Ďábelská zubařka

Ďábelská zubařka https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222105/bmid_dabelska-zubarka-G3E-222105.jpg 4 265 65

Nový příběh dnes již etablovaného autora dětských knih čtenáře opět dojme i pobaví. Ale pozor: Tentokrát se budete BÁT! Na město padá noc a v temnotě se začínají dít podivné, hrůzné věci. Malé děti večer před spaním uloží nic zlého netušíce pod polštář mléčný zub pro zoubkovou vílu, a ráno – ó hrůzo! – pod ním najdou mrtvého slimáka, živého pavouka nebo stovky lezoucích odporných švábů. Kdosi zlý a podlý se tomu ďábelsky chechtá. Ale KDO?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

Demon dentist , 2013

pablito
01.06.2020 4 z 5

Nefalšovaný anglický humor pro děti, který baví i dospělé.

Smonca
16.05.2020 5 z 5

Výborný nápad na příběh, perfektně napsané, četla jsem společně s dětmi jedním dechem. Doma jsme pak uzavřeli dohodu, že aktuálně se kývající zoubky pod polštář už dávat nebudeme :-) Strašidelnosti přidaly i perfektní ilustrace. Knížka měla všechno: legraci, dojetí, smutek, odvahu, strach a šťastný konec.

PanTydlitát
03.04.2020 5 z 5

Mladší kamarádka četla a pak za mnou pricupitala, knihu s oddechem vrátila a sverila se, ze byla naprosto strašlive desivá.
Me osobne tak strašlive desivá nepripadala, spíš taková hodne napínavá detektivka. Ale musím uznat, ze desivá zubarka opravdu byla :-)

radus
11.01.2020 4 z 5

Čtení jsem odkládala, byla jsem k dětskému hororu trochu skeptická. Dcera mě přesvědčila. No, nemyslela jsem si, že to někdy řeknu, ale bylo to dobrý. Asi by neměly číst děti, které se bojí zubaře :-)

heliiinka
29.12.2019 4 z 5

Na dětskou knihu překvapivě dobré, neprvoplánové a některé části jsem opravdu nečekala. Veliké plus je pro mě konec, protože takové mě vždycky dojímají. A s těmi obrázky čas a strany utíkají velmi rychle.

kuky921
23.11.2019 4 z 5

Krásně ztřeštěný nápad na nezbednou zubařku.
Jen pozor, aby se dítka nezačala bát jít k zubaři :-) Naši dětskou zubařku máme prověřenou, ale co ty ostatní ....

helusa2
27.10.2019 4 z 5

(SPOILER) Hororová ztřeštěnost :-) Jako vždy milý sociální podtext s dojemným závěrem, svatba nakonec nás tedy dost dostala :-D Pokud budu ale velmi kritická, tak mi přišla zatím z Walliamsových knih nejslabší - právě pro ty hororové scény, které byly pro tentokrát už trošku za hranou a dráždila mě i slabší logická místa ;-) Ale jinak je to stále velmi dobrá kvalita dětské literatury a nedám na Walliamse dopustit!

happy-smile
23.08.2019 5 z 5

Walliams má velkou představivost a dokážu si představit, že tato kniha může být pro děti opravdu místy strašidelná. I tentokrát je zde ale dost humoru, aby čtení knihy děti přečkaly ve zdraví. Takže za mě další povedený ztřeštěný příběh pro děti, ehm tedy pohádka. Doporučuji.

jaroiva
01.07.2019 5 z 5

K této zubařce jsem se dostala náhodou, a musím ji označit za šťastnou náhodu.
Povedená knížka. "Stačí jenom zavřít oči a věřit."
Těžko zařadit, jestli je to horror nebo pohádka. Ale pobavila jsem se.
Jen nevím, jestli se pak děti nebudou bát jít k zubaři... skoro se začínám bát i já.

KajkaMicinka
13.06.2019 4 z 5

:-/
:-(
:-Nemůžu se rozhodnout? Tak poraďte mi jakého smajlíka???

