Najdi ji

Najdi ji https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383302/bmid_najdi-ji-FAz-383302.jpg 4 193 61

D. D. Warrenová série

Kolik toho člověk snese? Své o tom ví Flora, kterou kdysi unesli. Ona však přežila a dnes se snaží pomáhat jiným ztraceným dívkám. Když ovšem detektiva D. D. Warrenovou zavolají k případu, ukáže se, že Flora je nějak spojená hned se třemi podezřelými vyšetřovanými v souvislosti s objevem nahé dívky a muže, kterého zabila. Je Flora oběť, nebo spolupachatel? A proč zase zmizela?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

Find Her , 2016

emilieselden
18.04.2024 3 z 5

Příběh je zajímavý ale forma, jakou je to napsané mi bohužel moc nesedla. Nedokázala jsem se do knihy ponořit. Navíc mi žádná postava nebyla sympatická.

klarkys
22.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Bylo to občas trochu přitažený za vlasy, ale musím ocenit originalitu, thrillerů jsem přečetla hodně a tohle bylo jiný…
Za mě dobře, že autorka nezacházela úplně do detailů ohledně “úchylek” Jacoba a Lindy, i tím byla kniha jiná, násilí je všude víc než dost.

petronella1
08.01.2023 2 z 5

tak tohle mě teda moc nebavilo. Neustále se opakující slova a věty...

Satyrka
19.11.2022 5 z 5

Tak toto... Po delší době zase kniha, která mě neskutečně nadchla! Vtáhla mě hned na první straně a nechtěla mě vůbec pustit. Od začátku do konce děj jede, plyne bez nudných pasáží. Zároveň si řeknete, že můžete být rádi za to, kde jste a vážit si toho. Střídání pasáží D.D., Flory z minulosti a Flory ze součastnosti jen dodávalo příběhu napětí.
Knihu jsem kdysi dávno koupila v nějaké akci, kdy jsem ještě nebyla zkušená ohledně sérií a hledání knih zde na Databázi, takže tohle je má první kniha od autorky a taky první kniha ze série, i když, přiznám se, že jsem trochu zmatená v tom, jak to jde popořadě. Určitě si ale pořídím i další knihy od Lisy Gardnerové, protože se trefila přímo do mého vkusu. Pokud se to tak dá napsat. Zkrátka tenhle styl čtu nejraději. Připomněl mi nedávno objevenou Kim Stoneovou (kterou jsem si zamilovala) v tom, jak děj plynul, šokoval a obsahoval dost překvapení.

Já rozhodně naprosto doporučuju! Ale pozor, je zde únos, sexuální násilí, násilí obecně a následky z toho všeho... Což je na druhou stranu dost zajímavé, dostat se do myšlení a přemýšlení někoho, kdo tohle zažil a přežil, dozvídat se, jaké následky to zanechá (přestože se jedná o fiktivní postavu).
Aneb Přežitím to nekončí... "Přežití není cíl, nýbrž cesta."

DeWom
19.08.2022 5 z 5

Opět po nějaké době musím dát knize pět hvězd. Tady to opravdu nejde jinak.

I u této knihy jsem si musela dávat pauzy, ale tentokrát ze zcela jiného důvodu, než že by si nedokázala udržet mou pozornost. „Najdi ji“ jsem musela číst po částech proto, že tato problematika (únosy a sexuální násilí) je pro mne velmi citlivé téma a příběh byl v tomto ohledu psán tak podrobně a surově, že jsem nemohla jinak.

Vzpomínkové pasáže hlavní hrdinky byly natolik intenzivní, že jsem byla ráda, když jsem se mohla vrátit do současnosti k životu vyšetřovatelky D.D. Hned po pár řádcích jsem se však přistihla, že chci vědět, jak to pokračovalo, jakkoliv znepokojivé, naturalistické a často doslova odporné ty vzpomínky byly.

Nevím, jestli si my všichni, co jsme nic ani vzdáleně podobného nezažili, dokážeme představit, co trauma bonding (traumatická vazba) obnáší. Pokud jsem to doteď nedovedla, teď už to chápu o něco více. Tak dobře a uvěřitelně byl tento syndrom v knize popsaný.

