Daisy Jones & The Six

Daisy Jones & The Six https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443907/bmid_daisy-jones-a-the-six-h3H-443907.jpg 4 857 233

Datum 12. července 1979 s sebou přineslo rozpad jedné z nejslavnějších rockových kapel 70. let. Co vedlo všech sedm členů skupiny k tomu, aby se nečekaně a navždy rozešli? Teprve po několika desetiletích podává každý ze zúčastněných muzikantů své vlastní vysvětlení. Zpěvačka a písničkářka Daisy Jones se po společném turné chystá spolupracovat s kapelou The Six a jejím frontmanem Billym Dunnem na novém albu. Setkání dvou silných a mimořádně talentovaných osobností nemůže zůstat bez následků pro celou skupinu. Na jedné straně stojí osobní sympatie a antipatie, na straně druhé závislosti a tvůrčí vypětí. Všichni si užívají uvolněnou atmosféru kalifornských hudebních klubů a nahrávacích studií i život na turné, avšak hudební producenti mají své vlastní zájmy. Příběh inspirovaný světoznámou kapelou Fleetwood Mac zobrazuje vrcholnou éru rockové hudby v sestřihu fiktivních rozhovorů.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kontrast Vintage

Daisy Jones and The Six , 2019

Mišpule9918
21.08.2022 5 z 5

Od knihy jsem nic nečekala. Jen jsem věděla že se lidem líbí. Měla krásné ohlasy.
Už jsem knihu koupila před rokem a až teď na ní přišla řada.
Byla jsem příjemně překvapena. Chytla mě od začátku a držela mě do konce.
Pohladila mě po duši. Byli tam myšlenky o kterých jsem chvíli přemýšlela.
Myslím si že ke knize se ještě vrátím.

aquaver
17.08.2022 5 z 5

Tohle je první kniha co jsem od autorky četla. Dlouho jsem zvažovala jestli se do toho vůbec pustit, ale byly na to dobré ohlasy a zvědavost vyhrála... Takže jsem to riskla a knihu si pořídila... A za to rozhodnutí jsem vděčná. Jak už tady někdo níže psal, u knihy jsem si celou dobu připadala jako u dokumentu. Ani chvíli jsem se nenudila. Rozhodně si přečtu nějakou další knížku od autorky. Snad co nejdříve.

Restang
08.07.2022 5 z 5

Dočetla jsem, co napsat, kdo čeká veledílo bude mít připomínky, kdo nečekal nic, bude třeba kladně překvapen jako já .. Čtivé, originální, skvělé, dojemné ke konci, rock a metal je má srdcová záležitost od mládí, toto je popsání začátků éry rockenrolu a jedné kapely, co víc napsat než že dávám 5*

Criosphinxx
06.07.2022 5 z 5

Knihu jsem přečetl asi za dva dny a někdy si dám stopro repete, pač to bylo skvělé!

Je to psáno formou rozhovorů a měl jsem pocit, jako kdybych koukal na dokument. Chvílemi i jak kdybych koukal na film Bohemian Rhapsody.

(V audio verzi by tato kniha bylo naprosto bezkonkurenční!)

Kdybych nevěděl, že se jedná o fiktivní kapelu, věřil bych, že je to reálná biografie.

Postavy jsou zajímavé a mají charakter. Občas byla sranda sledovat, jak jednu a tu samou situaci, každý viděl zcela jinak.

Ačkoliv jsem v té době nežil, tak si myslím, že atmosféra byla vykreslená realisticky…prostě #sexdrógyrokenról!

Na konci jsem ocenil i ty texty těch daných songů. To byl příjemný bonus:)

Nomia
04.07.2022 4 z 5

Mé staromilské rockerské srdéčko zaplesalo a dýchla na mě atmosféra doby, kdy drogy, sex a rock'n'roll byly na vzestupu.

Hudba, co rozproudí krev v žilách, láska, rozpolcenost, spousta chlastu a sexu, drogy, přátelství a pár démonů z minulosti. Živelná kniha, které věříte, že takhle nějak to skutečně mohlo být.

Když k tomu přičteme čtivost a originální formu vyprávění, mé čtenářské choutky byly vrchovatě uspokojeny.

"I had absolutely no interest in being somebody else's muse.
I am not a muse.
I am the somebody.
End of fucking story."

IreneP
21.06.2022 4 z 5

Tohle byla skvělá rocková jízda! A skvělé byly i ty výpovědi členů kapely, jak to každý viděl, slyšel a vnímal jinak. Moc povedené.

MilaJ
14.06.2022 5 z 5

Neuvěřitelné!! Naprosto mistrovský kousek! Je to napsaný tak pravdivě, že nejde se od knížky odtrhnout. Opravdu jsem si jí užila. Zaslouženě všech 5*!!! Doporučuji!!!

