Dalajlamova kočka

Dalajlamova kočka https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169700/bmid_dalajlamova-kocka-Yzg-169700.png 4 1371 380

Dalajlamova kočka série

Maličkého kotěte, kterému hrozí nešťastný osud, se ujme samotný dalajlama. Kočička líčí svůj každodenní život v jeho těsné blízkosti. Stává se svědkem rozhovorů mezi dalajlamou a jeho hosty. Postupně poznává, v čem spočívá štěstí, a jak ho na cestě životem najít, což není pro žádnou živou bytost snadné. V laskavém příběhu často nechybějí humorné situace, kočka se tře o nohy hollywoodských hvězd a dělí se s námi o poznání, které získává v klášteře buddhistických mnichů. „Chci, aby i díky této knize lidé dospěli k tomu, že nejdůležitější je láska v různých podobách. Šťastní jste, když se staráte o druhé a dáváte jim lásku. To je jedna z nejúčinnějších cest ke štěstí,“ říká o Dalajlámově kočce její autor David Michie.... celý text

Literatura světová , Romány , Duchovní literatura

Vydáno: , Synergie

The Dalai Lama’s Cat , 2012

Sova15
05.04.2024 3 z 5

Jedna kniha ze "škatulky motivační". Moudra nám jsou předkládána pomocí kočky. Nic mě nepřekvapilo, proto jen 3 hvězdy.

Mathiola8
26.03.2024 5 z 5

Pěkné jemné myšlenky

jituliste
18.03.2024 4 z 5

Milá a pohodová knížka, myšlenky z budhismu jsou zde podávány tak, jak jsou budhisty vnímány, v podstatě jako cesta k sobě samému a osvobození od toho, co nás myšlenkově svazuje, s cílem dosáhnou spokojenosti. V knize jsou podány nenásilnou formou v rámci příběhu. odpočinková četba.

miša63
18.03.2024 3 z 5

Pěkný příběh o životě kotěte a myšlenky o buddhismu jsou zajímavě interpretovány, I když mě úplně neoslovily

Meg1
04.03.2024 5 z 5

Kniha mě pobavila, jemně popostrčila a dodala energii v šedivých dnech. Je psána s humorem a laskavostí. Najdete v ní příběh, napětí, zlo i dobro, které vždy zvítězí, jako je tomu v pohádkách. Ale na rozdíl od nich s návodem jak toto "zlo" překonat a s vysvětlením kde se bere a proč se s ním musíme setkávat. Základní myšlenky budhismu jsou začleněny do příběhu a krásně do něho zapadají. Co kdybychom do svého života začlenili jednu jedinou z nich?

felixek
03.03.2024 3 z 5

Jako velké milovnici koček mi připadalo zajímavé, že příběh byl vyprávěn právě kočkou. Ale hluboká moudra, která vyprávění provázela, ve mně vyvolávala dojem "poučné literatury". Přestože jsem se o budhismus nikdy přímo nezajímala, použitá moudra byla pro mě naprosto přirozená, nedozvěděla jsem se nic nového. Vhodné by to bylo snad pro mládež. Kromě pozitivních myšlenek tam byly podle mě i negativní - velmi mi vadí, když se někdo snaží předělat přírodu tak, jak by se to líbilo jemu, např. že šelmy nemají lovit, aby nikomu "neubližovaly"...

wikca
01.03.2024 5 z 5

Koketujete s buddhismem? A máte rádi kočky? Tahle kniha je pro Vás!
Jeska neboli Její Svátost kočka píše knihu o tom, jak vyrostla v buddhistickém klášteře. Její Svátost jí zachránila z ulice jako malé kotě a ona mu je od té doby dobrou společnicí. Jako kočka má možnost vyslechnout příběhy, které jsou směřované původně pouze Dalajlámovi, ale poví je jen nám čtenářům, nikomu jinému. Je to milá kniha, která nemá tendence být infantilní, naopak. Obsahuje základy buddhistických moudrostí a vede k zamyšlení se nad sebou a svým životem. Kniha mi ležela dva roky v knihovně a když jsem se konečně odhodlala ji přečíst, byla jsem mile překvapená, jak dobře se čte a co všechno jsem z ní načerpala.

Kolistka
29.02.2024 3 z 5

Kniha nenadchne, ale také neurazí. Odpočinkové čtení.

