Daisy Jones & The Six

Daisy Jones & The Six https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443907/bmid_daisy-jones-a-the-six-h3H-443907.jpg 4 857 233

Datum 12. července 1979 s sebou přineslo rozpad jedné z nejslavnějších rockových kapel 70. let. Co vedlo všech sedm členů skupiny k tomu, aby se nečekaně a navždy rozešli? Teprve po několika desetiletích podává každý ze zúčastněných muzikantů své vlastní vysvětlení. Zpěvačka a písničkářka Daisy Jones se po společném turné chystá spolupracovat s kapelou The Six a jejím frontmanem Billym Dunnem na novém albu. Setkání dvou silných a mimořádně talentovaných osobností nemůže zůstat bez následků pro celou skupinu. Na jedné straně stojí osobní sympatie a antipatie, na straně druhé závislosti a tvůrčí vypětí. Všichni si užívají uvolněnou atmosféru kalifornských hudebních klubů a nahrávacích studií i život na turné, avšak hudební producenti mají své vlastní zájmy. Příběh inspirovaný světoznámou kapelou Fleetwood Mac zobrazuje vrcholnou éru rockové hudby v sestřihu fiktivních rozhovorů.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kontrast Vintage

Daisy Jones and The Six , 2019

terryaknihy
04.02.2021 5 z 5

Zpočátku jsem byla lehce skeptická, protože kniha je psaná formou rozhovoru se všemi členy kapely a pár vedlejšími postavami s autorkou. Ale musím říct, že tím ta kniha byla zajímavá a četla se velmi rychle. Autorka nás zavedla do světa rock’n’rolu, sexu, alkoholu a hodně drog.. Vážně hodně drog. Každá z postav měla svůj příběh a líbilo se mi, jak se postupně prolínal. Díky velké čtivosti jsem každou otočenou stránkou byla víc a víc zvědavá, co kapelu čeká dál. Jaký osobní život čeká postavy.
Mou nejoblíbenější postavou se nestala Daisy, ale Camila (manželka Billyho). Byla nehorázně odvážnou a milující ženou, to se mi na ní velmi líbilo. Kniha je mým největším překvapením loňského roku a já se přikládám ke všem kladným recenzím, které o ni kolují.

Adýsek
03.02.2021 5 z 5

...Kniha, co mě emočně rozložila

Trochu jsem se zděsila, že má kniha obsahovat sex, drogy alkohol, během čtení jsem ale zjistila, že všechny tyto momentálně "nevhodné" položky, nám velice realisticky dokreslují 70. léta. A já, jakožto někdo, kdo v sedmdesátkách ještě nežil, jsem si mohla lépe představit tehdejší hudební scénu, myšlení téhle generace a celkově tu dobu.

Když jsem četla recenze na tuto knihu, hodně se psalo, že je to hrozně realistické, připadáte si, jako byste znali každé slovo a každou notu písniček od The Six, znali členy a chtěli, jakožto velcí fanoušci, vědět, CO stálo za jejich rozpadem. Můžu říct, že tak to přesně bylo. Kniha je sice psaná v rozhovorech, ale soucítíte s každým členem a budujete si k nim vztah - ne vždycky ale kladný, a to je na tom právě hustý - autorka vám nevnucuje a nepřikrášluje jednu postavu, naopak vám ukazuje světlé i tmavé stránky každého člena. Jejich problémy. Taky nikoho neobhajuje, nechává příběh plynout a vy jen sledujete názor každé postavy. A z nikoho nedělá dokonalého. Taky ukazuje, že za zástěrkou slávy se neskrývá jenom radost, peníze a přátelství, ale taky závist, nenávist, smutek, bolest.

Za mě jedna z nadprůměrných knih, která je nacpaná emocemi. Ze začátku mě trochu nebavila, ale jen si počkejte.

Turné je rozjeté, vztahy napjaté, kapsy nacpané drogami, neopětované city a natěšení fanoušci.
S chutí do toho.
4,5/5

dadulik
02.02.2021 5 z 5

Dávam 5 hviezd za nápad, za originalitu a za to, že aj keď viete, že táto skupina v skutočnosti neexistuje, miestami sa stane, že na to pozabudnete, pretože to prostredie, a všetky tie detaily sú dotiahnuté do dokolalosti ????