Denny456
29.05.2022 4 z 5

Byl jsem velmi překvapen. Knihu jsem dostal zadara k nákupu a nakonec se z toho vylouplo velmi dobré čtení. Celé mě to fakt sedělo a stálo to za to.

Knižní střípky
10.05.2022 4 z 5

DAISY JONES & THE SIX je kniha vedená formou rozhovorů s účastníky slavné rockové kapely ze sedmdesátek. Poznáváme frontmana kapely Billyho a písničkářku a zpěvačku Daisy, což byli dva lidé, na kterých kapela stála. Prostřednictvím rozhovorů se členy kapely, jejich partnery a všemi zúčastněnými, kteří se kolem THE SIX točili, se nám utváří komplexní obraz co, proč a jak. Daisy a Billy byli komplikovaní, měli své démony (hlavně Daisy), a to nedělá dohromady nikdy dobrotu. Vy víte hned ze začátku, že skupina se rozpadla, ale stejně jsem byla napnutá jak kšandy a byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Bylo to tak reálně napsáno, že bych bez problémů věřila, že kapela existovala. Ale i přesto se mi MALIBU V PLAMENECH líbilo více.

Skřítek77
04.05.2022 4 z 5

Příběh rockové kapely vyprávěný formou rozhovorů s jednotlivými členy, ale i dalšími lidmi kolem ní. Kniha je napsaná velmi realisticky, budete mít pocit, že skupina určitě musela existovat. Velmi realisticky působí nejen jednotlivé postavy, ale rovněž dění kolem kapely a prostředí klubů, nahrávacího studia apod. Chyběla mi jen maličko výraznější pointa příběhu.

jasmina.kralova
25.04.2022 5 z 5

Daisy Jones and The Six jsem četla jako druhou knihu autorky a přečetla jsem ji v anglickém originále poté, co kolem knihy opadlo na českých sociálních sítích davové šílenství, které mě ve čtení odrazovalo...
S naprostým nadšením ale skládám poklonu této talentované autorce. Nikdy by mě nenapadlo, že mě bude bavit kniha, která je o rockové kapele ze sedmdesátek psaná formou interview, ale opak nemůže být víc pravdou. Já si celý příběh naprosto zamilovala! Forma, jakou je kniha psaná je naprosto pohlcující, jazyk není nijak složitý, nejedná se o nijak košatě poskládané věty, ale i tak je v té jednoduchosti textu řečeno úplně všechno. Prostě od srdce. Prostě tak, jak si svá nejlepší léta s kapelou pamatují. Nutně potřebuji, aby kapela existovala, abych si mohla u čtení poslechnout všechny jejich písničky.

janka2000
21.04.2022 5 z 5

Tato kniha je velmi zajímavá. Příběh je psán formou propojených rozhovorů a upřímně jsem zpočátku myslela, že je to skutečný příběh (autobiografie). Oceňuji tuto velkou originálnost a doopravdy se mi i líbil děj. Daisy je úžasný příklad bohatého Hollywood, který tímto životem trpí. Kapela The Six je plná rozporu, ale sounáležitosti a umění. Člověk zpočátku nečeká zajímavý příběh, ale to jak si s tím autorka vyhrála, ukázalo, že psát umí a že má co říct. Celkově hodnotím knihu překvapivě velmi dobře.

Iriska62
11.04.2022

Bohužel mě to nezaujalo

Kaduri
04.04.2022 5 z 5

Moja prvá kniha od autorky. A hneď takáto pecka.
Sledujeme život jednej skupiny. Jej vznik, prvé kroky ku sláve, prácu na albume, koncerty, ... až po jej zánik. K tomu celý príbeh smeruje. Čo ho ale spôsobilo?
Kniha je písaná retrospektívne formou interview s bývalými členmi skupiny. Na jednej strane forma rozprávania okliešťuje popis prostredia, kulís príbehu. Na druhej strane máme šancu nahliadnuť do vnútorných myšlienkových pochodov jednotlivých postáv. Ako každý zúčastnený vnímal udalosti, ktoré sa stali, úplne odlišne. Moc ma to bavilo.
Bolo to iné a bolo to skvelé.
Bodka.

"Daisy: Vůbec mě nelákalo dělat někomu múzu.
Nejsem múza.
Nikomu nepatřím.
A basta."

"Camila: Člověk musí druhým věřit ještě předtím, než si to zaslouží. To by to jinak nebyla žádná víra, nemyslíte?"

"Právě to jsem na hudbě vždycky milovala. Ne různé zvuky ani dav nebo tu zábavu kolem, ale slova – emoce a příběhy – pravdu, kterou člověk může najednou vypustit z úst.
Hudba může člověka otevřít, víte? Dokáže člověku rozorat srdce a hrabat v něm, dokud z něj něco nevydoluje."

