Ďáblův doktor: Paracelsus a svět renesanční magie a vědy

Ďáblův doktor: Paracelsus a svět renesanční magie a vědy https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15006/bmid_dabluv-doktor-15006.jpg 4 15 1

Theophrastus Bombastus von Hohenheim (1493–1541), známý jako Paracelsus, žil a působil na hranici mezi středověkem a moderní dobou. Byl současníkem Lutherovým a nepřítelem tradičního lékařství, postrachem univerzit („na všech německých školách se nelze naučit více než na trhu ve Frankfurtu“), vojenským ranhojičem a alchymistou. Mýty o něm – počínaje jeho léčením ze záhrobí v Salcburku 19. století až po jeho faustovský obchod s ďáblem s cílem nabýt ztracené mládí – přetrvaly mnohem déle než jeho skutečný příběh. Kdo však byl Paracelsus opravdu, čemu skutečně věřil a co praktikoval?... celý text

Literatura naučná , Biografie a memoáry , Historie

Vydáno: , Academia

Devil's Doctor: Paracelsus and the World of Renaissance Magic and Science , 2006

historikola
historikola
19.07.2015 5 z 5

Zdravím Vás čtenářky i čtenáře,

knížka byla hodně zajímavá. Zase jsem se dozvěděl něco nového. Bohužel, ale to je asi můj problém. Byla knížka psána trochu jinak než bych chtěl. Někde moc vláčná a někde moc rychle či stroze. Čekal jsem, kdy se děj rozjede...Dočkal jsem se. Bohužel u posledních cca 5-6 kapitol. Knížku si i tak schovám do knihovny, ale popravdě nevím jestli ji budu znovu číst. Každopádně si dám týden oddych a srovnám si myšlenky z knížky. Třeba se to srovná a přijdu ději na kloub :)

Rozhodně to není knížka kterou čtete bez myšlení na dovolené. Popravdě nevím jak dlouho, ale dal jsem si s touto knížkou na čas než jsem ji celou dočetl.

David

alchymie dějiny lékařství Paracelsus, 1493-1541 Erasmus Rotterdamský, 1469-1536 lékaři

Autorovy knížky

Philip Ball
britská, 1962
2009  84%Ďáblův doktor: Paracelsus a svět renesanční magie a vědy

Kniha Ďáblův doktor: Paracelsus a svět renesanční magie a vědy je v