Dalajlamova kočka

Dalajlamova kočka https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169700/bmid_dalajlamova-kocka-Yzg-169700.png 4 1376 380

Dalajlamova kočka série

Maličkého kotěte, kterému hrozí nešťastný osud, se ujme samotný dalajlama. Kočička líčí svůj každodenní život v jeho těsné blízkosti. Stává se svědkem rozhovorů mezi dalajlamou a jeho hosty. Postupně poznává, v čem spočívá štěstí, a jak ho na cestě životem najít, což není pro žádnou živou bytost snadné. V laskavém příběhu často nechybějí humorné situace, kočka se tře o nohy hollywoodských hvězd a dělí se s námi o poznání, které získává v klášteře buddhistických mnichů. „Chci, aby i díky této knize lidé dospěli k tomu, že nejdůležitější je láska v různých podobách. Šťastní jste, když se staráte o druhé a dáváte jim lásku. To je jedna z nejúčinnějších cest ke štěstí,“ říká o Dalajlámově kočce její autor David Michie.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura

08.05.2021 5 z 5

Nádherná kniha :)

padola
26.04.2021 3 z 5

Roztomilá knížka, autor úžasně rozumí kočičí duši. Jako majitelku 3 koček mě pohled z kočičí perspektivy často dost pobavil.
Hezky ukázáno, jak Buddhismus pomáhá Indům a Číňanům přijmout ty příšerné podmínky, v nichž mnozí žijí. Chybí mi tam příběhy, které ukazují negativní resp omezující dopady této víry.

Kaikido
24.04.2021 5 z 5

Nemám ráda kočky. Ale jelikož jsem knihu dostala darem, navíc se skvělým doporučením a od někoho, kdo mě zná a má rád, otevřela jsem ji. A stránku po stránce jsem si ji zamilovala. Jeska poznává svět i sama sebe a tak její příběhy s krásným ponaučení na konci moc hezky ukazují věci z nové perspektivy. Knížka je napsána mile, ukazuje vlídně trable dnešní doby, které mnoho lidí už ani nevnímá, ale jsou stěžejními pro spokojený život. Život, který skutečně žijeme. Mužů vřele doporučit. I jako oddechovou beletrii i jako literaturu pro osobní rozvoj, krásně totiž spojuje obojí.

nicoolka25
17.04.2021 5 z 5

zaslouží všechny hvězdičky, skvělá :)

Ada-Volarova
14.04.2021 4 z 5

Knížka mě bavila, ale na můj vkus to bylo trochu pomalejší tempo, proto jen 4 hvězdy

kallisto
05.04.2021 5 z 5

Něžné, laskavé vyprávění, které je nenásilným úvodem do základů buddhismu.

Itchy
30.03.2021 5 z 5

Takové velmi jemné přijemné čtení o naprostých základech buddhismu. Je to podané velmi jednoduše, až naivně, přesto se to hodně dobře čte, takže než se nadějete, máte ji za sebou. I přesto ale raději sáhnu po náročnějších knížkách, co se buddhismu týče, protože na mě to bylo dětské trochu moc a další díl by mě asi nebavil. Nicméně doporučuji.

shootingstar
29.03.2021 4 z 5

Považovala jsem to za ezoterickou kravinu a kýč, ale pak jsem to během jednoho odpoledne slupla jako malinu. Umím si představit, že někomu taková kniha otevře oči. Každopádně se domnívám, že v 21.století budeme bdělou pozornost chtě nechtě muset trénovat čím dál víc, pokud nechceme všichni skončit na antidepresivech. Takže každý, kdo její principy dokáže naservírovat lidem tak, aby to se sežrali, si zaslouží poděkování. Panu Michiemu se to daří.

Dagros
27.03.2021 5 z 5

Moc hezká knížka, příjemné čtení na pár večerů. Nenásilnou formou autor přiblížuje buddhismus. Velmi mě překvapila a až mi bylo líto, že jsem ji dočetla.

Lucie_1986
06.03.2021 5 z 5

Prijemne cteni, takove lehke pohlazeni po dusi, a mne kniha osobne posunula blize k tematu buddhismu a zakoupeni si vice "tematove" publikace.

lentilka_007
20.02.2021 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha a byla to jedna z nejlépe namluvených audioknih, co jsem slyšela. Základní myšlenky buddhismu podané milou a záživnou formou, na každodenních příkladech z kočičího i lidského života. Super nápad na příběh.

pige
19.02.2021 3 z 5

Milý příběh, příjemné vyprávění, ale každý příběh jasně ústí ke šťastnému, jedinému správnému konci. Chybí mi tady protiváha toho "špatného".

Oceňuji nenásilné představení hlavních buddhistických myšlenek. Každý si z nich může odnést to své.
Je to 100% kniha, která donutí čtenáře zamyslet se nejen nad svým životem, ale i nad svým okolí.

6999
22.01.2021 5 z 5

Pěkná a čtivá knížka, srozumitelně vysvětlené základní myšlenky buddhismu, zároveň oceňuji dějovou linii, která přidává na poutavosti. Určitě doporučuji všem, co se zajímají o východní filozofie ale klasické knížky jsou pro ně příliš nesrozumitelné a vyčerpávající.

Tebby
18.01.2021 5 z 5

Milý čtivý a velmi poučný příběh. Nenáročná četba, kterou mohu doporučit komukoliv.

Evkae36
12.01.2021 5 z 5

Knížka má krásnou vnitřní sílu, donutí vás k zastavení a zamyšlení. Nemá cenu psát více, ať si ji určitě přečte ten, kdo chce zrelaxovat svou mysl a třeba začít s meditacemi, nebo podobnými praktikami, je to příjemný začátek uvědomění si. A samozřejmě doporučuji přečíst i zbylé 3 pokračování

sandratea
08.01.2021 5 z 5

Miluji tuto knihu, seberozvoj jako jednohubka a přitom nelze říct, že laciný. Nenásilnou formou témata, která jsou důležitá.

terenkoza74
31.12.2020 4 z 5

Milá kniha tzv. oddychovka. Zejména pro kočkomily. Obsahuje staré známé pravdy, které vam sdělí i babička čerpající pouze te zkušenosti a zdravého rozumu. Nicméně pár myšlenek je opravdu pěkných. Stojí za to za zastavit a udělat si čas a pohodu s touto knihou.

SueD
28.12.2020 5 z 5

Jako jo, je to zábavné, čtivé... Ale nic objevného, ani hlubokého. Jsou to prostá lidová moudra v lesklém obalu. Tohle vám řekne i vaše introvertní babička... Nicméně styl psaní autora je zábavný.

Rudolf14
25.12.2020 2 z 5

Vzhledem k hodnocení jsem asi od ní čekala více. :(