Hodná a zlobivá holka

Hodná a zlobivá holka https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458167/bmid_hodna-a-zlobiva-holka-IBj-458167.jpg 5 529 164

Cyrus Haven série

V dozvucích příšerného zločinu je v tajné místnosti nalezena dívka. Je téměř umořená hlady, špinavá a odmítá komukoli říct, jak se jmenuje, jak je stará i odkud pochází. Není uvedená v žádném seznamu pohřešovaných osob a ani její DNA se s nikým neshoduje. O šest let později, stále neidentifikovaná, žije v bezpečí dětského domova pod novým jménem – Evie Cormacová. Když k soudu podá žádost, ve které se dožaduje práva na propuštění v dospělosti, musí forenzní psycholog Cyrus Haven rozhodnout, jestli je Evie připravená na život na svobodě. Jenže Evie není jako nikdo, koho Cyrus kdy potkal – je stejnou měrou fascinující i nebezpečná. Evie pozná, když někdo lže, a v jejím okolí pravdu nemluví vůbec nikdo. Cyrus je mezitím přivolán k vyšetřování šokující vraždy středoškolské šampiónky v krasobruslení, Jodie Sheehanové, která zemřela na opuštěné pěšině nedaleko domova… Forenzní psycholog je lapený mezi dvěma případy – jedna dívka potřebuje zachránit a ta druhá se dovolává spravedlnosti. Jakou cenu bude ochoten zaplatit za pravdu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Good Girl, Bad Girl , 2019

Allla9
13.03.2022 5 z 5

Připojuji se k mnoha spokojeným čtenářům. A samozřejmě s nedočkavostí čekám na pokračování.

poník654
30.01.2022 5 z 5

Trochu změna od toho, co jsem četla doposud. Napínavé, tajemné, prostě super. Škoda, že nic o Evie nevíme, ale na druhou stranu je to o něco napínavější. Moc se těším na druhý díl.

Evkae36
23.01.2022 4 z 5

První kniha od tohoto autora. Zaujala mne postava Evie, tyhle divné osobnosti jsou mi svým způsobem blízké. Zajímavý příběh který se dobře četl.

vera4669
16.01.2022 5 z 5

Start nové série a já musím říct bravo :) kniha má od začátku spád, Cyrus mi sedl a nenudila jsem se ani chvilku, konec napínavý a už teď se nemůžu dočkat pokračování, doufám, že bude brzo :))

Mysovlk
12.01.2022 5 z 5

Exkluzivní příběh. Autor mě nezklamal nikdy, přečetla jsem téměř vše. Hodná a zlobivá holka mi sedla a těším se pokračování. Malinko mi tam chyběl sarkasmus a cynismus týpků z druhé série, ale bavilo mě to moc.

Agatha84
08.01.2022 1 z 5

Uff, konečně zdoláno. Tolik mé naděje umořeno v tak nezáživné knize. Těšila jsem se, velmi, po zkušenostech s autorovými předchozími díly, nalákána současným vysokým hodnocením, ale... Celou dobu, kdy jsem se po večerech nutila pokračovat v příběhu, jsem přemýšlela nad tím, co vše mi vadí, ale byl by to sakra dlouhý seznam. Vypíchnu tedy jen neuvěřitelnou míru balastu a psycho žvástů, snažících se o analýzu traumatizovaného... Jo a taky to označení "Andělská tvář" mi dávalo značně zabrat.... Nemá někdo zájem o knihu? :-) Jedna hvězda, snad jen z nostalgie nad O'Louglinem...

Viopes
06.01.2022 5 z 5

Má první kniha od tohoto autora a rozhodně ne poslední. Na začátku knihy nádech a vydechla jsem až na konci. Napětí, čtivost, konec příběhu, vše mi sedlo.

Sudin
04.01.2022 5 z 5

Tak tohle bavilo. Příběh se zajímavě rozjíždí a už se těším na pokračování, jelikož na další vývoj Evie jsem fakt zvědavý.

jirimatejka
03.01.2022 5 z 5

Ze začátku jsem si říkal, že to bude trochu slabší, ale postupně se to rozjelo. Zajímavé postavy, je dobře, že autor opustil postavu Joe O'Loughlina z předchozí série a začal s novými. Svěží, čtívé, napínavé. Doporučuji!

martina2540
18.11.2021 5 z 5

Kniha byla čtivá, napínavá, konec byl pro mě překvapením. Doporučuji ji k přečtení.

