Přetržený řetěz

Přetržený řetěz https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24843/bmid_pretrzeny-retez-eao-24843.PNG 4 44 3

Darkover série

Přetržený řetěz se odehrává v době, kdy už jen ženy znají tajemství vědy, která brání Darkover před zásahem Terranů. Přesto ženy nadále zůstávají pouhým majetkem mužů a žijí v jejich područí. Po celá staletí však existuje společenství známé jako Svobodné amazonky, rovnoprávné s muži a nepodléhající žádným zákonům. A jsou to právě Svobodné amazonky, které jsou schopny vyřešit nedorozumění mezi obyvateli Darkoveru a Terrany…... celý text

Literatura světová Sci-fi Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

Shattered chain , 1976

Jass
23.10.2017 4 z 5

Příjemné překvapení, čtení tohoto dílu jsem docela dlouho odkládala - proč nikdo neví... A rozhodně patří mezi ty lepší, skoro jsem i dala pět hvězdiček, ale přijde mi, že něco chybí. Možná je to střídáním vypravěček, nevím, ale celá kniha, jako by nebyla tak úplně celistvá. Mohlo to být malinko lepší a tenhle pocit zkrátka člověka natolik deprimuje, že těch pět hvězdiček nedá... Každopádně už se těším na další díl, ten jsem dokonce na knižním bazaru (v naší knihovně, ne zdejším) sehnala v papírové podobě, takže výhra :D

notburga
12.10.2015 4 z 5

Docela příjemné překvapení. Tato kniha mi v sérii dlouho chyběla a podle dílů před i za ní jsem čekala spíš nudnější propojovací díl. Ale nenašla jsem tam žádné nudné informační pasáže nebo opakování předešlého (M.Z. Bradley očividně počítá s tím ,že jste Přistání četli více, než jednou :).

OctOpusDei
27.08.2012 4 z 5

Kniha se mi líbila.Mám sice v této sérii oblíbenější,ale tento díl patří mezi ty lepší.