Oskar a růžová paní

Oskar a růžová paní https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18721/bmid_oskar-a-ruzova-pani-9og-18721.jpg 5 243 70

Cyklus o neviditelném série

Ve třetím příběhu z cyklu o neviditelném vede v nemocnici chlapec Oskar s ošetřovatelkou v růžovém úboru nikdy nekončící rozhovor o životě, smrti a víře v Boha. Vážně i s humorem se oba staví k otázkám o smyslu života i v té nejtěžší chvíli v životě.

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Garamond

Oscar et la Dame rose , 2002

Pa3k
23.07.2013 5 z 5

Dokonalý, takový knížky mám rád.Silný příběh ze života. Hezký příklad toho, jak nemoc udělá z dítěte dospělého. Dá se tomu uvěřit.

vipera
09.06.2013 3 z 5

Knížka s dobrým příběhem, ale stejně jsem se nějak nemohla vžít ani do postav, ani do děje. Navíc některé Oskarovy výroky mi přišly až příliš dospělácké a proto nevěrohodné.

Akimmka
15.03.2013

Vubec nevím co napsat strašně mě knížka dojala od začátku jsem brečela i ted na ní stále myslím moc krásný !!

Slunecniceee
19.02.2013 5 z 5

Knizku jsem si precetla na doporuceni kamaradky.Zacinala jsem se znacnou skepsi,nesnasim totiz knizky,kde je hlavnim motivem nabozenstvi.Ale svete div se,zhltla jsem to za 2 hodky a na konci brecela jak zelva,ale s usmevem na tvari.Tenhle pribeh me totalne dostal!Babi Ruzenka je andelska bytost!!ZBOZNUJU JI!Oskarek je(byl)dokonaly maly chytry kluk a jeho cisty detsky pohled byl totalne odzbrojujici.Nejvic se mi libila forma-dopisy,genialni!!!Vrele doporucuji :-) Patri mezi moji top 5!

Lusinkaoko
07.03.2012 5 z 5

Skvělý autor, zamilovala jsem si ho. Tahle kniha dokáže rozplakat i rozesmát. Klobouk dolů za toto dílo!

anthea
26.01.2012 5 z 5

Četla jsem to, když mi nebylo vůbec dobře a dobře mi to nakonec udělalo. Nejdřív jsem se bála, že z toho budu ještě víc smutná, ale naopak. Kniha mě přinutila smát se a vidět všechno v širší perspektivě.

Také se budu pídit po dalších knihách od tohoto úžasného autora.

smrček
25.09.2011

Smrček

Budu se pídit po dalších knihách tohoto autora. Vřele doporučuji! Kdo chce hovořit s Bohem,
dostane návod, jak to dělat upřímně!

knedlik
02.05.2011 5 z 5

Myslím, že není třeba komentovat. Prostě si to přečtete a cítíte to v sobě.

Boboking
03.02.2011 5 z 5

Kniha pro silné povahy. Chlap ne chlap, probrečel jsem celou knihu!!

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Tento díl z Cyklu o neviditelném jsem četla jako první. A pak už jsem musela přečíst od Schmitta vše, co v naší knihovně máme.