Dakar 2010: Obrázky z pekla

Dakar 2010: Obrázky z pekla https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103368/mid_dakar-2010-obrazky-z-pekla-JOG-103368.jpg 5 4 2

Kniha popisuje Dakarskou soutěž v roce 2010 z pohledu českých týmů Czech Dakar Team, Loprais Tatra Team a zejména KM Racing, jehož je autor Josef Kalina členem. Soutěž je zde zaznamenána den po dni

Literatura naučná , Sport

Vydáno: ,

mira.l
02.03.2024 4 z 5

Petr Lusk dělá krásné fotky, o tom není pochyb. Josef Kalina píše o Dakaru poutavě, to je také známá věc. Pořídil jsem si tuhle knihu, prohlédl. Hmm, textu tam moc není, to půjde rychle. A šlo. Šlo to o to rychleji, že mě po asi prvních dvou dvoustranách textu (kterého tam opravdu moc není) napadlo vzít do ruky Kalinovu Dlouhou, křivolakou cestu a nalistovat příslušný ročník. No a při tom jsem zjistil, že text v obou knihách je tak z 85% stejný. S hodnocením jsem váhal někde mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, nakonec za ty fotky ty čtyři dám. I když i ty fotky jsou trochu chaotické. Poněkud divně uspořádané, třeba fotka Tatry A. Lopraise, který v tom ročníku vypadl asi ve třetí etapě, je skoro na konci knihy, u některých fotek popisky jsou, u některých ne, je to takové zvláštní. Takže jsem to přečetl, prohlédl fotky, a dávám na bazar. Tolik místa opravdu doma nemám.
A ještě jeden poznatek. Chtělo to dát před vydáním přečíst někomu, kdo ví (aspoň trochu), kde a jak se ve větách píšou čárky. Protože je to podobné jako v Dlouhé křivolaké cestě. Tohle panu Kalinovi opravdu moc nejde.

Martin_Happy
19.01.2012 5 z 5

Výborná kniha napsaná opravdu poutavě. Přečetl jsem jí doslova jedním dechem

automobilový sport Rallye Dakar

Autoři knihy