Czechtek 1994-2006

Czechtek 1994-2006 https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350725/bmid_czechtek-1994-2006-cJS-350725.jpg 4 2 1

Kronika české freetekno scény zachycená prostřednictvím jejího teknivalu. Czechtek byl největším festivalem freetekno scény v České republice. Konal se každoročně od roku 1994 pravidelně poslední víkend v červenci. Zatím poslední byl Czechtek 2006. Czechtek se dostal do celostátních médií v roce 2005 v souvislosti s brutálním zásahem policie, která účastníky a účastnice festivalu rozehnala. Zmíněný zásah je zde podrobně zaznamenán, tato kronika však zdaleka nepojednává jen o něm. Naopak, má být připomínkou fascinujícího fenoménu svobodné kultury, v němž onen nepřiměřený policejní zásah byl pouze krátkou nešťastnou epizodou. Jedna kapitola této knihy odpovídá jednomu ročníku Czechteku a má pevnou strukturu, začíná se základními daty, po kterém následuje leták, mapa a fotografie. V části „Mapa“ je vždy link na odpovídající interaktivní mapu se všemi soundsystémy na netu. V části „Fotky“ je link na galerii s dalšími fotografiemi z toho kterého ročníku, které se nevešly do této knihy.... celý text

Miss.K
Miss.K
16.05.2022 3 z 5

kniha nijak moc nezaujme a nenadchne, příjde mi to jak psaný deníček myslím že pro lidi co zažili to muže být dobrá nostalgie.. pro ostatní spíše popis akci které jsou dost podobné.. najdou se tak i zajímavé informace převážně vše až ke konci knihy, u něčeho jsem se i zasmála
za mě to nebylo špatný rychle přečtené a jsem ráda že se mi to dostalo do ruk v tištěné podobě