Ďáblova slza

Ďáblova slza https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60040/bmid_dablova-slza-0R6-60040.jpg 4 758 111

V ulicích Washingtonu se pohybuje Hrobař, muž bez nervů a slitování. Muž zbavený osobnosti. Muž, jehož jedinou prioritou je zastřelit každé čtyři hodiny co nejvíce lidí, aby svému pánovi zajistil vyplacení obrovského výkupného. Starosta města se skutečně rozhodne výkupné zaplatit, ale Hrobařův pán a strůjce celého zločinu bohužel umírá pod koly nákladního automobilu. Peníze si nemá kdo vyzvednout a Hrobař slepě vraždí dál. FBI se obrací na vynikajícího písmoznalce Kincaida, který má analyzovat jediný střípek důkazu: ručně psanou žádost o výkupné z pera tragicky zesnulého organizátora zločinu. Kincaid dělá, co může, ale čas běží neúprosně rychle a navíc se zdá, že pachatel byl geniálnější, než si kdokoliv dokázal představit...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Domino

The Deviľs Teardrop , 1999

krisstus1961
krisstus1961
11.07.2015 5 z 5

Dobré krimi se strhujícím dějem.První kniha kterou jsem od tohoto autora přečetl a jsem velice natěšený na jeho další.

Nunynka
Nunynka
12.05.2015 5 z 5

Chtěla jsem dát 4 hvězdičky,ale je to prostě Deaver - musím dát 5. Ale konec už se mi zdál hodně přitaženej za vlasy a hlavně to skončilo na Deavera nějak romanticky :-)

Punkies
Punkies
21.04.2015 2 z 5

Kniha mě začala bavit od strany 317...

Allia
Allia
26.02.2015 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Četla se velmi dobře a jedním dechem. Mám ráda psychologické krimi, a když jsem zjistila, že tentýž autor napsal Sběratel kostí, neváhala jsem (i když jsem viděla jen film), a nelituji toho. Určitě si přečtu i další knihy tohoto autora.

Flowtec
Flowtec
11.12.2014 5 z 5

Naprosto super kniha. Kolikrát jsem...cvak...ani nedýchal :-) Jedna z mých nejoblíbenějších...cvak...

ellescorpio
ellescorpio
22.09.2014 4 z 5

Všechny rhymovky přečtené, s napětím čekám na vydání Sběratele kůží a tak mezitím čtu tyhle sólovky a Ďáblova slza byla opravdu výborná! Klidně bych uvítala další grafologickou (líbilo se mi to i víc než psychoanalýza Kathryn Dance).. Moc zajímavé mi přišly i vsuvky, kdy Kincaid přemýšlí o pravosti historického dokumentu. K této knize si autor musel nastudovat opravdu hodně podkladů, je to dokonalý. Určitě bylo mnoho zajímavějších padouchů a zápletek, ale tahle je prostě tak zvláštně specifická, že se vymyká i ostatním deaverovkám, které bývají analytické a city tu víceméně stranou.

DejnaDee
DejnaDee
23.06.2014 5 z 5

Kniha byla výborná, četla jsem ji jedním dechem, bylo to napínavé, dobře napsané.

sioux
sioux
05.05.2014 5 z 5

Moje druhé setkání s Deaverem a spokojenost. Výborná zápletka, dobré dialogy, zajímavé hlavní postavy, magický Hrobař. Trošku to pro mě ztratilo tempo někde za půlkou, ale závěr byl opět dobrý.

radus
radus
13.01.2014 5 z 5

Výborná kniha, autor dokáže skvěle zmást čtenáře. Obdivuji znalosti písmoznalectví, které musel nastudovat a všem knihu doporučuji přečíst. Já se určitě zase brzy vrhnu na jeho další dílo :-)

kneslova
kneslova
27.12.2013 5 z 5

Dobře napsaná kniha, mistrovský konec.