Lejčís
01.02.2021 4 z 5

Možná za to může ten obří boom, kterej kolem této knihy byl, ale tak nějak jsem čekala víc. Plusové body však dávám za zpracování - ty rozhovory jsou tak neskutečně propracované, že máte opravdu pocit, že je to realita. Já jsem člověk, který se řídí heslem: nesuď druhé, nejsi soudce ani bůh a do hlavy těm lidem nevidíš.. ovšem postavy v knihách jsou napsány právě od toho, abychom je soudili, abychom se s nimi ztotožňovali či je hejtili. Tady v té knize mě to však k soudům nepustilo. Jisté chování některých postav mi bylo proti srsti, ale nedokázala jsem je za to odsoudit, protože mi přišli tak skuteční. Měla jsem pocit, že čtu o skutečné kapele.
Kniha je plná velmi hlubokých myšlenek. Běžně moc nelepíkuju, ale v téhle knize mám víc lepíků, než kolik jsem kdy do knihy vůbec nalepila. Nesmím opomenout perfektní atmosféru 70. let v Americe, narazíte tu i okrajově na historické události té doby - převážně válku ve Vietnamu a hnutí odporu proti násilí. A také na obrovské množství drog (polovinu z nich jsem ani v životě neslyšela).
Nicméně knihou mého života, jak se píše na přebalu, se Daisy Jones & The Six nestane :)

farys_books
01.02.2021 4 z 5

O téhle knížce jsem věděla jen to, že je o rockové kapele, nic víc.
O to víc jsem byla překvapená, hlavně formou "výslechu" různých postav.
Ze začátku mě však knížka tolik nebrala, což se ale naštěstí později změnilo. Knížka mi potom přišla velmi reálně napsaná, až jsem si musela připomínat, že kapela The Six nikdy neexistovala a je to jenom příběh - i když založený na osudech reálné kapely.
Mínusem pro mě byly postavy, skoro ani jedna mi nebyla sympatická - nejlepší byla asi Daisy, ale u té mě často štvalo její chování. No a největším problémem za mě byly drogy. Jasně, vím, že to k té době patří, ale tady v knize bylo jejich užívání popsáno stylem "je přeci úplně ok brát drogy, dokud to nijak extra nepřeženeš". Fuj. Neberte drogy.
No a nakonec musím vyzvednout krásné grafické zpracování - obálka, předsádka. Plus příjemným překvapením byly texty většiny písniček, o kterých se v knize mluvilo.

spencer
29.01.2021 5 z 5

Tak toto byla neskutečná jízda!
Neuvěřitelný příběh, který mě naprosto pohltil. Jeden z nejlepších, který jsem kdy četla. Po Sedmi manželích Evelyn Hugové jsem myslela, že nemůže přijít nic lepšího...mýlila jsem se. Autorka opět předvedla své neuvěřitelné vypravěčské schopnosti a jsem velmi zvědavá, s čím přijde příště. Doporučuji:)

TheMelorry
27.01.2021 5 z 5

Měla jsem obavy z netypické formy, kterou je kniha napsána a můžu říct, že zbytečně. Překvapivě je vše velmi čtivě napsané a jednotlivé promluvy postav opravdu působí autenticky. Jejich vyprávění plyne naprosto přirozeně, skvělé jsou situace (nejedna), kdy si členové skupiny zcela zásadně protiřečí, každý si pamatuje svoji verzi, které nehodlá vzdát.
Z celé knihy je úžasně cítit atmosféra 70. let - sex, drogy, rokenrol, prostředí hudebního průmyslu. Člověku se nechce věřit, že žádná skupina neexistovala. Já bych rozhodně byla jejím fanoušek.

Pája699
27.01.2021 3 z 5

Ze začátku jsem měla s knihou trochu problém se do ni začíst. Styl psaní formou rozhovoru mi moc nesedl, ale pak jsem si na to zvykla a nakonec jsem zjistila, že je už konec knihy :-) Kniha má úžasnou atmosféru a jako bych byla na živém koncertu. Příběh o tom, jak v sedmdesátých letech vznikla jedna kapela, která to dotáhla až navrchol. Příběh ze života všech aktérů. Jako jooo samý drogy, sex, alkohol, večírky a rokenrol. Bohužel i tak knihu hodnotím jako průměr. Být celbritou a žít s celebritou, není žádný med.

