Ďáblova svatyně

Ďáblova svatyně https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273081/bmid_dablova-svatyne-Zhp-273081.jpg 4 69 30

Odcizená identická dvojčata Daniel a Max mají složitý vztah, a tak když jde Daniel navštívit svého bipolárního bratra do odlehlé a luxusní švýcarské "zotavovací" kliniky, nemá vůbec představu, co může očekávat. Ukolébán rutinou a mírumilovností kliniky vyhoví Daniel Maxově prosbě a bratři se na pár dní vymění. Ale zakrátko Daniel zjistí, že Max se nevrací a že klinika zdaleka není místem k zotavení. Při zoufalé snaze přesvědčit kohokoli o své identitě Daniel zjišťuje, že je lapen v krutém a tajemném vězení: to není svatyně, to je oživlá noční můra...... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Omega

Himmelsdalen , 2011

DominaCZ
02.04.2022 odpad!

(SPOILER) No to je zas kravina plná kydů okolo...
Nikoho z kliniky nenapadlo pro ověření projet nějaký celonárodní registr obyvatel a tam se podívat, jestli nějaký Dan ten a ten prostě neexistuje... Max má bejt sterilizován, ale Dan ne...opět nikoho nenapadlo to otestovat twl...banda idiotů fakt.
A co jsme se dozvěděli jinak? Že vleze i na babu, která se mu vlastně nelíbí a s ní má nakonec štěstíčko. Twl, takže žádný trýznění a stresor nebo otázka co ten Max,zda ty ženský teda zabíjel nebo co teda dělal, ale sweet harlekýn. Se pobleju fakt.

INCOGNITOREADER
29.10.2020 4 z 5

Hodně zajímavá knížka, ve které se otevírá hodně zajímavé téma. Rozhodně se zde jedná o pro dost lidí noční můru. Jste zavření někde, kde být nemáte a nikdo vám nevěří! A co teprve až zjistíte, kde přesně to vlastně jste. Pro mě byl začátek trochu pomalejší, ale od cca strany 90 se to pořádně rozjede a jede to až do poslední věty. Do konce nevíte na čem jste a jak to vlastně skončí. Rozhodně doporučuji.
Co mě ale mrzí, je opět množství chyb a překlepů. Navíc je tady i chyba v překladu kdy jsou čokoládové makronky přeloženy jako makarony s čokoládou...

Alex.rrr
21.08.2020 2 z 5

(SPOILER) Hodně velké zklamání. Nedivím se, že kniha byla dávána jako dárek k nákupu. Celkem zajímavý nápad - dvojčata, kde jedno je v psychiatrické léčebně a bratr dorazí na návštěvu. Od rozvodu rodičů se nestýkali - ok. Ale u dospělých osob mě překvapila naivita postav. Vše si nechal nakukat. souhlasil, aniž by se na kliniku dříve zeptal, nebo si vyhledal informace. Nezeptal se na nic lékařů. Pak Daniel vychlastá čaj u profesora, který mu vypráví, že nějaké lidi nechal "zmizet". Nevím, celkově se mi kniha nelíbila, příběh byl nijaký a více méně pořád se dokola řešilo a točilo se kolem toho samého.

sima.mis
07.05.2020 3 z 5

Rychlé čtivé, trochu překvapivý konec.

koolsavage
05.03.2020 3 z 5

Dobrý nápad, slabší konec, strašná obálka.

kachnat
30.01.2020 5 z 5

Vybrala jsem do čtenářské výzvy.. Obálka, která se Vám nelíbí. A tímto potvrzuji, že podle obálky vybírat nelze :D Příběh mě vtáhnul do děje téměř okamžitě. Sice jsme od prvních stránek věděla, já zápletka v knize bude, ale i tak mě příběh dostal. Hezky se čte.

Baruš666
20.01.2020

Kniha se sice ze začátku tváří jako čtivá ale po několika kapitolách jsem ji vždy musela odložit jelikož mě z některých situací dosti bolela hlava největší odpor jsem k ní začala cítit ve chvíly kdy se bratři chystaly na výměnu postrádalo to logiku. Koho by za normálních okolností oblafli falešné vousy?