Pavlína79
21.05.2019 3 z 5

10leté dceři se líbila moc, mně se líbilo, že mi ji chtěla přečíst, takže přínos do života nás obou? Obrovský!

xxtom
10.04.2019 4 z 5

Má druhá kniha od pana Williamse. Trošku smutná, ale více veselá a strašidelná. Hodně se mi líbily i ilustrace a úprava textu. Děti musí být nadšené.

Měňavka
16.03.2019 5 z 5

(SPOILER) Musím napsat, že dost netradiční, ale přesto výborné a hlavně vtipné čtení. Samotný název napovídá, že nejde o žádné oblíbené téma - kdo by se nebál zubaře, že? Možná proto je čtení místy až hororové a morbidní = zubní pasta, co kazí zuby, dentistka, co trhá zuby, aby z nich měla moderní rezidenci, koupel v kyselině a nechybí ani létající kostlivci. Chválím autorovu fantazii, vtipně použité situace a vymyšlená neexistující slova. Jediné k čemu mám výhrady, je zavěr knihy. Smrt tatínka zkazila veselý nádech příběhu.

MarvelboyCz
24.02.2019 4 z 5

Dobrý ale není to jako jiné knihy od tohodle autora

Vikyš
01.01.2019

Nádherná kniha jako všechny od tohoto autora

Aaloha
05.11.2018 4 z 5

Vtipné čtení, přečetly jsme s dcerou a bavilo nás to obě. Kniha se čte rychle.

lenkaabooks
22.10.2018 4 z 5

Morbidní, smutné, dojemné, se vtipnými momenty. Tenhle autor prostě umí. Sice se mi Krysburger líbil trošku víc, ale i Zubařka stála za to. Alfie má plnou pusu zkažených zubů a panickou hrůzu ze zubaře. No a do městečka se nastěhuje nová zubařka Kousavá, která si Alfieho pozve do ordinace. A začnou se dít věci ...

Arinta27
09.09.2018 5 z 5

Vážně vynikající kniha! Málem jsem pukla smíchy u velkého kalhotkového skandálu I. a II. slečny Heraové a zrychleného kroku Winnie. Moje oblíbená postava byla Gabča a líbilo se mi, kolik pan Walliams a překladatel využili vymyšlených slov. Rozhodně doporučuji

ivana1975
20.06.2018 4 z 5

Toto bola moja druha kniha co som si od tohoto autora precitala a musim povedat waw. Ale... mam ALE... je to trosku smutne, zakerne a morbidne... Ale aj napriek tomu je to dobre citanie

DancerJaneBooks
11.05.2018 5 z 5

No, abych pravdu řekla, tak nevím, čím mám začít. Asi začnu tím, že tuto knížku jsem si půjčila, protože moje spolužačka ji považuje za nejlepší knížku, co kdy četla. U mě tohle místo tahle knížka neobsadila, ale moc mě překvapila. Je to taková ta neobyčejná knížka s různými poznámkami a tak. Tahle knížka má jednu velkou výhodu - a to takovou, že se docela dost rychle čte. Nic světoborného to nebylo, chvíli jsem váhala mezi čtyřmi nebo pěti hvězdičkami. Ale jak jsem tuhle knížku dočetla, tak za ten konec jsem prostě musela dát pět hvězdiček! Byl tak strašně dojemný a prostě moc hezký. Myslím, že výraz ,,Ďábelská" není až tak výstižné, protože ta zubařka je o mnohem víc než ďábelská. Až půjdu na příští návštěvu k mojí zubařce, tak si na tuhle knížku určitě vzpomenu. Alfieho táty mi bylo moc líto a taky mi bylo líto toho, v jakých podmínkách museli žít. Vyloženě jako horor mi to teda nepřipadá, ale rozhodně tam byly nějaké části, které sváděly k tomuto výrazu. Ale většina z těch částí byly spíš nechutné než hororové. Trochu hororové vlastně bylo to, když se ta zubařka oslovovala ,,maminka" , ale jinak už myslím, že nic. Pro děti od osmi let, nevím, jestli je to zrovna moc vhodné, protože si nejsem moc jiistá, jestli by to pochopily. Ale jinak moc krásná knížka s tak trochu šílenými ilustracemi od Tonyho Rosse.

anglická literatura pro děti od 8 let fantasy

David Walliams