Daisy Jones & The Six

Daisy Jones & The Six https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443907/bmid_daisy-jones-a-the-six-h3H-443907.jpg 4 854 231

Datum 12. července 1979 s sebou přineslo rozpad jedné z nejslavnějších rockových kapel 70. let. Co vedlo všech sedm členů skupiny k tomu, aby se nečekaně a navždy rozešli? Teprve po několika desetiletích podává každý ze zúčastněných muzikantů své vlastní vysvětlení. Zpěvačka a písničkářka Daisy Jones se po společném turné chystá spolupracovat s kapelou The Six a jejím frontmanem Billym Dunnem na novém albu. Setkání dvou silných a mimořádně talentovaných osobností nemůže zůstat bez následků pro celou skupinu. Na jedné straně stojí osobní sympatie a antipatie, na straně druhé závislosti a tvůrčí vypětí. Všichni si užívají uvolněnou atmosféru kalifornských hudebních klubů a nahrávacích studií i život na turné, avšak hudební producenti mají své vlastní zájmy. Příběh inspirovaný světoznámou kapelou Fleetwood Mac zobrazuje vrcholnou éru rockové hudby v sestřihu fiktivních rozhovorů.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Kontrast Vintage

Daisy Jones and The Six , 2019

Sony9
02.01.2022 3 z 5

Ráda čtu biografie, takže styl knihy mi naprosto vyhovoval, líbila se mi, vystihuje dle mého naprosto i atmosféru ve světě drog a tvrdší hudby. ALE…. Moc mi chybí zhudebněné nahrávky. Autorka popisuje hlas Daisy Jones, melodičnost písní.. Ovšem těžko se to představuje, když není možnost si to poslechnout. Za to strhávám hvězdičky, přijde mi to jako škoda.

Adel822
02.01.2022

(SPOILER) Ke knize jsem přistupovala velmi skepticky protože jsem popravdě mněla pocit jako bych byla donucena sociálními sítěmi tuto knihu číst ( samozřejmě to tak nebylo jen jsem hodně ovlivnitelná médii ) ale díky za to protože kniha mně naprosto uchvátila, byla čtivě napsaná stránky ubíhaly tak rychle že než jsem se nadála byl konec knihy. Jediné co mi na knize ze začátku dělalo problémy byly postavy nedokázala jsem přiřazovat k jménům jejich stav v kapela. Na knize mně velmi překvapilo zjištění kdo byl její vypravěč a také to jak se Daisy dala na konci do pořádku a jaká úžasná žena se zní stala. Postava která mně v knize zaujala úplně nejvíc byla Simon obdivuju jak to mněla v hlavě srovnané a také její vztah k Billymu jak ho dokázala navést na správnou cestu a přitom ho nemanipulovat a být k němu stále upřímná a hlavně ho pořád tak strašně milovat možná to vyzní směšně ale je to pro mně velký vzor, také ten konec mně dostal jak Simon nenápadně Billa postrčila znovu k Daisy no jak říkám obdivuhodná žena. Celý příběh mně velmi pohltil a vtáhl, určitě moc doporučuju a doufám že se všem bude líbit tak jako mně a už se těším na další knihy od této autorky a doufám že mně nezklamou.

anndrra
16.12.2021 2 z 5

Asi jsem rozbitá, za sebe musím říct, že taková pecka to teda zas nebyla a občas jsem se musela do čtení nutit.
Možná za to nicméně mohla právě Daisy, kterou jsem od samého začátku vysloveně nesnášela. Byl to rozmazlenej zpovykanej spratek na přes držku. Můžete namítnout, že se jí rodiče nevěnovali, ale to vlastně nevíme. Byl to jen její subjektivní pocit a vzhledem k tomu, že její subjektivní pocity byly vlastně celou dobu jen o tom, že ji nikdo nemá rád, možná to tak vůbec nebylo. V závěru bych řekla, že mi to místy přišlo jako vykrádačka filmu Age of rock a dokumentu Hnüs