Změna forem mi nevadila, naopak mne zaujalo, že se autorce podařilo odlišit je i stylem – ich forma skutečně působila jako sled myšlenek dané osoby, zatímco vyprávění z pohledu třetí osoby bylo o poznání méně zaujaté a citově zabarvené, což pohledu Flory dodávalo na autentičnosti a uvěřitelnosti.

Samozřejmě musím zmínit postavy, které byly dle mého soudu stejně reálně jako lidé kolem vás – měly své radosti i strasti, silné i slabé stránky, a přesně proto působily dobře. Cítila jsem se ohledně nich přesně tak, jak jsem se nejspíš cítit měla. Autorka si s mými emocemi dokázala hezky pohrát, to musím uznat.

A zápletka – co k tomu dodat. Moc se mi líbilo, jak mě autorka v podstatě napálila. Opravdu jsem si myslela, že mi to došlo. No, spletla jsem se a konec mě překvapil.

Tahle kniha si zaslouží pět hvězd zcela beze sporu a doporučuji všem, ačkoliv si jsem jistá, že na mnohé čtenáře mohou být některé pasáže trochu moc.

Holly.W
24.06.2022 4 z 5

Byla jsem překvapená, jak byla kniha dobrá. Syrový, děsivý a hlavně uvěřitelný příběh. Jak dokáže ženu poznamenat, když více než rok stráví ve spárech monstra, které ji mučí a znásilňuje. Jak je možné, že mezi obětí a monstrem může vzniknout silný vztah.
Líbilo se mi, že je příběh vyprávěn ve dvou časových osách a z pohledu několika postav. Pro mě nejzajímavější vyprávění Flory o tom co zažila, když byla vězněná.

Sybelle
14.02.2022 4 z 5

Příběh dívky, která přežila více jak rok věznění sexuálního devianta. Děj je rozdělen na současnost (asi dva roky po jejím osvobození) a její vzpomínky na věznění. Flora se sice vrátila domů ale zároveň nevrátila. Má silnou vůli a motivaci, proč lpět na minulosti. Kniha mě překvapila po více stránkách.

Laf
24.10.2021 3 z 5

Kniha je zajímavá, o tom žádná. Zahrnuje a rozpracovává nelehké téma, ale nesedlo mi zpracování. Přišlo mi to zdlouhavé. Čekala jsem, že tam bude víc detektivní práce a zápletek. Nakonec se dal i tipnout hlavní pachatel. Za co rozhodně dávám plus, je závěr. Ten se povedl a byl hodně napínavý.

Tyn_a
02.09.2021 5 z 5

Paaani, to byla jízda!

Kniha mě velmi mile překvapila, vybrala jsem si ji kvůli čtenářské výzvě, nečekala jsem, že bude až tak dobrá! Co dobrá...byla skvělá, naprosto.

Úplně mě pohltila, měla jsem sto chutí číst až do rána, dokud ji nepřelouskám.
Líbilo se mi, jak byly rozdělené kapitoly, kde se střídaly tři různé pohledy na situaci, tři různé pohledy odlišných lidí. Někteří byli zvrácení, někteří zoufalí, někteří odhodlaní, někteří monstra.
Monstra do slova a do písmene...
Aurorka si krásně hrála s mými emocemi, strachem a zděšením...a tomu já se nebráním..

Ta temná stránka převažovala.

"Nikdo nechce být monstrum. Stejně jsme."

Pája699
27.07.2021 3 z 5

Jako zajímavá detektivka se skvělým námětem, kde se dostaneme do mysli únosce i unesené Flóry, ale tak nějak mě to bavilo a nebavilo zároveň. Místy zdlouhavé a opakující se pasáže. A upřímně oslovení D.D. na každé stránce xkrát mě dohánělo k šílenství :-) Suma sumárum 3,5 hvězdy. Kniha Hledej mě mě od autorky bavila více.