Kopretina
25.02.2024 2 z 5

Mno, kladu si otázku, co na té knize mnozí vidí. Za mě neurazí a nenadchne. Co se týče myšlenek z buddhismu, nejsem s nimi v rozporu, nicméně v porovnání třeba s křesťanstvím mi připadají plytké.

dlabikk
24.02.2024 3 z 5

Vtipná a milá knížka, ale to je vše. Jestli byla zamýšlena k seznámením se s budhismem, tak okrajově pro laiky jako jsem já, celkem splňuje očekávání. Bavil mě příběh kotěte vyrůstající po boku dalajlámy, ale nic, abych byla šťastnější jsem si z toho nevzala :o)

Simona317
21.02.2024 5 z 5

Ke knize jsem se dostala díky jógové terapii. Zakoupila jsem si ji, ležela mi doma dlouho a díky výzvě jsem ji už letos otevřela a nelituji. Doporučuji přečíst všem lidem. Ať jsou zdraví, nemocní, každý si najde určitou kapitolu, ve které bude vidět přímo sebe. Jaký problém u něj panuje a jak se ho odnaučit. I když si myslíte, že je vše u vás ok, doporučuji přečíst, protože se sami v nějakém příběhu najdete.

Iki1
17.02.2024 5 z 5

Precizně a čtivě sepsaný úvod do buddhismu pro nás laiky, kteří o tomto tématu mnoho relevantních informací nemáme. Po přečtení a popřemýšlení teď jen zbývá hodně nelehká cesta k tomu stát se opravdu lepším člověkem. Tak začněme třeba tím, že zkusíme každý den někomu udělat radost.

Jiruka Kareru
16.02.2024 5 z 5

Kniha která dokáže pohnout základními hodnotami člověka.

StihOMam
15.02.2024 4 z 5

Z mnoha důvodů se mi knížka doma posouvala na stále vzdálenější a méně přístupná místa v knihovně, než ji letos vytáhla na světlo čtenářská výzva. K mému velikému překvapení jsem pak zjistila, že schovávat ji byla nesmírná škoda!
Asi budu jenom opakovat recenze napsané dříve, když vám povím, že se jedná o vskutku krásný souhrn poznatků nebo různorodých přístupů k životu napsaných lehce, originálně a svěže, navíc s naprosto neuvěřitelně příjemnou, uvolňující energií. Příběhem vás sice provází kočka, ale nenuceně, až by se chtělo říci mile. Takže i nekočkaře toto buddhisticky laděné vyprávění potěší, a možná jim do duše vnese prchavý kousek štěstí.
4,5*

beruslava
08.02.2024 5 z 5

Příběh dalajlámova kočky má krásnou jemnou a laskavou energii, která mě pohladila na duši a srdci. Umí dojmout, ale ne kýčovitě. Moc povedená kniha!

HH77
07.02.2024 5 z 5

Zajímavá kniha. Hezky vysvětleny základy buddhismu vypravěne kočkou. Ze začátku jsem se stejně jako jeden z komentářů zde lekla toho, jak moc se v knize ji. Ale při bližším zamyšlení se domnívám, že i toto mělo své opodstatnění a význam. Myšlenek podnětných tam bylo spousty a nakonec tak dávám 5 hvězdiček.

ZuK1
06.02.2024 4 z 5

Milé a pohodové čtení, ve kterém nechybí humor a zároveň se čtenář dozví i něco o buddhismu.

KnihovniceVěra
04.02.2024 3 z 5

Lehká oddechová četba s poučeními, o kterých je zbytečné přemýšlet do hloubky. Například když na začátku dalajláma kárá kočku za to, že chytila myš, a místo toho jí nabídne konzervu Whiskas ... (ta je asi z čeho ?)

Deia
01.02.2024 3 z 5

Túto knihu som si už dlhú dobu chcela prečítať a konečne som sa k nej dostala. Ani neviem prečo, zjavne len kvôli mačke :D. A musím povedať, že trochu ma sklamala, čakala som asi niečo iné. Mačka ako hlavná postava mi úplne nesadla a to hovorím ako človek, ktorý zbožňuje mačky. Ale častokrát mi jej rozmýšľanie proste k mačke nesedelo - naozaj si nemyslím, že by sa hocijaká mačka cítila zle pre to, že ulovila myš, ani keď žije s dalajlámom. Taktiež mi to celé prišlo až príliš zjednodušené a prvoplánové - mačku niečo napadne, nejaký problém a hneď o ňom niekto rozpráva. Ako chápem, že autor musel nejak témy načať, len mi to nesadlo. Aj keď mnoho z tých tém bolo zaujímavých a hodných zamyslenia. Taktiež v knihe bolo dosť zaujímavých postáv - či už samotný dalajláma, jeho poradcovia alebo majiteľ kaviarne, kam mačka rada chodila. Kniha má aj ďalšie pokračovania, ale myslím, že tým už odolám. Ako nebolo to zlé, je to také milé poučné čítanie, len nie až tak pre mňa.

castiglione
01.02.2024 4 z 5

Dočetla jsem.
Zavřela jsem oči a začala příst.
Tolik krásných myšlenek.