Svůdná čarodějka

Svůdná čarodějka https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26112/bmid_svudna-carodejka-MGF-26112.jpg 4 205 24

Cynsterovská sága série

Třetí kniha série Cynster. Když zemřel Seamus McEnery, zanechal po sobě podivnou závěť. Stanovil, že se má jeho svěřenka Catriona, kněžka Paní světa, provdat za Richarda, v rodině známého jako Skandál, nemanželského syna jeho zesnulé první ženy. Stejné poselství dala Catrioně ve snu i její Paní. Catriona nic nechápe... Úplně se vzepřít osudu se ale neodváží. Rozhodne se, že s Richardem bude mít dítě - dceru a pokračovatelku rodinné tradice. Podaří se jí Richarda spolehlivě uspat... ale zase ne tak úplně a tajně se vplížit do jeho ložnice? A co vzejde z oné opojné noci nabité erotikou? Půvabné vyprávění zasazené do počátku devatenáctého století na skotské Vysočině je prodchnuto prastarými rituály ve starobylém kamenném kruhu, kouzelnými amulety, prapůvodní silou, která řídila kroky lidstva v minulosti a zachovala se už jen v tomto zapomenutém údolí...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Knižní klub

Scandal's Bride , 1998

Ewe291
15.10.2023 4 z 5

Co sa mi pacilo najviac bolo asi to ako opisoval Vane ( tu ho z nepochopitelneho dovodu pomenovali Rytir) Helenu ked bola ochotna sa dostat k synovi ...... K pribehu nemam co dodat lebo bol krasny a znova dokazal ako dokaze rodina drzat pri sebe a ze laska prekona vsetko

Ála1968
05.08.2023 5 z 5

Na Richarda jsem se těšila a nejsem vůbec zklamaná . Nádherný příběh ze Skotska.Jen mě štvalo,že tady Vana přejmenovali na Rytíře.Nechápu proč a myslím, že Vane mu slušelo rozhodně líp.

lusitta05
16.12.2022 3 z 5

Vždy si rada prečítam takúto romantiku, trošku viac erotických scén, ale príbeh celkom fajn.

Eliot30
23.02.2022 5 z 5

Vadil mi jiný překlad bratrancova jména oproti předchozímu dílu (Vane /Rytíř) to bylo hrozné :D
Jinak příběh opět pohlcující. Až jsem slzela.

miruska1
22.09.2021 3 z 5

Nenaplnila moje očekávání. Autorka sa zase vrátila k tym dlouhým a nudným popisom. Posledných 5 kapitol sa mi líbilo. Inač ju řadím zatím k nejslabším že všech knih co sem doteď od autorky četla.

Jass
13.08.2021 2 z 5

Dala jsem sérii ještě jednu šanci a slavnostně prohlašuji, že tímto s ní končím. Proč? V rámci žánru je to celkem průměr, takže od četby zájemce neodrazuji, ale pro mě to zkrátka nefunguje. V tomto žánru totiž čtu dvě kategorie knih, ty, které považuji za skutečně dobré tzn. s pečlivě vykreslenými postavami, případně prostředím, a pak ty, které považuji za tak špatné, až jsou směšné. Stephanie Laurens ale spadá přesně doprostřed, a proto mi nemá co nabídnout. Plusové body za pokus o příběh a skotské prostředí. Na druhou stranu téma lidového čarodějnictví mi spíše nesedlo a hlavní hrdinové byli tak papíroví až šustili. Plusové body za rodinou atmosféru, kterou přinesla smečka Cynsterů, bohužel i oni působí jako figurky v dětské hře. Za tohle by si kniha snad i vysloužila slabší tři hvězdičky, nicméně... dále SPOILERy Za naprosto nepřijatelnou považuji skutečnost, že Catriona Richarda zdrogovala, aby s ním počala dítě... ech, ne prosím. Bylo to zvládnuté o něco lépe, než podobně problematická scéna ve "Vévoda a já", protože Catriona se přece jen cítila provinileji a mezi protagonisty proběhl náznak rozhovoru na toto téma, nicméně dle mého názoru byl rozhovor naprosto nedostatečný. Kdyby Richard zdrogoval ji, jsem si jistá, že by odsouzení z řad čtenářů bylo daleko silnější... Na jednu stranu chápu, že tenhle žánr nám umožňuje prožívat i určité nepřijatelné fantasie, které s tím, jak se chováme v reálném životě nemají nic společného. Ale domnívám se, že by takové části měly být nějak označené, protože řada lidí si pak jejich problematičnost vůbec neuvědomuje... (Nevím, nad tímhle tématem poslední dobou dost přemýšlím a k žádnému konečnému závěru jsem zatím nedospěla, takhle mi to ale přijatelné nepřijde...)

cukrovka
27.05.2021 3 z 5

Čtivá oddechová romantika se spoustou erotických scén. Příběh je protkán i linkou mystična, která mě moc nezaujala. Zajímavější byl vývoj vztahu hlavních hrdinů.

biki
31.12.2020 4 z 5

Také to sice nebylo špatné, ale v tomto dílu mi trochu vadily ty mystické nadpřirozené jevy.

