Ďáblova slza

Ďáblova slza https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60040/bmid_dablova-slza-0R6-60040.jpg 4 758 111

V ulicích Washingtonu se pohybuje Hrobař, muž bez nervů a slitování. Muž zbavený osobnosti. Muž, jehož jedinou prioritou je zastřelit každé čtyři hodiny co nejvíce lidí, aby svému pánovi zajistil vyplacení obrovského výkupného. Starosta města se skutečně rozhodne výkupné zaplatit, ale Hrobařův pán a strůjce celého zločinu bohužel umírá pod koly nákladního automobilu. Peníze si nemá kdo vyzvednout a Hrobař slepě vraždí dál. FBI se obrací na vynikajícího písmoznalce Kincaida, který má analyzovat jediný střípek důkazu: ručně psanou žádost o výkupné z pera tragicky zesnulého organizátora zločinu. Kincaid dělá, co může, ale čas běží neúprosně rychle a navíc se zdá, že pachatel byl geniálnější, než si kdokoliv dokázal představit...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Domino

The Deviľs Teardrop , 1999

Lumír23
07.12.2021 4 z 5

Ano, tato kniha se povedla. Napínavá, se spádem, trochu na palici (kdekdo by teď napsal cvak, ale to by bylo už moc opakovaných vtipů), ale chytne a člověk některé pitomosti rád odpustí. Jako ale fatální vnímám nereálný konec knihy, kde to autor prostě přepísknul. A to jak s jeho zachráncem, tak s uvedením domu do původního stavu.

Eistee
05.11.2021 5 z 5

Téma a prostředí příběhu mě oslovilo, knihu jsem nebyla schopná odložit. Ďáblova slza a Pekelná kuchyně jsou od tohoto autora moje TOP.

monika0356
10.09.2021 4 z 5

Knihy od Deavera jsem si nakoupila už před dávnou dobou a teprve teď se k němu pomalu dostávám...Ďáblova slza mi přišla ze začátku taková dosti ne úplně o ničem, ale nic co by nadchlo a pak nakonec se to teda hodně rozjelo...že nešlo přestat. Tak uvidíme, co další knihy CVAK. :)

Emberas
24.08.2021 4 z 5

Čte se to hezky, stejně jako všechny Deaverovy knihy. Přesto Ďáblova slza nepatří k tomu nejlepšímu od tohoto autora.

Katulinka69
11.06.2021 3 z 5

Některé pasáže opravdu zdlouhavé ...CVAK....ale dobré čtenicko ...CVAK....

renefer
19.05.2021 3 z 5

Deaver má i lepší knihy. Líbilo se mi propojení s Rhymem a pořád se něco dělo. Chvilku jsem si nebyla jistá, kdo je vlastně kdo, ale zápletka byla dobře postavená, spíš zauzlená. Vždycky, když jsem si byla jistá, že už vím, kdo za tím vším stojí, jsem po pár stránkách zjistila, že jsem vedle jak ta jedle. Konec byl zvláštní, moc se mi k tomuhle typu detektivek nehodí a to teď nemyslím odhalení pachatele.

dris
06.01.2021 3 z 5

Příběh se snaží neustále čtenáře šokovat a překvapovat, což ho činí těžko uvěřitelným a na začátku nadějně vystavěná zápletka, klesá na úroveň jednoho dílu amerického seriálu v produkci Jerryho Bruckheimera. Závěr: Někdy méně je více.

rekon
02.11.2020 5 z 5

Za mě opět super detektivka, Deaver zkrátka nezklamal.. Maličké mínus za závěr (nezničitelný vrah), vrhám se na další příběh.

RoBertino27
11.10.2020 5 z 5

Překvapivě nikoli Lincoln a Amelie, ale písmoznalec Kincaid, řešící nadmíru komplikovaný a časem ohraničený případ. Po letech jsem si připomněl mé druhé setkání s Deaverem, zčásti takké proto, že jsem viděl televizní adaptaci (bohužel dost slabou). Nebyl jsem vůbec zklamán a přesvědčil se, že Jeffery si umí i "odskočit" od svých pilotních hrdinů, pokud mu mohu něco vyčíst, pak jen to, že Patricka už nenechal prožít nějaký další případ a jen ho občas nechá Lincolnovi vypomoci.