Kniho_holka
13.12.2021 4 z 5

Možná je to tím, že jsem díky tak vysokému a nadšenému hodnocení měla moc vysoká očekávání, možná je to tím, že bývám na takto hodnocené knihy přísnější, ale vážně nechápu, proč z ní tolik lidí spadlo na zadek. Ne, že by byla špatná, to ne. Je dobrá, moc dobrá. Má atmosféru, forma interview se mi líbila, ale postrádala jsem nějakou hlubší myšlenku, to, z čeho si mám sednout na zadek. Jasně, každá kniha něco takového mít nemusí a přesto může být velice dobrá, ale vzhledem k tomu, že se mě lidé z KD snažili přesvědčit, že Daisy Jones & The sice je svatý grál mezi knihami, jsem čekala něco víc.

petrarka72
08.12.2021 5 z 5

Sex, drogy a rokenrol. Láska, (ne) závislost a mlčení v pravý čas. Tu a tam to drhne, kdyby měla kniha o sto stran méně, bylo by možná lépe - ale víte co? Postavy jsou napsané skvěle - která je ta hlavní, pochopíte až na konci - (ne) dialogy fungují a finále je dechberoucí.

marina4088
08.12.2021 5 z 5

Takhle knížka byla nářez od začátku do konce. Nevím proč, ale hodně jsem se jí vyhýbala, ale nakonec jsem neodolala.. A naprosto skvěle jsem udělala!

Skoro vůbec jsem totiž nevěděla, do čeho jdu. A ke konci jsem googlila, jestli tahle kapela doopravdy existuje.

Autorka psala tak skvěle, že jsem se doopravdy cítila, jak kdyby byli postavy reálné. Prožívala jsem s nima každou emoci, dokázala se vcítit tak nějak do všech, všichni byli skvěle popsaní. Taky se mi líbil nezvyklý styl vyprávění - něco takového jsem četla poprvé a bylo to skvělý.

Sice se tu stále dokola opakovaly věci jako sex, drogy, Rock'n'Roll. Ale vždyť o tom tahle doba přesně byla, no ne? Nikdo to nebral tak, jak se to bere teď.

Největší srdíčko pro mě byla Daisy. Byla nezkrotná, nespoutaná, drzá, nebojácná, krásná. smutná, kreativní, energetická.. A všechny její vlastnosti k ní perfektně pasovaly a krásně se promíjí v příběhu.

Samozřejmě jsem si v knížce poplakala, to ani jinak nešlo. Kniha ke všemu obsahuje strašně moc nádherných myšlenek a citátů, že nad některými človek opravdu chvíli seděl a začal přemýšlet sám o sobě. Nevím co víc k tomu řict. Prostě to miluju.

Er.es
29.11.2021 5 z 5

Dlouho jsem kolem této knihy chodila. Na první pohled blbá obálka, anotace k zamyšlení, jestli chcete číst román založený na rozpadu nějaké vymyšlené skupiny.

Na konci jste tak zblblí, že googlíte na netu skupinu The Six...

Kniha mě mile překvapila a mrzí mě, že jsem ji nedala šanci už dříve.
Je to originálně pojaté, postavy se vám v hlavě zhmotňují, čtete o drogách, cítíte jejich účinek, čtete o nekončící párty jedné skupiny na vrcholu, a cítíte, že paříte s nimi. Čtete o rock’n’rollu a cítíte, jak vám hudba pomocí slov na stránkách proudí celým tělem a představujete si, jak asi zněly jejich vytvořené písničky.

A hlavně cítíte tu lásku, která byla v 70.letech vnímána drogami, sexem, hudbou a slovy skrz songy, vyjadřující to, jak se zrovna cítíte na prd, ale na venek vystupujete jako král/ovna, které nic nechybí.

Čtení bylo boží! Fakt boží a na konci, kdy vás to dojme jako prase, se musíte proliskat, že je všechno výmysl a píseň "Aurora" od skupiny The Six vážně na youtube nenajdete...

Gustikis
27.11.2021

Strhující večírek od začátku do konce. To se čte vážně samo.

emve
19.11.2021 4 z 5

Tahle knížka je fakt super - pohodové a zajímavé čtení. :) Jak slibuje anotace, je to jízda od začátku do konce. Je především originálně psaná, místy vtipná a zábavná, místy smutná, ale silná.. Určitě doporučuji, protože mě upřímně velmi pozitivně překvapila. Je v ní víc, než se na první pohled zdá.