SimonaP
18.10.2019 4 z 5

Knížka se mi líbila moc, četla jsem jí všude. Akorát mě překvapilo nízké bezpečnostní opatření při odchodu z léčebny, ale na konci je to vlastně vysvětlené. Opravdu čtivá knížka.

kercah
14.04.2019 4 z 5

Kniha se mi velice dobře četla. Děj byl zajímavý, dokáže čtenáře strhnout. Jen jsem měla stále pocit, že knihu znám a pátrala v paměti zda ano či ne.. Ne neznala, jen se občas velice podobal filmovým zpracováním tohoto tématu. Za mě určitě super početní, jen ten konec byl na můj vkus moc jednoduchý ????.

Arkagas
18.02.2019 3 z 5

Max a Daniel jsou jednovaječná dvojčata. Max je už od dětství naprosto jiný než Dan, a to nejen fyzicky, ale i psychicky. Se svým bratrem se v dospělosti stýká jen velmi zřídka a tak ho překvapí, když mu jednoho dne dojde dopis, aby ho jeho bratr přijel navštívit. Jak Dan brzy zjistí, Max je na odpočinkovém pobytu ve Švédských horách, v malebné vesničce. Ze začátku vše vypadá jako krásný a luxusní hotelový resort, nicméně ve skutečnosti se jedná o psychiatrickou kliniku.
Jelikož jsou Max s Danem jednovaječná dvojčata, poprosí Max Dana o to, aby si vyměnili role, jelikož se ven jinak nedostane a údajně se bohužel zapletl s mafií a musí si něco rychle vyřídit.
Dan na tuhle několikadenní výměnu přistoupí, ale v momentě kdy Max zmizí beze stopy mu dochází že se odsud nedostane už ani on.
Vše nabírá na obrátkách, když postupně zjišťuje že se nejedná o ledajakou psychiatrickou léčebnu, ale o resort skrytý před celým světem. Do příběhu záhy vstupuje i doktor Fischer, který má tohle všechno na starost, a který očividně není úplně doktorem v pravém slova smyslu.
Dan tak bojuje o to, aby mu uvěřili že není svým bratrem, nicméně i dokumenty mluví o tom, že Max nikdy žádného bratra neměl a že si tedy jen Max svého bratra Daniela vymyslel.
Jak tohle celé dopadne? Troufám si říct, že ne tak jak byste čekali.

Takhle knížka je typický psychologický thriller zasazený do psychiatrické léčebny, plná zvratů, překvapení, bezmoci a občas i nějaké naděje.
Nečekejte nějaká ultra zázrak, knihy na tohle téma rozhodně existují i lepší, ale jako odpočinková četba, která se dá číst po kapitolách, které nejsou nějak extra dlouhé, je to fajn.
Marie Hermanson psát umí a já jí mám ráda, a takhle kniha mě tak svým způsobem pohladila po duši - zní to divně, ale chápeme se :D

maličkán
06.02.2019 3 z 5

Rozhodně jsem si od knihy slibovala víc. Četlo se to hezky,stále jsem čekala, že přijde něco, větší napětí a ono nic. Ani konec mě tak nějak neuspokojil.

SmallLucia
14.11.2018 3 z 5

Jedna z těch lepších knížek, které jsem za posledí dobu četla. Dobrý nápad, zauzlení situace, že ani vy sami nevíte, na čem jste, pocit úzkosti, to všechno tam bylo. Konec byl však slabšího rázu, nestačil mi. Dozvěděli jsme se konec o hlavní postavě, ale o celém tom zvláštním místu nic.

