemne.

petra4080
10.08.2017 5 z 5

Za mě super, jako obě předchozí.

Ajinka126
30.07.2017 4 z 5

U mě je tohle AUDIKNIŽNÍ série. Miluji celou triogii. Poslouchala jsem ji snad 10x. Je to sice duchovní literatura, ale podaná skvělou formou. Plno pravd se zde dá najít. Není to rozhodně návod, ale ona inspirace na změnu myšlení a pohledu na svět je někdy mnohem víc.

kofee
25.07.2017 4 z 5

Soucit, moudrost,láska. V duchu jemnosti buddhismu nabízí možnosti, jak zacházet se sebou samým a jak se lépe vypořádat se stresem. Necpe jedno moudro za druhým. Vlastně necpe vůbec nic. Ahinsa.

JointlieKat94
19.07.2017 5 z 5

V těchto knihách je strašně moc poučení. Jsou tak milé, laskavé.. díky nim chci být taky taková. Je úžasný, že jsem se vždy cítila, jako bych v ději byla i já, samotná. Díky moc za to, jsou mé nejoblíbenější. Dávám 100%. ♡

aruba
19.07.2017 5 z 5

Moc krásná knížka, meditace čtením.

Jessica007
13.07.2017 5 z 5

Nádherná knížka, pohlazení po duši... Laskavá, uklidňující... Příjemným způsobem poučná - o meditaci a nejen o ní. Moc se mi líbila. A tak příjemná...

"Mysl je jako zahrada. A ty rozhoduješ o tom, co v ní bude růst - jestli plevel nebo květiny. "

janulka1310
30.06.2017 5 z 5

Jako vždy krásné pohlazení po duši...

Makropulos
15.06.2017 5 z 5

Tak tentokrát se Jeska přetlačovala na klíně s mým kocourem. Protože, jak sama říká: „Buďte si vědomi toho, že se z vás stává „kočičí magnet“. Pokud svůj život sdílíte s kočkou, bude s největší pravděpodobností během několika minut u vás.“ Vysvětlila mi nezdary při meditaci a připomněla mi, že musím na zahrádce opět vysadit šantu. A zase mi trošku otevřela oči – nebo ne oči?

Neami2
04.05.2017 4 z 5

Přečetla jsem všechny tři díly a musím říct, že díl od dílu lepší. Za mě 4 hvězdičky pro každý z dílů. Sice občas až moc zvláštních náhod, ale vždy to autor dovedl do konce, který měl být poučení a zanechat stopu buddhistického stylu života.

Klarinet
02.05.2017 2 z 5

Stav vaší mysli bude po přečtení hodně pročištěný od plevele a snad vám kniha umožní vysázet v ní plno krásných a voňavých květin. Hlavní myšlenka o meditaci a o propojení ducha a těla. A na to už dávno máme u nás v Čechách krásné přísloví: "Ve zdravém těle, zdravý duch" a platí to i opačně. Amen.

Nelly
24.04.2017 5 z 5

Krásné, hebké pohlazení po duši. Život je úžasný, když najdete jeho smysl.