Ďábelská jízda

Ďábelská jízda https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266423/mid_dabelska-jizda-266423.jpg 4 21 4

Knižně vychází už třetí sbírka automobilových recenzí, které Jeremy Clarkson píše týden co týden pro britské The Sunday Times. Jako obvykle si nebere žádné servítky. Opět se tedy můžete těšit na ostrovtipné komentáře, břitké postřehy a ten nejsušší britský humor. Všechno, co jste kdy chtěli vědět (nejen) o autech, ale báli jste se zeptat. Za mediální personou bručouna, klauna a ignoranta se skrývá bystrý glosátor, nezničitelný optimista, mistr britského humoru a žurnalistický veterán, který autům a motorismu rozumí jako málokdo. Před sebou máte více než stovku recenzí. Račte vstoupit do světa podle Clarksona…... celý text

Literatura světová , Fejetony, eseje

Vydáno: , Dokořán

What Could Possibly Go Wrong... , 2014

VaV
27.01.2017 1 z 5

Naprosto příšerný překlad, který knihu naprosto zabíjí.
V ČR existuje několik motoristických novinářů, kteří JC překládali v časopise Top Gear, proč je nakladatel nevyužil opravdu nechápu.

valda
22.08.2016 4 z 5

Třetí soubor Jeremyho sloupků ze Sunday Times. V zásadě platí to, co jsem psal o předchozích dvou. Je to prostě koncentrovaná dávka politicky nekorektního humoru. Tentokrát se jedná o články z roku 2011-2013. V českém vydání mi taky dost chybí fotografie aut, o kterých Jeremy píše. Myslel jsem, že obálka má lákat ke koupi, ale tahle s obličejem zamračeného alkoholika s přilepenou fotkou auta vedle obličeje, jako na koláži z dětské družiny, mi připadá, že má jakéhokoliv náhodného kolemjdoucího, který nezná Jeremyho Clarksona, zahnat na zděšený úprk :-)

DenisePartridge
29.05.2016 5 z 5

Tak jo, myslím, že je načase si přiznat, že jsem si Clarksonův styl psaní zkrátka zamilovala. Zdaleka nejlepší jsou ale jeho originální a někdy až absurdní přirovnání. Ještě že jsou jeho knihy složené z různých novinových článků, které si můžu přečíst kdykoliv znovu. :)

valleyhills
06.12.2015 5 z 5

Kniha je čtivá, přečíst se dá za chvíli, stejně jako se dá číst na etapy díky jejímu složení, a to z pár stránkových recenzí, kterých je zde převelice. Je vtipná.

Kniha Ďábelská jízda je v