Lída27
24.07.2021 5 z 5

Opět skvělá a napínavá kniha od této spisovatelky.

ANDY28
18.07.2021 4 z 5

Bravurně napsané! Bravo!

MarianP
09.04.2021 4 z 5

Kniha je napísaná výborne, páči sa mi prelínanie deja (spomienky a súčasnosť). Príbeh však hodnotím véééľmi slabými 4 hviezdami, lebo je pomerne neuveriteľný (nechcem spoilerovať) ale niektoré udalosti sú len málo pravdepodobné. Zápletka bola jednoduchá a obohraná, no autorka sa s tým dokázala celkom slušne popasovať a udržať čitateľa v pozore. Lisa Gardnerová má na viac !

laura
14.03.2021 3 z 5

Tak tentokrát maličko zklamání. Příběh dobrý. Drsný, napínavý. Ale nesedlo mi, jak to bylo podané. Vleklo se to, chvílema se mi zdálo, že děj stojí na místě a nikam se neposouváme, ačkoli ke konci už to mělo spád a stránky se otáčely samy...

Přesto ten obrovský náboj a potenciál, co tahle kniha měla na začátku, někam vyprchal. Pro mě to tentokrát zkrátka nebylo ono. Nicméně i tak šlo o velmi zajímavý příběh, jen mě prostě nedokázal až tak chytit za srdce. Po předchozích CHYŤ MĚ a NEBOJ SE propad dolů...

SilvieSisinka
20.02.2021 5 z 5

Bravo krásně napínavá kniha.Dlouho jsem nečetla tak úžasnou knihu.Drsna od začátku do konce.

kofola33
26.01.2021 5 z 5

Dalsi pribeh D.D. a jejiho tymu, tentokrat na stope divky zmizele na dvakrat.
Tezko se mi to cetlo. Ne proto, ze by to bylo spatne napsane, ale proto, ze jsem s Florou citila kazdou jeji bolest, emoci, nadeji i utrpeni...bylo to strasne. Chvilemi jsem musela prestat cist a rikala jsem si, je to jenom pribeh...bravurne vyliceny.
"Jsem v pohodli. Nic me neboli, nemam hlad, neni mi zima ani horko, nemam strach. Nic nepotrebuju. Nic nechci. Jsem v pohode."
Kdo ma rad Lisiny knihy, jiste nebude litovat, dokonaly psychothriller.

pastelka53
25.01.2021 4 z 5

Příběh psaný i z pohledu oběti. Všechny popisy a pocity, které v nás vyvolají směsici temných myšlenek, ale zároveň i soucit.
Flora je silná, silnější než si kdokoli z nás dokáže představit. Má v hlavě mnoho démonů, kteří jí sžírají zevnitř, nechtějí opustit mysl své hostitelky ... snad se od nich zvládne časem odpoutat a být opět tou, která miluje lišky.

Mikuše-Ivet
16.01.2021 4 z 5

Knihu jsem si pořídila v akci 1+ 2 zdarma a neměla jsem moc velké očekávání. Kniha se dobře četla a styl psaní mi také vyhovoval. Určitě se mi líbilo, že to byla příjemná změna, když byl dej vyprávěn z pohledu oběti a ne vraha. Jediné co mi vadilo bylo to, jak se děj místy opakoval a kolikrát v nepodstatných věcech. Kdyby kniha byla o 100 stran min udělá by autorka líp.

Iki1
21.11.2020 3 z 5

"Tak jsem konečně na konci!" volám po více než týdnu. Knihu jsem nechtěl odložit, téma mi přišlo zajímavé, psychologická kresba hlavní hrdinky úžasné. Ale různě se prolínající a navíc mnohokrát opakující se příběhy unesených dívek byly pro mě spíš odrazující. Styl jazyka také nic moc.

Toledo
21.08.2020 4 z 5

Moc zajímavá detektivka s tématem, na které jsem ještě v jiných knihách nenarazila. Po přečtení komentářů jsem se bála, zda to nebude táhlé a nudné, ale mě to bavilo a příběh jsem si vychutnala.

Lisa Gardner
americká, 1956