KatyM.
09.11.2021 5 z 5

Výborná kniha, napínavá. Již se těším na další díl.

Ajinka79
08.11.2021 4 z 5

První kniha od autora a určitě nebude poslední.

moudivlacek
07.11.2021 5 z 5

Vynikající začátek nové série a skvělý "nástupce Joea O´Loughlina". Psycholog Cyrus si prožil v dětství své a nyní pomáhá policii při případech. Do toho si vyžádá jeho odbornou pomoc bývalý spolužák z vysoké, a tak Cyrus se setkává s tajemnou a "nebezpečnou" Evie. A on v ní vidí to, co jiní ne. Eva má dar, kterému říká "prokletí". Cyrus jí chce pomoct, jenže Evie si svou minulost tvrdě střeží.
Cyrus je odhodlán najít pravého vraha a zároveň pomoci Evie. I když jsem měla někdy pocit, že je tomu naopak.
Konec je otevřený - vzhledem k Evie -, a tak doufám, že brzy bude následovat pokračování. Vynikající příběh. Doporučuji.

Hany.Honey
26.10.2021 4 z 5

Skvělej příběh, skvělej hlavní hrdina. Série může začít.

termitovo
22.10.2021 5 z 5

Zadny seriovy vrazi a brutality, ale normalni detektivka. Osvezena pohledem z uhlu psychologa. Nezvykle psane v pritomnem case. Dobry.

berila
22.10.2021 5 z 5

Moc dobrý thriller. Na konci jsem se zděsila, že takhle to přeci nemůže skončit a hned jsem letěla na databázi a sláva, bude pokračování. Všem vřele doporučuji k přečtení.

Titas9001
18.10.2021 5 z 5

Michael Robotham patří mezi mé oblíbence a Hodná a zlobivá holka je čtení, od kterého prostě nemůžete odejít. Příběh dvou těžce zkoušených duší místy doslova bere dech. Zpočátku chvíli tápeme, ale jak příbývají kapitoly, tak těm dvěma hrdinům držíme palce stále více a více ! Co na tom, že neumějí své city projevovat jako ostatní, když se dozvídáme, s jakými démony ze své minulosti musí bojovat. To vše zasazené do detektivního pátrání. Málo postav, děj se doslova valí a postavy, ke kterým prostě přilnete. Jak to bude pokračovat?????????????????

Awča
24.09.2021 5 z 5

Opravdu skvělé počtení!
Hlavní postavy Cyruse a Evie jsou pěkně vykreslené, příběhy byly propletené a napínavé.
Čtení mě moc bavilo, závěr byl povedený, k celé knize mi sedl.
Už aby vyšel další díl.

lucakuca
05.09.2021 5 z 5

Já ho prostě žeru! Mám novýho hrdinu! Cyrus se jmenuje!!!! Rychlé, svižné, vlastně nic složitého a přitom třaskavina!!!

a.k
05.09.2021 5 z 5

Psycholog Cyrus Haven je povolán do dětského domova se zvýšenou ostrahou, aby vyhodnotil případ Evie Cormacové, která žádá o propuštění a uznání dospělosti. Před šesti lety ji nalezli v tajné místnosti v severním Londýně vedle rozkládající se mrtvoly umučeného muže.
První díl nové série s forenzním psychologem Cyrusem Havenem nabízí od prvních stránek zajímavý příběh, ve kterém každá z postav skrývá nějaké tajemství.
Základem jsou dva paralelní příběhy, jeden o zavražděné krasobruslařce Jodie a druhý o naší tajemné, antisociální teenagerce Evie.
Výborné čtení, výborný autor. Moc doporučuji.

thrillery napětí psychologické thrillery

Michael Robotham
australská, 1960
2015  93%Řekni lituji
2021  90%Hodná a zlobivá holka
2015  84%V podezření
2017  92%Střepy
2018  91%Štvanec

Kniha Hodná a zlobivá holka je v