Hodná a zlobivá holka

Hodná a zlobivá holka https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458167/bmid_hodna-a-zlobiva-holka-IBj-458167.jpg 5 528 163

Cyrus Haven série

V dozvucích příšerného zločinu je v tajné místnosti nalezena dívka. Je téměř umořená hlady, špinavá a odmítá komukoli říct, jak se jmenuje, jak je stará i odkud pochází. Není uvedená v žádném seznamu pohřešovaných osob a ani její DNA se s nikým neshoduje. O šest let později, stále neidentifikovaná, žije v bezpečí dětského domova pod novým jménem – Evie Cormacová. Když k soudu podá žádost, ve které se dožaduje práva na propuštění v dospělosti, musí forenzní psycholog Cyrus Haven rozhodnout, jestli je Evie připravená na život na svobodě. Jenže Evie není jako nikdo, koho Cyrus kdy potkal – je stejnou měrou fascinující i nebezpečná. Evie pozná, když někdo lže, a v jejím okolí pravdu nemluví vůbec nikdo. Cyrus je mezitím přivolán k vyšetřování šokující vraždy středoškolské šampiónky v krasobruslení, Jodie Sheehanové, která zemřela na opuštěné pěšině nedaleko domova… Forenzní psycholog je lapený mezi dvěma případy – jedna dívka potřebuje zachránit a ta druhá se dovolává spravedlnosti. Jakou cenu bude ochoten zaplatit za pravdu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Good Girl, Bad Girl , 2019

SimonaM86
03.09.2021 3 z 5

Víc než zápletka, která byla průměrná, mě zajímala dějová linie Cyruse a následně Evie. Snad se toho příště dočkáme.

Evka27
02.09.2021 5 z 5

Čekala jsem, že to bude bezva. Robotham jednoduše umí vtáhnout.

zazvorka
31.08.2021 4 z 5

Těším se na druhý díl a ráda jsem si přečetla i tento. Stejně jako "soukromá" si ale myslím , že některé prvky v ději jsou zhola zbytečné. Chování některých postav se jeví nevěrohodné, příběh pak působí tak jaksi neučesaně, jako pracovní verze.
Je zřejmé, že autor cíleně staví na záhadě spojené s Evie a celkem oprávněně očekává, že naláká čtenáře na pokračování. Navnadil i mne a doufám, že další díl nebude tak nesourodý.

Hvězdinka
20.08.2021 4 z 5

Podivný vztah Cyruse a Evie na pozadí vraždy. Těším se na další díl a rozplétání osudu Evie. Hezké, poslední věty mě až dojaly....( Jsem připravený se namočit, Evie. Vydrž.) Doporučuji.

soukroma
07.08.2021 3 z 5

(SPOILER) Ze všech autorových knih se mi líbila nejméně. Už úvodní rozjezd dvou linek, které nakonec neměly ani žádné styčné body, mne trochu znejistilo, spousta stran plných zbytečného balastu a zejména v poslední třetině přidávaných dalších prvků příběhu (distribuce drog, nesvatí mocní v městské hierarchii, nevhodné vztahy ve sportu a rodině a navrch ještě incest - až na výjimky zcela zbytečně rozmělňující hlavní děj) mne už docela otrávilo. Postavy, jejich chování a místo v knize nebyly uvěřitelné, o jakýchkoli sympatiích nemluvě. Podivná akce na závěr úvodního krimi příběhu a současně otevřený konec souběžného nezávislého psychologického příběhu (jak to bylo s Evie a co ještě nejasnější zvláštní konstábl/dobrovolnice? Sascha?) mne dorazily. Spousta klišé (chování bývalého starosty, dnes "šerifa"? - jako mafiánský boss, všichni mladiství se chovají naprosto ohavně, ke komukoli; "moje holčička" - o 15leté dívce), extrémně narušených rodinných historií (samozřejmě u hlavního hrdiny, ale nejen u něj), nepřesností (postavení psychologa v celé policejní mašinérii?) až hloupostí (byty/domy, nepředávání ani neformálních informací, ale hlavně celá epizoda před objevením a chycením Evie) a strašně moc zbytečných slov (460 stran). Nezaujalo, otrávilo. Pár zajímavých psycho mouder dojem v záplavě vaty nespravilo. 50%

"Špatnost je absence něčeho dobrého. Není zapsaná v naší DNA ani vynucena špatnými rodiči, neschopnými učiteli nebo krutými přáteli. Zlo není stav, je to 'vlastnost', a když té 'vlastnosti' někdo má přiš, může ho to začít definovat."

Rozdíl mezi náhodou a štěstím: "Náhoda je namátkový výsledek ve skutečném světě, ale štěstí nebo smůla je hodnota, kterou tomu výsledku přiřadíme podle toho, jestli je dobrý nebo špatný."

"Normálně, když je někdo vyrovnaný a vypořádává se s každodenním životem bez problémů, není důvod rozebírat jeho psychiku. Navíc dokonce může být nebezpečné vrtat se ve 'stroji', který není rozbitý. Většina lidí se naučí žít s traumatem a nedostatkem tak, že si vybuduje vlastní mechanismus na zvládání situace. Než aby se utápěli ve svém neúspěchu nebo ztrátě, radši pokračují ve svých životech."

vnimat_Krasu
05.08.2021 4 z 5

K Michaelu Robothamovi mě navedl tweet od Stephena Kinga. Jeho 'Good Girl Bad Girl' v něm nazval absolutním mistrovstvím krimi thrilleru. A taky že jo. Cyrus je policejní psycholog, Evie jeho chráněnka, kterou si vezme do pěstounský péče. On je rozumnej, ona je střela. Oba ale spojuje tragédie z dětství. A oba dva jsou především nesmírně zajímavý, vícerozměrný, šťavnatý postavy, co se střídají ve vyprávění, který mě bavilo vnímat. To všechno na pozadí klasicky ražený detektivky, zavražděný mladý holky na maloměstě. Její příběh není mistrovství světa v originalitě. Robotham ale zároveň není cucák. Skvěle graduje, vrství dobrejch deset podezřelejch, mezi kterýma se dobře vybírá, udržuje boží přehlednost a má pěknej, dobře odůvodněnej závěr. Výborná, čtivá věc. Moderní, a přesto tak trochu ze starý školy.

