Cyril a Teniska

Cyril a Teniska https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203092/cyril-a-teniska-203092.jpg 4 21 4

Ve velké staré zahradě rostly jabloně, hrušně, třešně, meruňky, broskvoně i ořešák. Ta zahrada patřila Cyrilovi. Dávala hodně ovoce, ale i práce a radosti. Jednou ryl Cyril u plotu, když se za ním ozvalo: Pane, pojďte si povídat. Za plotem stála holka jako špunt a určitě neuměla počítat ani do pěti...Tak začalo přátelství zvídavé holčičky a zahradníka Cyrila a s ním i neobyčejně poutavé příběhy - o březové panence, o hvězdách, ledových mužích, houbách, o plavbě lodí Sardinas a další.... celý text

Atlantis
29.11.2022 2 z 5

Podivně koncipovaná knížka, ve které se propojují rozhovory starého pána s holčičkou s bizarními až surrealistickými pohádkami. Ty pro nás s dcerou byly hlavní kámen úrazu. Jsou hodně dlouhé a nudné. Podprůměr, který nezachraňují ani ilustrace (kterých je překvapivě pomálu). 2,5*

Lucissia
09.03.2017 4 z 5

Tak já půjdu asi proti proudu, ale mne knížka až tak moc nebavila a přesně i syna. Jsem ráda, že jsem ji přečetla, ale vracet se k ní už nebudu. Ovšem ilustrace paní Zmatlíkové jsou jako vždy super. :-)

MartinaPri
13.01.2016 5 z 5

Krásná kniha mého dětství a díky výzvě jsem ji po opravdu hodně letech vytáhla z knihovny. Nasmála jsem se a zároveň zavzpomínala :)

kuky921
05.05.2013 4 z 5

Velmi pěkná dětská knížka, mým dětem se velmi líbila přes spaním.