uminaa
01.11.2020 3 z 5

Až na konci som zistila, že som túto knihu predsa len už čítala, ale moja pamäť ju pravdepodobne vytesnila.
Rozhodne sa mi páčilo opätovné stretnutie s rodinou, aj keď nie celou.

vcielka
25.08.2020 4 z 5

(SPOILER) Lepsia nez predosle 2 knihy serie. Hrdinka zo zaciatku rozhodna a silna sa ku koncu meni na skor poddanjnu. Ako chapem, ze inak by vztah s Richardom nefungoval, ale skor tu hovorim o tom, ze na zaciatku len otvori usta a vsetci su v pozore a na tuto schopnost uz potom autorka akpsi nepoukazuje. Staranie sa o panstvo je v podani autorky v podstate len sedenie v kancelarii. Teda taky som mala pocit, ze tam trci stale. Inak najlepsia zenska hrdinka z tejto serie, co som doteraz citala. Aj ked preco tie schopnosti panej udolia nepouzivala? Okrem zjavenia Richarda na zaciatku. Autorka vykresli nejaku super vlastnost a hned po uvode ju vyhodi oknom. Richard sa mi pacil. Tie zdlhave omacky by som poskrtala

luci2
09.05.2020 3 z 5

Tak abych řekla pravdu, popravdě nevím co bych o téhle knížce a především autorce měla napsat, neboť ve mě vzbuzuje názory odporu, nudy a hnedle zase nadšeni, úsměvu a zvědavosti co se dozvím v dalších příbězích. Ale abych byla upřímná příběh Richarda a Catriony nebyl špatný. Dokonce ze třech příběhu co jsem četla byl nakonec asi nejlepší. Člověk si musel odmyslet nudnost a vleklost. Nevím proč si autorka zbytečně libuje ve vleklosti, což čtenáře často odradí. Chvílemi jsem bojovala s tím, ze knihu nedočtu, a ze si už od této autorky nikdy nic nebudu chtít přečíst, ale než jsem se dostala na konec mě autorka opět nahlodala a dokázala mě přesvědčit, ze bych to s ni a s jejími příběhy měla ještě zkusit. Rada čtu série za sebou, ale poprvé asi budu muset tuto serii prokládat i jinými autory.

Medasek
16.12.2019 5 z 5

Kniha mě dosti překvapila. Čekala jsem něco podobného předchozím dílům, ale dostala jsem něco úplně jiného. A bylo to úžasné. Autorka píše skvěle. Strašně moc čtivě. Ale také souhlasím s komentáři pode mnou, že by kniha byla ještě mnohem lepší, kdyby tam nebylo tolik detalně popsaných erotických scén.

narisa
10.09.2019 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší díl. Vůbec jsem se nenudila a bylo to moc krásné. Richard byl naprosto úžasný :)

Janicga88
04.05.2019 5 z 5

Prostě chlapci z rodiny Cynestru jsou skvělý.. Další krásný příběh

avalonek
15.12.2018 1 z 5

Asi nejsem cílová skupina..Málo kdy se mi stane,že knihu nedočtu,snažila jsem se číst,ale prostě to vzdávám..Nelíbí se mi děj,hlavní postavy a prostě asi nic na tomto díle,je mi to líto,knihu odkládám a nedočítám..

Ajwy
19.11.2018 4 z 5

Kdyby autorka vyškrtla tak polovinu (dobře, tak aspoň čtvrtinu) intimních scén, byla by to velmi dobrá kniha. Tuhle rodinku si nelze nezamilovat. Líbilo se mi, že se příběh neodehrával jen v Anglii a nádech tejemna ... proč ne.

rampapa
01.10.2018 5 z 5

Nádhernej 3 díl ❤❤❤

Maruš.D
01.07.2018 5 z 5

Tento příběh byl velice zajímavý a netradiční. Kapka mysteriózna, která je protkaná příběhem, knize dodává tu správnou notu.
Ze začátku jsem se obávala, když jsem viděla počet stran, zda bude o čem číst a nebudu se nudit. Kniha mne však mile překvapila a víceméně bylo vždy o čem číst. Občas to bylo moc zdlouhavé, ale postavy Richarda a jeho manželky jsou tolik poutavé, že mi to nevadilo.

Už teď se nemohu dočkat na další díl od Stephanie L. :-))

moudivlacek
04.02.2018 5 z 5

Tak další díl za mnou a opět musím konstatovat, že se povedl. Velice vtipné dialogy mezi hlavními hrdiny. I když jsem ze začátku Catrionu moc nemusela, bylo naprosto jasné, že nějakým způsobem změní názor. Richard byl skvělý. Ale přesto musím říci, že pro mne byla z knihy nejlepší ta část, když se sešla u Richarda téměř celá jeho rodina. Tak to opravdu nemělo chybu, tu jsem si skvěle užívala.
Romantika, odreagování i hluboká myšlenka - a to význam rodiny v našich životech a že každý člověk potřebuje v ní najít své místo a poslání a lásku.

Janičta
24.01.2016 3 z 5

Trochu pohádkové, ale budiž.
Ocenila jsem, že tentokrát nebyla nevěsta tak zarytě a úplně proti sňatku a že pár měl také nějaké vztahové komplikace... Cynsterové jsou prostě tvrdohlaví ochránci... ale po třetím díle, už je znát že autorka jede pořád to samé dokola... opakující se popisy atd...