Littlemonday
04.08.2021 5 z 5

Svela knizka! Neni nejak extremne narocna na premysleni, ale zaroven obsahuje dostatek zajimavych zapletek a postupne rozkryva ruzna tajemstvi. Doufam, ze bude velmi brzy dalsi dil!!!

Zdenas5
02.08.2021 5 z 5

Nejdříve jsem se nějak nemohla začíst a pak zase odtrhnout. Velmi dobrý začátek nové série se sympatickými hrdiny s pohnutým osudem, tak jak to mám ráda. Už aby tu byl další díl, ať se dozvím, kdo ta Evie vlastně je a zda se jí podaří začlenit se do normálu. Moc jí fandím...

katka.oo
26.07.2021 5 z 5

Skvělé, výborné, mé první setkání s autorem a jsem maximálně spokojená. Cyruse i Evie jsem si hned oblíbila. Souhlasím se všemi kladnými komentáři svých oblíbených čtenářů a rozhodně se těším na další díl, na který doufám nebudeme dlouho čekat.

Bulldog
20.07.2021 5 z 5

Tak jsem se hezky namlsala a druhý díl nikde.. Doufám, že se brzy s Cyrusem i Evie opět ponořím do napínavého děje a konečně se taky dozvím kdo ta Evie vlastně je..

Olous1
17.07.2021 5 z 5

Nejdříve jsem se nemohla začíst,ale pak se to rozjelo. Autor mě nenechal ani na chvilku odpočinout a stále zvyšoval mé napětí. Tak tlustou knihu za dva dny jsem ještě nikdy nepřečetla. Konec samozřejmě zůstává otevřený, takže se už teď nemůžu dočkat dalšího pokračování. Za mě 100%.

Evaho73
16.07.2021 5 z 5

Tajomné dievča bez minulosti a rovnako záhadný psychológ zaručujú perfektnú kombináciu pre kvalitný detektívny román.
Autorovi sa podarilo udržať si moju pozornosť od začiatku až do konca a moje napätie sa stupňovalo s každou novou zápletkou. Výborne vystihnuté charaktery jednotlivých postáv, ktoré majú svoju temnú minulosť, svoje motívy a túžby...
Tento originálny príbeh plný zvratov a pomalých rozúzlení vrelo odporúčam.

Pepina19
11.07.2021 5 z 5

Výtečné za mne 95%

konicekbily
07.07.2021 5 z 5

Autor se zase vytáhl. Úvodní díl jeho nové série je skvělý. Střídají se dva vyprávěči v krátkých kapitolách a napínavý děj směřuje chvatem kupředu - jak formou mistrných dialogů, tak úvahami hlavních hrdinů. Hlavní postavy jsou nádherně vykresleny a totéž platí i o postavách vedlejších.

ivulka15
29.06.2021 4 z 5

Serie s novým hrdinou začala slibně,tak uvidíme.

Jája92
28.06.2021 5 z 5

Tato kniha je první, kterou jsem od autora přečetla. Velmi brilantně napsaný příběh ze dvou pohledů, psychologa Cyruse a dívky Evie. Kniha se čte jedním dechem, napínavé scény, překvapivé zvraty, poutavé dialogy.

Jiparis
26.06.2021 5 z 5

Spojení Cyruse a Evie je hodně zajímavé. Oba si sebou nesou velmi tragické zážitky a nelehký život. Cyrus má pro záhadnou dívku pochopení a dokonce společnými silami vyřeší záhadnou vraždu. Konec je trochu divoký a zřejmě naznačuje pokračování.

Janaves
20.06.2021 5 z 5

Skvělá kniha, nemohla jsem přestat číst. Doufám, že přijde pokračování, protože chci vidět, co bude dál s Cyrusem a Evou, jestli se dozvím víc s Eviiny minulosti.

P3_tis
29.05.2021 5 z 5

Skvělý a čtivý příběh, od kterého se neodtrhnete.
Hlavní hrdina je velký sympaťák, který pomáhá 17ti -18ti leté Evie, ale zároveň vyšetřuje vraždu studentky.
Moc se mi líbí propojení postav, závěrečné vyšetření vraždy a zároveň jsem v napětí, kdo je vlastně Evie. Těším se moc na další díly!

tereza1198
27.05.2021 5 z 5

Tak tohle bylo něco. Knihu jsem si vybrala jako e-knihu z knihovny a nic od ní nečekala. A dostala jsem tajemství, sympatického psychologa, hnusnou vraždu a dost podivnou holku. Příběh byl napínavý, dobře napsaný a uvěřitelný. Na konci zůstalo mnoho otazníků a já se těším na další díly. Musím se pustit do druhé série autora.

thrillery napětí psychologické thrillery

Michael Robotham
australská, 1960
2015  93%Řekni lituji
2021  90%Hodná a zlobivá holka
2015  84%V podezření
2017  92%Střepy
2018  91%Štvanec

Kniha Hodná a zlobivá holka je v