Nikusha
25.01.2021 3 z 5

Já vlastně původně myslela, že je to jen nějaký román o smyšlené kapele. Pak jsem knížku začala číst a říkám si aha okej tak to je asi biografie o kapele, která mi nějak unikla. Zmátly mě autentické kluby a všechny zmínky o známých kapelách. Dokonce jsem se snažila si Daisy i The Six vyhledat. Pak mi došlo, že je to fakt jen román :D Takže do poloviny jsem byla zmatená a pak jsem si to jen tak užila. Musím říct, že Billy mi byl strašně nesympatický. Každopádně koho tato kniha zaujala, tak doporučuji spíše pravé auto/biografie. Třeba Janis Joplin, The Doors, Jimi Hendrix... já přečetla snad všechny možné umělce a nedá se to srovnat. Ale dobrý nápad, takže proč ne. Za mně průměr.

luca321
24.01.2021 1 z 5

Tahle kniha byla pro mě velkým zklamáním. Hrozně jsem se na ni těšila. Žádnou postavu jsem si neoblíbila, nebyl tam žádný jejich vývoj. Romantická linka mě taky nijak nenadchla. Čtení pro mě bylo docela utrpení, málem jsem ji ani nedočetla. Jediné, co musím pochválit je forma psaní, jakoby rozhovorů, to se mi fakt líbilo.

Cleo De Nile
24.01.2021 5 z 5

Není to kniha pro každého, a mrzí mě, že si to v Dobrovském neuvědomili dřív, než do její propagace narvali tolik peněz. Já osobně jsem si ji zamilovala. Nesnášela i milovala jsem Daisy, Billyho a Grahama. Warren byl fajn, Pete mě nijak neoslovil a Eddie mě vyloženě štval, a naopak Karen byla z celé bandy mojí nejmilejší, vlastně jsme si v mnohém podobné. Tahle jízda plná rocku, drog, chlastu, sexu a špatných rozhodnutí stála za to. Forma rozhovorů tomu také slušela, ale myslím, že to je právě věc, která se nemusí líbit všem. Jo a... minimálně Regret Me bych někdy vážně ráda slyšela. :)
Závěr byl taková krásná tečka za celým příběhem, jenom bych, pravda, přála "autorčině" mamince lepší konec. Byla to neskutečně silná a statečná žena, já bych to na jejím místě nedokázala.

SilvieSisinka
24.01.2021 4 z 5

Knihu mě nadělil Ježíšek a já ji pořád odkládala na později.Uprimne jsem si říkala to bude kravina.Nakonec mě kniha velmi bavila i přes to že já čtu jen detektivky.Tohle bylo také napínavé,jak detektivka.Bylo tam od všeho něco sex,drogy,hudba.Zapletka knihy a její postavy jsou naprosto úchvatně ztvárněné.

linda2125
24.01.2021 5 z 5

Sex, drogy a rokenrol!

"Rokenrol je o první noci s novou holkou. Ne o tom, jak se někdo miluje se svojí ženou."

Výborná kniha napsaná netradiční formou rozhovoru s aktéry. Zajímavé číst, jak každý z nich viděl události po svém.
Doporučuji.

lemai
23.01.2021 5 z 5

Tak tohle byla paráda, knihu jsem si fakt užila.
Myslím, že je povinností pro všechny rockerské a rockenrolové duše. Při čtení této knihy jsem si vzpomněla na nechvalně známý Klub 27. Pro ty co neví, jsou to legendy jako byla například Janis Joplin, Kurt Cobain nebo Amy Winehouse co zemřeli ve svých 27 letech.
Daisy Jones and The Six proletěla sociálními sítěmi jako uragán a myslím, že právem. Originalita se nemůže zapřít. Je to asi první kniha, ve formátu rozhovorů, kterou jsem četla.
Po dočtení jsem sama vytáhla svou kytaru, kterou mám už 21 let.
5/5