Nimunka
10.08.2020 4 z 5

Jeffery umí i lépe. Přesto je to parádní detektivka.

vera4669
04.07.2020 3 z 5

Nebylo to špatné, ale zatím nejslabší co jsem od Deavera četla... Místy spousta zbytečné "omáčky", která nudila, že jsem přeskakovala odstavce někdy i stránky... Tak snad bude další kniha zase lepší :)

ludek.n
13.12.2019 5 z 5

Ďáblova slza je ocásek tečky nad písmeny, který směřuje přímo nahoru, takže tečka připomíná padající kapku. Pro písmoznalce a bývalého vedoucího oddělení dokumentů při FBI Parkera Kinkaida je to klíč k masovému vrahovi, který se rozhodl proměnit silvestrovskou washingtonskou noc v pravé peklo. Hrobař je ve městě a… cvak… bez výčitek a bez slitování mačká spoušť svého Uzi. Jeffery Deaver nás do případu STMET vtáhne hned s první stránkou a oddechnout nás už nenechá ani ve zbytku knihy. Brutálně přímočaré tempo má své zákruty, nápovědy i překvapivá odhalení. Nabízí se nám zde nelítostné hrubozrnné drama zabijáka bez skrupulí na straně jedné, a téměř mravenčí práce týmu vyšetřovatelů, kteří usilovně skládají střípky důkazů, na straně druhé. Obě souběžné linie jsou přitom vedeny s vysokou virtuozitou a citlivostí. Pravda se nám odhaluje pomalu a postupně, o nejrůznější zvraty není nouze. Deaver je mistr zápletky, hádankový čaroděj a už jen samotný nápad Ďáblovy slzy má cenu zlata. Asi proto nepřekvapí, že dávám tak vysoké hodnocení. Mě jeho „tři jestřábi na střeše“ vzali na fantastický výlet.

Ravety
22.08.2019 5 z 5

Četla jsem od Deavera již více knih a nikdy nezklamal. Nyní se Lincoln Rhyme v knize jenom mihne, hlavními hrdiny jsou komisařka Lukasová a Parker Kincaid. Práce založená předevšim na rozboru písma a sestavení psychologickeho profilu, protože schází další stopy. Jenže nic není tak jednoduché..... Děj graduje a konec přinese nejedno překvapení.

DericCaster
12.06.2019 5 z 5

Ďáblova slza je mé první setkání s autorem, ale zdaleka ne poslední. Krásná detektivka. Něco se dalo vytušit, ale závěr mne překvapil. Knížka se mi moc líbila a budu se těšit na další setkávání s autorem :)

georginaa
02.06.2019 5 z 5

Můj oblíbený autor, všechny jeho knihy mají napětí, styl a pokaždé se snažím přemýšlet, jak bych to vyšetřovala já. Je to zvláštní pocit, kdy při každé nové knize se třesu, co mě čeká.

Petrasim
29.05.2019 5 z 5

Opět skvělý Jeffery Deaver. Těším se na další jeho knížku.

Olous1
13.05.2019 5 z 5

(Audiokniha) Tak tato detektivka se moc hezky poslouchala.Děj se pomalu rozvíjel až k perfektnímu konci.Moc pěkné...doporučuji.

Layyen
12.05.2019 5 z 5

dokonalé od začátku do konce, četl jsem ji dvakrát, doporučuji všem :)

flare
14.03.2019 5 z 5

Dobre promyslene,realisticke a napinave az do konce,jak je zrejme u tohoto autora..

Soboll
30.01.2019 5 z 5

Ještě jsem nečetla knihu ,která má celý příběh daný v jediném dni .
Skvěle popsané postavy , napínavý děj ,zvraty ...nic z toho co se stalo jsem nečekala . Bylo to dojemné ,nervy drásající čtení .
Mohu jen doporučit .