MonaR0se
18.11.2021

Daisy Jones & The Six je kniha, ktorá sa vryla do môjho srdca a už navždy v ňom bude mať svoje miesto. Zamilovala som sa do nej a stala sa pre mňa výnimočnou. Zarezonovala vo mne najmä tým, že pôsobila tak skutočne/surovo/reálne.

Daisy Jones aj členovia kapely The Six sa stali pre mňa skutoční ľudia z mäsa a kostí - tak dokonale autorka píše. Emócie boli hmatateľné z každého riadku a z knihy o sexe, drogách a rokenrole sa postupne stávala rocková balada, z ktorej som mala každú chvíľu zimomriavky.

Daisy Jones & The Six je kniha o ľuďoch závislých na hudbe, láske, rodine, priateľstve, sexe a drogách. O ľuďoch, ktorí boli výnimoční, no predsa ľudskí. O chybách, ambíciách, sebectve, sláve, talente a celkovo o živote. O ľuďoch, ktorí sa vyvíjali, padali a opäť vstávali. No pre mňa to bola najmä kniha o jednej výnimočnej žene. O žene s neskutočnou duševnou silou, nezlomnou vierou a obrovskou láskou v srdci. O žene, ktorá všetko zmenila. O žene, ktorá už od začiatku nanápadne vynikala nad ostatnými a ktorej boli venované aj posledné riadky príbehu, z ktorých ma až zamrazilo. A nie, nebola to Daisy Jones...

Ak máte chuť prečítať si knihu, ktorá je iná..., ktorá je výnimočná - kniha Daisy Jones & The Six takou knihou jednoznačne je.

ElInWonderland
16.11.2021 4 z 5

Nevěděla jsem co úplně od knihy očekávat, ale stylem jak je napsána je skvělá a ano příběh je o tom co by jste od rockové kapely čekali, ale nedá se od toho odtrhnout. Konec mě dokonce dojal a bylo mi smutno, že už to končí. Kniha se celkově dost povedla, je čtivá a působí věrohodně.

v.michlickova
10.11.2021 5 z 5

O MŮJ BOŽE! Miluju to! Celou dobu, když jsem tuto knihu četla, jsem myslela na kapelu Queen, kterou naprosto miluju a představovala jsem si, jak by třeba vypadalo, kdyby se tyto dvě kapely pustily společně do nějakého songu. No naprosto skvěle napsané, na milion procent věrohodné, postavy opravdu skvěle vykreslené. Moc se mi líbilo, jak díky rozhovorům vycházelo na povrch, že vlastně každý danou situaci viděl úplně jinak. No bomba prostě upřímně ani nevím, jak to přesně popsat. Tohle prostě musíte číst!

Simstr
10.11.2021 4 z 5

Za mě veliké překvapení. Sáhla jsem po knize na doporučení od kamarádky. Chvíli jsem si zvykala na styl psaní, ale pak už to jen jelo. Autorka z toho vytřískala co se dalo :-)

rilajaan
06.11.2021 4 z 5

Odlišný styl psaní, který mě nadchl. Krásně je vidět, rozlišné vnímání stejné situace.

MíšaS.
19.10.2021 5 z 5

O knize jsem věděla, ale nevěděla jsem, jakým stylem je psaná. Musím říct, že jsem si čtení maximálně užila. Vzpomněla jsem si, jak jsem se kdysi koukala na hudební stanici VH1 a tam dávali pořad Band reunited, nebo tak nějak, a bylo to o skupinách ze 70., 80., a začátku 90. let, které se rozpadli. Oni tam dělali rozhovory s členy skupiny, rodinnými příslušníky, pracovníky nahrávací společnosti a tak, a vlastně dali dohromady takový příběh. A v druhém díle se zeptali skupiny, zda by byla pro, aby se udělal koncert po letech pro všechny fanoušky. Takže se sešla opět celá kapela a bylo hezké vidět, jak dokázali hádky hodit za hlavu a užívat si jen společnou muziku. Takže tohle mi tato kniha připomněla a proto jsem si jí skvěle užila. Celou dobu jsem také přemýšlela, jestli taková skupina opravdu existovala, nepřečetla jsem si přebal knihy, anebo jestli je to jen smyšlené. A jak píšou i tady v popisu, když jsem si to dala dohromady, tak mi napadla tahle skupina, že by to mohlo být napsáno podle ní.
Nevím, jestli vůbec dává smysl, co píšu, ale to nemění nic na tom, že jsem si čtení doopravdy užila a jsem ochotná dát knize 5*.