FejKýý
21.01.2021 3 z 5

Tak kde začít.. Tahle spisovatelka je opravdu pro mě hodně oblíbená. Proto jsem do knihy také šla. I když kolem knihy bylo velké haló, neměla jsem očekávání, nezaujala mě kniha jak obálkou tak i anotací. Říkala jsem si ale že třeba mě kniha právě překvapí, když nemám žádná očekávání.. Opak se stal pravdou. Kniha byla za mě docela zklamání. Pořád jsem si říkala "musí se mě přece líbit, psala ji Jenkins, od ní se mě ty knihy líbí". Líbí ale ty předešlé tři, tahle se mě moc nelíbila a je pravda že od těch tří se hodně liší. Je samozřejmě skvěle napsaná a výborně čtivá jako ty její předešlé ale prostě mě to nechytlo. V příběhu jsem neměla oblíbence, nikdo mě ani neštval, všichni mě byly jedno. Jen jsem si říkala "ach Daisy, přestaň fetovat" nic víc. Kolem strany 200, už začala krizička a já ji prostě musela na den odložit. Nechtělo se mi do ní. Nyní čtvrtý den co jsem ji četla jsem dočetla a jsem ráda že to mám z krku. Kniha má kolem 350 stránek, já bych to tak osekala. I klidně jen na 200 stran. Vím že se k ní už nikdy nevrátím ale ve sbírce si ji nechám. Nakonec se mě ta obálka líbí a jak jsem psala je to přece Taylor Jenkins Reid. Nicméně přemýšlela jsem nad svým hodnocením, že přece musím dát vyšší ale blbost. Nehodnotím přece autorku ale knihu a víc než kolik jsem ji dala ji opravdu dát nemohu. Nechápu to vysoké hodnocení docela.. A čekala jsem divočejší rock teda. Když jsem si pak vyhledala tu skupinu kterou je to inspirováno, tak to zas tak velký hity podle mě nebyly, jak bylo v knize popisováno.

Danago
20.01.2021 5 z 5

Myslím, že vše bylo napsáno. Knížka mě opravdu dostala, nic jsem od ní nečekala a potom jsem se od ní nedokázala odtrhnout.

Peprmintka
19.01.2021 3 z 5

Osobně jsem si knihu přejmenovala na "Skvělá kapela The Six a blbka Daisy Jones." Nepochopila jsem, co na ní všichni viděli. Já ji neměla ráda už od druhé strany a dala jsem tomu šanci jen proto, že kluci byli v pohodě. To si vážně nikdo nevšiml, že přišla, uzmula si album, kapelu, tu rozložila a zase si odkráčela? A miloval by Billy Camillu, kdyby věděl, co udělala? No, nevím. Celou dobu mi byla sympatická postava Karen, ale její poslední větou to autorka zabila. Nápad na texty písniček na konci je dobrý, ale na to, že to má být rocková kapela, mi přijdou hrozně ukňourané. Zajímalo by mě, jak si autorka představovala, že mají v reálu všechny znít. Ráda bych si je poslechla.
Forma mi nevadila. Jen mi tam chybělo nějaké napětí, gradace. Četlo se to jako dlouhý rozhovor v novinách.
Když si ji přečtete fajn, ale když ne o nic zásadního jste nepřišli.

Peace
16.01.2021 5 z 5

"Bylo to šíleně vzrušující, zpívat jen tak. Zpívala jsem slova, která jsem sama hluboce cítila. Písničku, kterou jsem sama složila a která byla moje vlastní.
Viděla jsem, jak mě lidi v první řadě poslouchali a rozumí mi. Byli to cizinci, lidi, které jsem viděla poprvé v životě. Přesto jsem se s nimi cítila ve spojení víc než s kýmkoli jiným do té doby.
Právě to jsem na hudbě vždycky milovala. Ne různé zvuky ani dav nebo tu zábavu kolem, ale slova - emoce a příběhy - pravdu, kterou člověk může najednou vypustit z úst.
Hudba může člověka otevřít, víte? Dokáže člověku rozorat srdce a hrabat v něm, dokud z něj něco nevydoluje."

Pro milovníky hudby a čtivých příběhů je tato kniha ideální volbou! Mé rockové srdce při čtení plesalo :)

marlenkaXX
15.01.2021 3 z 5

škoda, že tato kniha není o skutečné kapele, měla jsem chuť najít si jejich písničky. Kniha e čtivá, dobře napsaná, stránky rychle utíkají.

Fortuna7
14.01.2021 4 z 5

Tahle kniha ke rocková jízda od začátku do konce. A ten konec! To jsem nečekala... Moc se mi líbilo zpracování knihy, protože příběh je vyprávěný jako rozhovor. Doporučuji