Ďáblovo opatství

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V románu Ďáblovo opatství nás autor zavádí do prostředí ženského kláštera, kde dojde ke zločinu. Večerní krajinou putuje krajem sestra Joana de Vilacans v doprovodu své žákyně Agnes, aby ve vzdáleném klášteře vyšetřila případ mnišky, na jejímž těle se objevují stigmata. Pro nepřízeň počasí se obě musí uchýlit do opatství Cobricel, jehož abatyši pojí se sestrou Joanou dlouholeté přátelství. A právě ten večer je abatyše nalezena zavražděná, a k tomu v cele zamčené zevnitř. Jedinou stopou se zdá být tajemný nápis na zdi cely. Kdo abatyši zavraždil? A čí zájmy za vraždou stály? Autor nám na stránkách knihy připraví nejedno překvapení – vždyť překvapením je i to, kdo případ vyřeší....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398584/big_dablovo-opatstvi-YpU-398584.jpg 1.914
Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Argo
Originální název:

L'Abadia del diable, 2009


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Ďáblovo opatství

babicka_amalka
13.11.2020odpad!

nerada nechávám knihy nedočtené - ale tohle se opravdu nedalo! škoda zmarněného námětu, mohlo to být zajímavé;

Dajda
14.10.2019

Je škoda, že se tak přitažlivý námět zmařil..připadalo mi, že si autor vzal velké sousto - vyprávět děj prostřednictvím různých osob je těžké udržet a tady se to opravdu neudrželo..


orinka3
29.08.2019odpad!

Strašný. Už jsem na kolikáté stránce, a děj se absolutně neposouvá. Jen se točí pořád dokolečka mezi ohromenými jeptiškami, spoustou zbytečných řečí a skutek utek. Děkuji, nejsem natolik trpělivá, abych si počkala, končím.

mikika
20.05.2019

sice závěr šel trochu do ztracena a řešení úplně nepřekvapilo, ale příběh mě hodně bavil, i když vyžadoval dost soustředění. je takovým mrknutím pro fanoušky Jména růže, variací na gotické romány, odehrávající se v temném uzavřeném prostředí, kde je ďábel všudypřítomný. ale tady je všude i značná ironie, která příběh hodně přibližuje normálním čtenářům.

invocation11
04.05.2019

No, měl to být takový pokus o Jméno růže s ženským osazením, který ale nevyšel. Střídání vypravěčů (vševědoucí vypravěč, X různých sester, dokonce i zavražděná tu má své vlastní proslovy) bylo dost zmatečné, dialogy k uzívání a popisy prostředí až biedermeierovsky nudné. Překvapivé odhalení je vše jiné, než PŘEKVAPIVÉ a „řešení případu“ mi trochu připomínalo čínskou televizní pohádku Svědectví čarovného zvonu. Dostalo mě, že knihu vydalo Argo, o kterém mám celkem dost vysoké mínění, ale holt i mistr tesař se někdy utne. Kniha prý v rodném Španělsku posbírala několik cen, ale popravdě netuším, za co...