"Graham: Člověk si představuje, že když je něco tragédie, znamená to konec světa. Jenže konec světa v tu chvíli nepřijde. Nikdy nepřijde."

"... přátelům musíte pomoct, když přijde jejich nejtěžší den. Musíte jim pomoct v tom nejtěžším.
V životě jde o to, kdo vás drží za ruku, a myslím, že i o to, koho se rozhodnete podržet vy."

lenkaabooks
01.03.2022 4 z 5

Drogy, hudba, sex. To vše a mnohem více je v příběhu psaném formou rozhovorů. Jde o fiktivní rockovou kapelu v sedmdesátých letech, její počátky až na samý vrchol. A hlavně je to o lásce ve všech možných podobách.

teriberi424
07.02.2022 3 z 5

Před přečtením mě měl někdo upozornit, že je to psané formou vyprávění. Tedy je to styl, kdy “autorka“ vyzpovídala všechny členy kapely i jiné postavy. Možná bych si to rozmyslela a ušetřila si tak dvě odpoledne trápení. Ve výsledku kniha vůbec špatná nebyla, jen mi nesedla. Od autorky si nic dalšího nepřečtu, protože The Seven Husbands Of Evelyn Hugo na tom bylo s mírou záživnosti stejně.
Nebudu psát, jestli si tohle dílo to všeobecné povzbuzení, které okolo panuje, zaslouží nebo ne. Přeci jenom se každému líbí něco jiného :).

nniikka
29.01.2022 4 z 5

Od začátku mě kniha bavila v půlce jsem dostala čtecí krizi. Po dlouhé době jsem se k ní vrátila a už jsem se nemohla odtrhnout. Kdybych si nepřečetla, že tato kapela neexistuje, hned bych ji hledala na internetu. Nevadilo mi psaní o sexu drogách jak tomu někdo vyčítal. Myslím si v této době to bylo běžné.

Vixiene
23.01.2022 2 z 5

Bohužel se stalo přesně to, čeho jsem se u knihy bála. Ze slibného příběhu se stalo vyprávění plné těch nejtypičtějších klišé, které veřejnost u rokenrolu může hledat. Sex, drogy, pochybování o sebe sama, neopětovaná láska. Teda, hlavně ty drogy.

Od autorky jsem četla už Jediné pravé lásky a Daisy Jones si udržela přesně to, co mi nejvíce vadilo právě u Jediných pravých lásek. Hlavní hrdinku, která je nesympatická, protivná, sobecká. Dějově je kniha také plochá, vlastně se tam jen fetuje, nahrávají písničky a jezdí turné (to je nejspíš trochu přehnané, ale ráda bych tím zdůraznila, jak negativně celou knihu vnímám :-D)

Moc mi nepomáhalo ani to, že byl příběh psán formou rozhovoru, snad jen v tom, že se díky tomu četl celkem svižně. Nicméně styl psaní - Billy: Daisy řekla: "...." - to bylo prostě špatné, kolikrát jsem se musela vrátit zpět k začátku věty, abych pobrala, kdo co vlastně řekl.

Dvě hvězdy za hezký design knihy a za to, že si autorka dala práci sepsat texty písní přelomového alba Daisy Jones and The Six, nicméně za týden už si nevzpomenu ani na jména hlavních postav.

ZuzkaMolko
16.01.2022 3 z 5

Kniha, která byla propagována dost vehementně. Vykukovala na mě ve všech knižních skupinách a její "dokonalost", na mě vykukovala ze všech komentářů. Rozhodla jsem si ji nakonec přečíst až po delší době, kdy na mě čekala v knihovně.
Kniha se čte dobře, je čtivá a napsaná tak reálně, že máte chuť si na YouTube vyhledat písničky kapely. Bohužel mě moc nenadchla. Trochu jsem se prokousávala dějem a nebyla jsem do děje vtažena, tak jak jsem čekala. Daisy jako hlavní postava mě spíše štvala, než abych byla její fanynkou.
Věřím, že kniha si najde hodně fanoušků, které zaujme neotřelý styl, kterým je kniha napsaná, ale já mezi ně patřit nebudu.

Audrina
08.01.2022 5 z 5

I přes rozporuplná hodnocení musím říct, že mě se kniha líbila moc. Styl vyprávění rozhodně není tradiční, ale i tak mě dokázala autorka vtáhnout do děje a hodně mě zajímalo, jak se bude příběh postupně vyvíjet.
Žádná.z postav mi vlastně nebyla příliš sympatická, díky vyprávěcímu stylu mi to ale ani moc nevadilo. Rozhodně zajímavý počin