Nikusscha
Nikusscha
03.12.2013 5 z 5

Naprosto excelentní kniha. Nemám jedinou připomínku, sebemenší kritickou poznámku.
Mohu jen a jen chválit a nejen to. Kniha se prakticky sama četla. Už dlouho jsem nečetla tak skvělou knihu.
Zápletka prostě neskutečná a když už jsem si myslela, že bude konec přišlo rozuzlení celého díla a já byla příjemně překvapená a hltala jsem každou stránku.
Přála jsem si jediné, a to aby ta knížka nikdy neměla konec. Jedním slovem: Nádhera a můžu jen doporučit!
Určitě nebudu příště váhat při koupi další knížky od Jefferyho Deavera :) :)

keri.H
keri.H
14.11.2013 5 z 5

Toto byla moje první kniha od autora a velmi mě nadchla. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, byla pro mě zajímavá od začátku do konce :)

Evasss
Evasss
29.09.2013 5 z 5

První kniha od autora. Přečetla jsem jedním dechem.

MartinH
MartinH
04.09.2013 5 z 5

Moje první setkání s Jeffery Deaverem a už ho mám plnou knihovnu, Ďáblova slza se čte prakticky sama a příběh je hodně parádně vystavěnej a postava Kincaida je hodně zajímavá. Co mi původně trochu vadilo, byly ty zvraty na konci na který sem si ale u Deavera zvykl a už bych se bez nich asi neobešel.

HanaNov
HanaNov
13.08.2013 5 z 5

Má první kniha od Jefferyho Deavera, která na mě zapůsobila tak, že jsem v jistém období tohoto autora doslova hltala:)...
Kniha mě chytila od první stránky, četla jsem ji až do konce jedním dechem a poměrně dlouho ve mně v myšlenkách ještě doznívala. Příběh se točí kolem velice zajímavé problematiky písmoznalectví, se kterou se v thrillerech a "napínácích" moc nesetkáme (i když je to jistě škoda, protože potenciál pro dobrou detektivku toto téma v sobě jistě má). Je to klasický skvěle "deaverovsky" rozehraný děj s postupně dávkovaným napětím, který čtenáře nutí (a nejlépe bez přestávek) pokračovat dál a dál..
Ďáblova slza je kniha, na kterou vzpomínám trochu nostalgicky, protože mě uvedla do světa skvělých napínavých knih J. Deavera.

Kodetka
Kodetka
05.08.2013 5 z 5

Výborná kniha. Velmi zamotaná zápletka, která je na konci knihy bravurně vyřešena. Deaver opravdu umí zmást čtenáře, tak že do poslední chvíle neví, kdo je kdo a zda ti co zemřeli, jsou opravdu mrtví... A líbí se mi, že jeho knihami se člověk vždy něco přiučí, zde např. o písmoznalectví. Knihu mohu jen doporučit.

Val
Val
07.07.2013 5 z 5

Napadá mě otázka, zda je některá z vyloženě luxusních Deaverovek něco jiného než jedna z nejlepších :-) Zjistila jsem , že to píšu ke každé..... :-) Tohle je má první bez Lincolna Rhyma a jsem nadšená. Neuvěřitelně lidský a citlivý Parker Kincaid je totiž úžasný . Kniha je neuvěřitelně čtivá a konec mě vyloženě dostal.

Ormos Atalia
Ormos Atalia
31.05.2013

Knížka se mi četla dobře, byla napínavá,ale více ně nadchly tyto knihy od tohoto autota,a to: Sběratel kostí a Tanečník. Ale je to jen můj subjektivní názor.

evasamankova
evasamankova
24.05.2013 4 z 5

Moje třetí kniha od autora. Čtivá, napínavá a překvapující. Na autorovi se mi líbí, že v každé knize se zaměřuje na jedno povolání a jeho nastudované znalosti jsou obdivuhodné.

QuanPanda2
QuanPanda2
11.05.2013 5 z 5

Můj první Deaver....od té doby dalších 15, to je myslím dobrá vizitka :)
Každopádně chytne od začátku, musíte fandit jak kladnému hrdinovi, tak zápornému Hrobaři, který je sympaťák...