crazyslunicko
24.10.2018 5 z 5

Trošičku kontrast mezi tím, jak vypadá kniha na obálce a tím jaká je obsahově. Prostě obálka mi nesedí ke knize. Velice zajímavý příběh o dvou bratrech dvojčatech, kteří vyrůstali každý zvlášť a povahově se velmi liší. Ačkoliv jsou oba dva stejní, tak jsou vevnitř každý úplně jiný. Max je manipulativní herec, lhář a psychopat. Daniel je naopak milý, obětuje se pro druhé, hrdinný, čestný. Tito bratři si vymění místa v psychiatrickém zařízení. Max ovšem nikdy neplánuje návrat a Daniel na něj stále čeká.. Ačkoliv každého přesvědčuje o tom, že není Max nikdo mu nevěří. Daniel zjišťuje s jakými psychopaty zůstal vevnitř ústavu a bojí se i o svůj život. Běžně se stávají vraždy, sebevraždy, znásilnění... Daniel se přesto snaží jednat a dostat se ven, ale vše se staví proti němu. V lékařských záznamech není nic o dvojčatech, jenom o starším bratrovi. Jediné východisko je utéct, ale to je bohužel z této pevnosti nemožné.

Dani25
30.08.2018 4 z 5

Zaujimavy dej, celkom uveritelny. Spociatku nebolo jasne o co a komu ide.

Wolf012
07.08.2018 4 z 5

Tak tohle byl opravdu zajímavý děj, který mne bavil od začátku do konce, kniha jak mám být. Co dodat

Knišíl
15.07.2018 3 z 5

Nebylo to až tak špatné. Teď trochu konstruktivněji. Předchozí kniha od M.H. a to Muž pod schody byl pro mě velmi zajímavým a i docela netradičním thrillerem. I Ďáblova svatyně začala zajímavě a mysteriózní atmosféra přímo sálala z vrcholků švýcarských hor. Kam se příběh vyvine jsem s napětím očekával. Totiž formální stránka knihy je propracována, jak se ovšem dá očekávat u již jak se říká vypsané autorky. Problém pro mě bylo finální zakončení, které jako by naznačovalo, že autorce došel dech. Škoda. Jak jsem psal již dříve u tohoto žánru (thriller, mysteriózní, horor) dost záleží na pointě, závěru, vyústění a šokování. A to se mi zde nedostalo. Chyběla i ta gradace a tak, ač kniha začala slibně a byl jsem šponován k dalšímu čtení, závěrem se jedná jen o další pokus napsat "film". Protože na filmovém plátně by toto možná mělo možnost uspět, pro vnímavé a zkušenější čtenáře, kteří si potrpí na detailech, propracovanosti postav a děje je tohle jen další odpočinková četba než se pustí do něčeho krásnějšího , náročnější, prostě něčeho, co se jim vryje pod kůži. Tohle kniha to rozhodně není, přesto v rámci žánru se jedná minimálně o průměr.

Fumetsu
07.03.2018 2 z 5

Kniha v sobě nese zajímavé myšlenky, přesto mě jako thriller zklamala. Čekala jsem víc napětí, zvratů a, to především, lepší konec.

micha-ella
05.10.2017 4 z 5

Napínavé, přestože je takový velký projekt vyloučený. Bavilo mě to až do konce, který ovšem byl tuctovým východiskem z nouze a hlavní postava mi šla občas hodně na nervy, to nebylo jehňátko, to byl s prominutím blbec. Nevím, jestli šlo jen o špatný překlad, ale některá místa byla prapodivná. Přes všechny tyto výhrady to je knížka, od které se nechtělo odejít a po každém přerušení čtení jsem se těšila na pokračování.

medialstar
30.09.2017 4 z 5

Hned mě to vtáhlo do děje a byla jsem zvědavá, co se z toho vyklube. Vše bylo dokonalé, bod zlomu ovšem přišel v poslední části knihy, kdy už to bylo přestřelené a překombinované a zbytečně to srazilo příběh. I tak si ale zaslouží 4 hvězdy. Ale ten konec.... Achjo.

Izu
26.06.2017 2 z 5

Oblibena spisovatelka me timto pribehem zklamala.Neverohodne, prekombinovane.Kdyby ubrala plyn a drzela se komornejsi verze, bylo by to rozhodne lepsi.Nektere dialogy pusobily strasne toporne.Za me zklamani a nemuzu ani doporucit.