Josefie
15.10.2021 5 z 5

,,Když vám vykládají, proč by člověk neměl brát drogy, na jedno se vždy zapomíná. Nikdo vám neřekne: ,Když budete brát drogy, začnete spát se všelijakýma debilama.' Tohle by se lidem mělo říct."

Chápu proč tahle knížka byla cca před rokem jedno velký BUM. Je to něco novýho, podobnou věc jsem ještě nikdy nečetla. Kniha je psána ve formě rozhovoru se členy kapely, zvukaři, s manažery,... Skvěle popisuje sedmdesátá léta plná sexu a drog. Také se v ní dozvídáme jaké je to za zákulisím rockové kapely, na jejím největším vzestupu.

Takhle si představuju oddechovou knihu, bylo to kraťoučké, chtěla bych říct i jednoduché - ale - Kniha vypráví o několika vážných tématech, ať je to závislost na drogách, láska k nesprávnému člověku, nebo neplánované těhotenství. I přesto bych ji zařadila do kategorie "oddechové". Člověka příběh nachvilku pošle o padesát let zpátky, kde si může užívat život rokenrolové hvězdy a zapomenout tak na vlastní problémy.

Na obálce stojí: ,,Všichni tam byli. Každý si to pamatuje jinak." Evokovalo to ve mně že se jedná aspoň trochu o detektivní příběh, ale o ničem takovém to není. Vyprávění hlavních postav z jejich pohledů se od sebe tolik nelišilo, šlo spíše o úsměvné krátké momenty než nějaká dramata zamávající celým příběhem, takže ,,Každý si to pamatuje jinak" je klasický lákadlo v anotacích, který v nás vyvolá velký naděje a potom skoro nic z toho.
Nebo to bylo myšleno, že se každý v té době potýkal s jinými problémy? To spíš

Od konce jsem si toho tolik neslibovala a proto mě mile překvapil. Hezky se to zakončilo. Člověk zažil na vlastní kůži význam "třešnička na dortu"

iiiccc
01.10.2021 3 z 5

Z téhle knihy jsem trochu na rozpacích. Je to originální námět příběhu, který je napsán neobvyklou formou výpovědí jednotlivých zainteresovaných osob. Navíc se to výborně četlo. Ale obsah to v podstatě nemělo žádný, jen takové plácání. Navíc mě zklamal konec. Byl příliš rychlý, stručný a v podstatě opět o ničem.

Lely
28.09.2021 5 z 5

Bavil mě styl jakým byla kniha napsaná, forma rozhovorů se četla lehce a děj ubíhal.
Za mě velice povedená kniha, která se četla skoro sama.

Eile-en
22.09.2021 4 z 5

Hype, který se prý kolem knihy odehrával, se mi nějakým způsobem úplně vyhnul, takže jsem vlastně ani skoro nevěděla, do čeho jdu :)
Kniha mě zaujala především z toho důvodu, že se odehrává v hudebním průmyslu a věděla jsem, že bude zajímavé sledovat chování a rozhodování postav.
Někdo by mohl říci, že se jedná o klišé - rocková kapela snažící se stát hvězdou, drogy, sex, deprese.... Ano, ale vše, co se odehrávalo mělo spád a kniha byla neuvěřitelně čtivá. Přišlo několik trochu šokujících okamžiků a od začátku do konce jsem byla napjatá, jak kapela dopadne. Celý příběh jsem zhltala za tři dny a ráda si jej přečtu znovu - mám v plánu si vyznačit myšlenky, které mi přišly pravdivé a zajímavé.

helena842
21.09.2021 5 z 5

Ke knížce jsem se dostala úplně náhodou a jsem za to ráda. Četla jsem jí prakticky jedním dechem, opravdu velmi zajímavý a čtivě napsaný příběh. Doporučuji.